Hollanda Turist Vizesi Nasıl Alınır?

N. Dönderici 16/01/19, 22:22
Merhaba. Haziran ayında Hollanda'ya 12 günlük bir seyahat planlıyorum. Ancak 25 yaşımı geçtiğim için yeşil pasaport hakkımı kaybettim, bordo pasaportla yurt dışına çıkacağım. Bu sebeple vize almam gerekiyor. Fakat vize bilgilerinde anlayamadığım birkaç nokta var. Ben yüksek lisans öğrencisi olduğum için çalışmıyorum, geçimimi annem karşılıyor. Annemin gelirini gösterir hangi evrakları toparlamam gerekir? Banka hesap özeti, maaş bordrosu, kredi ekstresi, tapu ve araç ruhsatının hepsi birden olmak zorunda mı? Ve tüm bunlara ek başka belge gerekli midir? Cevabınız için şimdiden teşekkürler :)
Vize Merkezi

Merhaba Naime Hanım,

Öncelikle Vize Merkezine ulaştığınız için teşekkür ederiz. Schengen ülkelerine vize başvuru hakkı 3 ay öncesinden başlar. Seyahatinizin Haziran ayında olduğunu görüyorum, bu sebeple vize başvurunuzu en erken Nisan ayının son günlerinde yapabilirsiniz. Hollanda için her şehirden parmak izi verilemiyor. Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep'ten parmak izi verebiliyorsunuz. 

Yüksek lisans öğrencisi olduğunuz ve geçiminizi anneniz karşıladığı için vize başvurusu yaparken annenizin çalışma evraklarına ihtiyacınız olacak. Annenizin mesleğine göre hazırlaması gereken evraklar değişmektedir. Web sitemizi inceleyerek annenizin hangi evrakları hazırlaması gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Anneniz eğer çalışan ise Hollanda turistik vizesi için sunmanız gereken sponsor evrakları şunlardır:

  • Annenizin kimlik fotokopisi
  • Son 3 aylık maaş bordrosu kaşe ve imzalı
  • İşe giriş bildirgesi ve çalışma yazısı
  • Güncel tarihli şirket evrakları ( faaliyet belgesi ve oda kaydı, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri)
  • Sponsorluk dilekçesi

Sayfamızda yer alan Hollanda turistik vize evraklarına ulaşmak için lütfen tıklayınız. Detaylı bilgi almak için ofis telefon numaralarımızdan bizlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Annenizin mesleki durumuna göre hazırlanması gereken farklı evraklar olabilir. Lütfen vize belgelerinizi hazırlamadan önce müşteri temsilcinizden teyit alınız.

Hollanda vize başvurularınız için sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyarız. 

 

Saygılarımla,

Ankara Vize Merkezi

Nuriye Özmen

 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon