Hollanda Turistik Vize

 

Hollanda Konsolosluğu, Hollanda vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Müşteri temsilcilerimizi arayarak Hollanda Schengen Turistik vizesi için gereken güncel evrak listesini talep edin. 

Hollanda Schengen Vize başvuruları direk olarak Konsolosluğa gerçekleştirilemezken başvuru merkezleri veya akredite seyahat acenteleri üzerinde başvuru hizmeti alabilirsiniz.  

Hollanda Turistik Vize başvuru evraklarınızın güncel tarihli olması zorunludur. Eksik evraklarla yapılacak vize başvurularınız kabul edilmeyecektir. Vize uyum koşullarını eksiksiz olarak tamamlamanızı tavsiye ediyoruz. Başvuru işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde tamamlanması vize alışınızı garanti etmemektedir. Hollanda Vize başvuruları hakkında verilecek kararlar Hollanda Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Kurumumuzun, vize başvurularının değerlendirme süresine, verilecek olan vize süresine müdahalesi söz konusu olamaz.

Hollanda Turistik Vizesi Gerekli Evraklar

1. Pasaport (Seyahat sonrası 6 ay geçerli)
2. Fotoğraf - İki adet Biometrik fotoğraf. 35x45mm, beyaz fon olmalı
3. Şahsi hesabınızın son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya  Banka Hesap Dökümü
a. En az 4000 TL bakiye bulunmalıdır.
b. 15 günden eski olmayıp kaşeli, ıslak imzalı ve bankanın imza sirküleri de olmalıdır.
4. Varsa Kira Gelirleri fotokopisi, Tapu fotokopisi, Araç Ruhsatı fotokopisi
5. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği - İl Nüfus Müdürlüğünden alınmış - orijinal
6. Kimlik Fotokopisi
7. Otel-Uçak Rezervasyonu
8. Seyahat Sağlık Sigortası - 30 bin Euro teminatlı ve orijinal poliçe
 
Hollanda turistik Schengen vizesi başvuru sahibinin durumuna bağlı olarak ek olarak hazırlanması gereken belgeler;

Kişi Şirket sahibi ise;

1. Dilekçe - Şirketin antetli kağıdına yazılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
2. Faaliyet Belgesi - Güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
3. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
4. Vergi Levhası Fotokopisi - Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
5. İmza Sirküleri Fotokopisi
6. SGK/Bağ-Kur Hizmet Dökümü
 
Kişi Şirket Çalışanı ise;
 
1. Dilekçe - Çalışmakta olduğunuz şirket tarafından, şirketin antetli kağıdına basılmış, şirketinizde imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış, şirketin kaşesi vurulmuş Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
2. Faaliyet Belgesi - güncel orijinal Faaliyet belgesi. Daha önce Schengen vizesi olan başvuru sahipleri fotokopisini kullanabilirler
3. Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi
4. Vergi Levhası Fotokopisi - Bulunduğumuz yıldan bir eski yıla ait olmalı.
5. İmza Sirkülerinin Fotokopisi
6. SGK İşe Giriş Bildirgesi.
7. SGK Hizmet Dökümü.
8. Son 3 aylık Maaş Bordrolarının orijinalleri (Islak imzalı ve kaşeli olacaklar).
 
Kişi Devlet Dairesi çalışanı ise;
 
1. Dilekçe - Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış Türkçe vize talep dilekçesi.
2. Çalışma Belgesi - bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
3. İzin Belgesi - bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
4. Görev Kimlik Kartı Fotokopisi - Resmi kurum görev kimlik kartının önlü - arkalı  fotokopisi
5. Son 3 aylık Maaş Bordrosu (İmzalı ve kaşeli olmalıdır.) Bağlı bulunduğunuz kurumdan almanız gerekmektedir.
 
Kişi Emekli ise;
 
1. Dilekçe- Başvuru sahibi tarafından Hollanda Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi
2. Emekli maaşının yattığı bankadan son 3 aya ait Banka Hesap Cüzdanı veya Banka Hesap Dökümü. Son hesap hareketi 15 günden eski    olmayıp, hesap dökümü alınmış ise bankadan kaşeli ve ıslak imzalı olmalıdır.
 
Kişi Ev Hanımı ise;

Sponsor Olacak birinci dereceden  (Anne, Baba, Kardeş, Eş, Çocuk) akrabanın iş durumuna göre yukarıda belirtilen evraklarla birlikte sponsorluk yazısının hazırlaması gerekmektedir.
 
Kişi Öğrenci ise;

1. Öğrenci Belgesi
2. Muvafakatname -  18 yaşından küçük ise, noter onaylı muvafakatname aslı
3. Sponsor Olacak 1. dereceden Akrabasına Ait (Anne, Baba, Kardeş, Eş, Çocuk) yukarıda belirtilen iş evraklarından uygun olanı ibraz etmelidir.

 

Hollanda Turistik Vizenizi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezimi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlanacak evrak listesini içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargonuzun takip numarasını talep ediniz. Kargonuzun tarafımıza ulaşması sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş olan mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız paylaşılacaktır. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda bilgilendirilecek ve onayınız alınacaktır.

5. Adım – Biometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Vize Merkezi yetkilileri biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda 2015  / 2016 yılında alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Hollanda Turistik Vize başvuru işlemleri 3 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin uzun işlem sürelerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek sürelerini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecektir.

Pasaportların teslimatı ise başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 52
Cep: 0 532 476 25 16
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 52
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 52
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com