Özel Ziyaret Vizesi

Hollanda aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile Hollanda’da yaşayan akraba, aile ferdi ve arkadaşlarınızda kalarak özel ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.  Hollanda aile arkadaş ziyareti vizesi kısa dönem için verilen vize grubuna dâhildir. Hollanda Schengen bölgesi üyesi olduğu için Hollanda ticari vizesi Schengen başvurusuyla alınır. Hollanda vizesi alırken biometri ve VİS işlemlerinizin doğru olmasına, doğru vize türüne başvuru yapmaya dikkat etmenizde fayda vardır. Aile ve arkadaş ziyareti vizenizi alırken en önemli hususlardan biri davetiyedir. Aile arkadaş ziyareti için davetiye basit bir dille ve kalınacak adreslerin açıkça beyan edilmesiyle doldurulur. Aşağıda Hollanda vize evrakları listesini bulabilir, ayrıntılar ve Hollanda turistik vizesi hakkındaki sorularınız için vize merkezimizi arayabilirsiniz.

Hollanda Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Evrak Listesi 2016

Çalışanların Hollanda Aile Ziyareti Vize başvuruları için tarafımıza ulaştırılması gereken evrakların listesi:

1- Vize talep dilekçesi (İşveren tarafından, şirketin antetli kağıdına konsolosluğa hitaben yazılacak dilekçe kaşe ve ıslak imzalı olacak şekilde hazırlanmalı)

2- Pasaport - eski pasaportlar (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

3- 2 adet biometrik fotoğraf (3.5 x 4.5 cm ölçülerinde, güncel, beyaz fon üzeri)

4- Orjinal davetiye (Belediye onaylı olmalı, davetiye gönderen kişinin Hollanda kimlik kartı ve pasaport fotokopisi ile birlikte temin ediniz)

5- Güncel şirket evrakları (Orjinal faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)

6- SGK işe giriş bildirgesi ve barkodlu 4A detaylı hizmet dökümü (e-devlet şifreniz ile temin edebilirsiniz)

7- Banka hesap özeti (Son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan imza, kaşe ve imza sirküleriyle birlikte)

8- Nüfus cüzdanı fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (güncel tarihli, orjinal belge)

9- Maaş bordroları (Son 3 aya ait, ıslak imzalı ve kaşeli)
 

Hollanda aile ve arkadaş ziyaret vizesi başvurunuz sırasında yukarıdaki ana evrakların yanında konsolosluk durumunuza uygun ek evraklar talep edebilir.

 • Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda mutlaka istenecek evrak davetiye mektubudur. Hollanda’daki belediyeden alınmış davetiyenin aslı ibraz edilmelidir.
 • Davet eden kişinin oturum kartı veya kimlik kartının fotokopisi.
 • Davet eden kişinin Hollanda belediyesinden alınmış aile toplum kağıdının aslı.
 • Davet eden kişinin gelir belgeleri: Maaşlı çalışan ise: Son üç aylık maaş bordrosu. Serbest çalışan ise: Son yıla ait vergi beyannamesi (tün sayfaların eksiksiz fotokopisi).
 • Aile ve Arkadaş ziyareti vizesi başvurusunda bulunan emekliler son emekli maaş fişini, sosyal yardım veya işsizlik maaşı alıyorsa son üç aylık ödeme kanıtını ibraz etmelidir.
 • Davet eden kişi ile akrabalık bağı varsa: Aile bağını kanıtlayan vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Davet eden kişi arkadaş ise: Davet eden kişinin adres bilgileri, telefon numarası ve kalış süresinin yer aldığı Hollanda resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış bir davet dilekçesi gerekir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak reşit olmayan kişiler için yasal velisini gösteren belgeler (Kimlik cüzdanı fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği vb.) istenmektedir. Ebeveynleriyle birlikte seyahat etmiyorsa, ebeveynlerden muvafakatname. Ebeveynlerinden biriyle seyahat ediyorsa seyahat etmeyen anne veya babadan muvaffakatname. Ebeveynleriyle birlikte seyahat ediyorsa, ebeveynleriyle olan akrabalık kanıtı istenmektedir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak yabancı uyruklu T.C vatandaşları için Planlanan seyahat dönüşünden itibaren en az 3 ay daha geçerliliği olan Turkiye oturma/ikametgah izninin fotokopisi.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak öğrenciler için öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi ile okuldan aldığı izin belgesi ibraz edilmelidir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak çiftçiler bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çitçi belgesini evraklarına eklemelidir.
 • Aile ve Arkadaş Ziyareti vizesine başvuracak işverenler ticaret odası sicil kaydı, imza sirküleri ve şirketin antetli kâğıdına Hollanda resmi dillerinden birisinde veya İngilizce olarak yazılmış vize başvuru yazısını evraklarına eklemelidir.Çalışanlar ise 3 aylık SGK dökümünü ve işe giriş belgesini konsoloslukla paylaşmalıdır.
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel :+90 (212) 970 05 52
Cep: 0 532 476 25 16
avrupa@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 52
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 52
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 20 26
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com