Hollanda Vizesi Evrakları

A. K. 16/11/18, 16:59
Merhaba, annem Hollanda'ya kardeşimin yanına gitmek istiyor,ev hanımı, babam da emekli. Neler hazırlamamız gerekiyor? Hollanda'daki kardeşimin de evrak göndermesi ya da hazırlaması lazim mı? Lütfen bilgilendirebilir misiniz?
Vize Merkezi

Sayın ziyaretçimiz;

Hollanda'da yaşayan bir yakınınızın yanına gitmeniz için Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi'ne başvurmanız gerekmektedir. Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti başvurusu için öncelikle orada bulunan kardeşinizin anneniz için davetiye göndermesi gerekiyor. Hollanda’da yaşayan aile bireyleri veya arkadaşlarınız vize başvuru dosyasına eklenmek üzere bir davet mektubu yolluyorlar. Bu mektubun Belediye'den orjinal ve fotokopi şeklinde, Hollanda’dan davet eden şahıstan 3 aydan eski olmayan, tamamen doldurulmuş ve belediye tarafından tasdiklenmiş bir davetiye olması gerekiyor. 

Sponsor yazısı (Konsolosluğa hitaben, sponsor olacağı kişinin yakınlık derecesini ve seyahat tarihlerini belirten ıslak imzalı vize talep dilekçesi )
Emekli maaşının yattığı banka hesap dökümü ve diğer banka hesap dökümü (Son 3 aylık, emeklilik maaşının yattığını gösterecek şekilde, en az 4000 TL bakiyesi olan, kaşe, imza ve banka imza sirküleri ile birlikte / belge orijinal ıslak kaşeli olmalı)
Emekli kart fotokopisi veya e-devletten alınmış emekli olduğunu gösterir belgeyi ibraz etmesi gerekmektedir. 

Hollanda Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi için gerekli evraklar listesini  Vize Merkezi Hollanda Vize İşlemleri Vize İçin Gerekli Evraklar sayfamızdan inceleyebilir ya da  Hollanda Vize Departmanı Çağrı Merkezimizi +90 212 9700552  numaralı telefondan arayarak Yetkililerimizden durumunuza uygun olarak hazırlanacak evrak listesini içeren bilgi mailini ücretsiz olarak talep edebilirsiniz.Yetkililerimizin tarafınıza yönlendirdiği sorulara verecek olduğunuz doğru yanıtlar doğru vize kategorisine başvuru yapmanızı sağlayacak ve vize başvuru işlemleri süresince yaşanabilecek olumsuz durumları engelleyecektir.

D. Ç 05/01/19, 21:29
merhaba ben 2018 yılı ağustos ayında hollandalı bir bayanla evlilik gerçekleştirdim. benim hollandaya vize alabilmem için ne gibi belgeler hazırlamam lazım. kuzey kıbrıs türk cumhuriyetinden bu işlemler çok zor yapılıyor çünkü. benim ayrıyeten türkiye cumhuriyeti vatandaşlığım ve pasaportum var vize işlemini türkiyeden gerçekleştirmek için veya kuzey kıbrıstan gerçekleştirmem için ne gibi evraklar toparlamam lazım ayrıntılı bir şekilde cevaplarmısınız lutfen. vize işlemini kuzey kıbrıstan yapmak mümkünmü?
Ersin 30/05/19, 23:25

Merhaba, Ağustos ayında Hollanda, Eylül ayında İngiltere'ye gideceğim. Vize için gerekli belgeleri ve hesabımda olması gereken para miktarını bildirir misinz? Bayramdan sonra başvuruyu yapmam geç olur mu?

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon