Hollanda Ticari Vize

Hollanda Konsolosluğu koşullara göre Hollanda ticari vize evraklarını değiştirebilmekte ve gerektiği durumlarda vize başvuru sahiplerinden ek evrak talep edebilmektedir. 

Hollanda ticari vize evraklarının güncel haline ulaşmak için temsilcilerimizi arayın. 

Hollanda Ticari vize başvurularınızı Vize Merkezi danışmanlığında yapabilirsiniz. Güncel evrak listesini talep etmek için sitemizin sol menüsünde bulunan adres bilgilerimizden ve telefon numaralarından bize ulaşın. Holllanda ticari vizenizi kolay ve problem yaşamadan gerçekleştirmek için Vize Merkezi temsilcilerimiz sizlere destek verecektir. 

Hollanda Ticari Vizesi

Hollanda ticari vizesi ile kısa süreliğine Hollanda’yı ziyaret edebilirsiniz. Pasaportunuzu hazır ettiyseniz aşağıda sıralanan evrakları hazırlamak kalıyor. Bu vize türünü talep ettiğinizde Hollanda’yı iş görüşmeleri, iş toplantısına katılmak gibi ticari faaliyetleri sürdürmek için ziyaret etmek istediğiniz anlaşılır. Hollanda ticari vizesi mesleki bir faaliyeti icra etmek için ziyaretinize izin vermez.

Hollanda konsolosluğu ziyaretinizin amacını belirtir dilekçeniz ile birlikte bazı evrakları ibraz etmenizi isteyecektir. Davet mektubunun kaşeli ve imzalı olması şartı aranıyor ancak ıslak imzalı olması koşulu getirilmemiş, davet mektubu taratılıp mail yoluyla başvuru sahibine gönderilebiliyor. Hollanda ticari vizesi başvurularını Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Evrakların güncelliği konusunda Vize Merkezi’nin ülke sorumluları ile görüşebilirsiniz. Size bir telefon mesafesi kadar yakın olacağız.

Hollanda ticari vizesi başvurusunda bölge sınırlaması bulunmuyor. Hollanda ticari vizesi başvuru sahipleri istedikleri Başvuru Merkezi’nden başvurularını yapıp başvuru sürecini tamamladıktan sonra pasaportlarını teslim alabilirler.

Hollanda konsolosluğu ticari vize başvurularını 15 içinde sonuçlandırıyor. Ancak konsolosluğun talebi durumunda ek evraklar gerekirse bu süre uzayabiliyor.

Hollanda ticari vizesi başvurusunda konsolosluğu istediği evrak listesi aşağıdaki gibidir:

Çalışanlar için

- Pasaport - eski pasaportunuzu da kullanabilirsiniz (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)

2 adet biometrik yeni fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzeri, güncel olmalı)

Vize talep dilekçesi (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı, çalışanın görev başlangıç tarihi, şirketteki pozisyonu, seyahat tarihlerini içeren)   

- Davetiye (Hollanda şirketinin antetli kağıdına, imzalı, davet edilen kişinin ad soyad ve pasaport numarası belirtilmiş, İngilizce olarak mail ortamında gönderilen davetiye ayrıca davet eden kurumun iletişim bilgileri, masrafların kimin tarafından karşılanacağı, konaklama bilgileri ve seyahat tarihleri belirtilmesi gerekiyor.)

- Güncel tarihli şirket evrakları (Faaliyet belgesi 3 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

SGK işe giriş bildirgesi ve barkodlu 4A hizmet dökümü (Hizmet dökümünüzü e-devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz)

Son 3 aylık maaş bordrosu (ıslak imza ve kaşeli)

- Nüfus cüzdanı fotokopisi

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği 

- Şirketin banka hesap dökümü (En az 4000 TL bakiyesi olan, son 3 ay bilgilerini içerir, kaşe, imza ve banka yetkilisinin imza sirküleriyle birlikte sunulmalı)

- Uçak ve Otel rezervasyonlarınız (Satın alınmış olması zorunluluğu bulunmuyor)

 

Şirket sahipleri için

- Pasaport - eski pasaportlarınızı ibraz edebilirsiniz (Seyahat sonrası en az 3 ay geçerli olmalı)

2 adet yeni biometrik fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, fonu beyaz)

- Kimlik fotokopisi

- Şirket yazısı (Konsolosluğa hitaben, şirketin antetli kağıdına, kaşe ve ıslak imzalı, seyahat tarihlerini içeren)   

- Davetiye (Hollanda şirketinin antetli kağıdına, imzalı, şirketin iletişim bilgilerinin masrafların kimin tarafından karşılanacağının, konaklama bilgilerinin, seyahat tarihlerinin, davet edilen kişinin adı-soyadının, geliş amacının  belirtilmesi gerekmektedir) İngilizce, e-mail yoluyla iletilebilir.

- Güncel tarihli şirket evrakları (Faaliyet belgesi 3 aydan eski olmamalı, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

4B detaylı Hizmet dökümü veya BAĞ-KUR hizmet dökümü (e-devlet şifrenizle temin edebilirsiniz)

- Şirketin Banka hesap özeti (En az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

-  Uçak ve Otel rezervasyonlarınız (Satın alınmış olması zorunluluğu bulunmuyor)

Hollanda Ticari Vizesi nasıl alınır?

Hollanda ticari vize talebinde bulunan kişinin Hollanda’ya planlanan seyahatinin mesleki gerekliliği çalışanı veya sahibi olarak bağlı bulunduğu şirket tarafından konfirme edilmiş; bir iş organizasyonuna (kongre, fuar, eğitim, seminer vb.) dahil olmak üzere veya katkı sağlamak amacıyla ya da Hollanda’ya ticari bir faaliyette bulunmak için seyahat etmeyi planlayan yolcuların başvurduğu vize türüdür. Hollanda ticari vize talebinde bulunan kişinin hazırlayacağı, sahibi veya çalışanı olduğu şirket bilgilerini içeren ek evraklar mevcuttur.

Hollanda’ya ticari amaçla seyahat etmeyi planlıyorsanız Hollanda’daki şirketten gelecek davet mektubunu başvuru dosyasına eklemeyi unutmayınız. Eğer bir şirket çalışanı olarak Hollanda ticari vize başvurusunda bulunacaksanız davet mektubuna ek olarak; bağlı bulunduğunuz şirketten temin edeceğiniz antetli kağıda, yurt dışına hangi sebeple seyahat edeceğinizi açık bir şekilde belirttiğiniz metni de Hollanda vizesi başvuru dosyanıza eklemeniz gerektiğini hatırlatırız.

Önemli Not: Şirket sahibi yazacağı dilekçede Hollanda’ya seyahat edecek personelinin şirkette izinli olduğu tarihleri ve personelin Türkiye’deki işine devam edeceğini belirtmeli, belgeyi kaşeli ve ıslak imzalı olarak hazırlamalıdır.

Hollanda ticari vizesine şirket sahibi olarak başvuru yapacaksanız da Hollanda Konsolosluğu’na hitaben şirketin antetli kağıdına hazırlayacağınız dilekçe metninde seyahat amacınızı, tarihlerinizi belirtmeyi; kağıdı ıslak imzalı ve kaşelenmiş bir şekilde vize başvuru dosyasına eklemeyi unutmayınız.

Hollanda Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda Hollanda ticari vize talebinde bulunan kişileri mülakata çağırmaktadır. Hollanda ticari vize talebinizi kurumumuz üzerinden gerçekleştirmeniz durumunda Hollanda Vize Merkezi yetkilimiz  mülakat sürecinde size eşlik edecek ve gerekli bilgilendirmeleri yapacaktır. Mülakatın olumsuz değerlendirilmesi durumundan kurumumuz sorumlu değildir.

Ticari amaçla Hollanda’ya gerçekleştireceğiniz seyahatinizin devamında diğer Schengen ülkelerini de ziyaret etmeyi planlıyorsanız, diğer ülkelerin rezervasyon bilgileri hakkındaki detayları da başvuru dosyanıza eklemenizi tavsiye ederiz.

 

Hollanda Ticari Vizenizi Vize Merkezi aracılığıyla nasıl alabilirsiniz?

1. Adım – Çağrı Merkezimizi arayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezimi arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlanacak evrak listesini içeren bilgi mailini talep ediniz. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

2. Adım – Bilgi Mailinde bulunan evrakları hazırlayınız.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezi yetkililerimizin tarafınıza yönlendirmiş olduğu bilgi mailinde bulunan başvuru evrak listesini eksiksiz olarak hazırlayın ve vize başvuru dosyanızı tamamlayın.

Unutmayın! Eksik ve hatalı belgelerle yapılacak başvurular vize işlem sürenizin uzamasına hatta vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olacaktır. Konsolosluk vize bölümünce yeni ek evrak talep edilebilir. Bu evrakları tamamlanması zorunludur.

3. Adım – Evraklarınızı Kargo yapın.

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı tarafından durumunuza uygun olarak yönlendirilmiş bilgi mailinde bulunan evraklarınızı eksiksiz olarak tamamlayın ve bir başvuru dosyası haline getirerek size en yakın Şubemize kargo yapın. Kargonuzun takip numarasını talep ediniz. Kargonuzun tarafımıza ulaşması sonrası yetkililerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz. Kargo ve Kurye hizmeti masrafları başvuru sahibi tarafından karşılanmaktadır.

4. Adım – Eksik evrak, randevu ve süreç hakkında bilgilendirme

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, başvuru dosyanızı inceledikten sonra tarafınıza bir bilgi maili yönlendirecektir. Yönlendirilmiş olan mailde varsa eksik veya hatalı evraklarınız paylaşılacaktır. Eksik evrakı bulunmayan başvuru sahipleri ise randevu tarih ve saati hususunda bilgilendirilecek ve onayınız alınacaktır.

5. Adım – Biometri bilgi beyanı

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı 2015 / 2016 yılında herhangi bir Schengen üye ülkesine parmak izi beyanında bulunmamış vize başvuru sahiplerini biometrik bilgilerini Parmak izi merkezinde beyan etmek üzere davet edecektir. Vize Merkezi yetkilileri biometrik verilerini beyan edecek yolcularımıza süreç boyunca asistanlık gerçekleştirecek ve sorunsuz bir şekilde başvuru işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Lütfen Dikkat! Pasaportunda 2015  / 2016 yılında alınmış Schengen vizesine ‘’VİS’’ notu düşülmüş yolcularımızın istisnai durumlar dışında şahsen gelmesine gerek yoktur.

6. Adım – Pasaport teslimi

Vize Merkezi – Hollanda Vize Departmanı, biometrik bilgilerin beyan etmiş veya biometrik verilerini beyan etmeye gerek olmayan yolcularının işlem sürecini tamamen kontrolü altında tutmaktadır. Hollanda Turistik Vize başvuru işlemleri 3 ila 15 iş günü gibi bir süre zarfında sonuçlanmaktadır. Bu süre ön görülen bir süredir. Yabancı pasaport sahiplerinin uzun işlem sürelerini, Konsolosluk resmi tatil günlerini ve Konsolosluğun işlem değerlendirme ek sürelerini kapsamayacaktır. Tüm işlem süreleri yetkililerimiz tarafından kontrol edilecektir.

Pasaportların teslimatı ise başvuru sahiplerinin talep ettiği üzere kargo veya şahsen teslimatla olacaktır.

 

Yükleniyor...
Telefon