Daha Önce Hollanda Vizesi olan kişilerin yeniden Başvuru Süreci

SERKAN 21/09/18, 10:53
İyi günler, 2017 yılında Hollanda'ya aile ziyaretinde bulundum. Bu sene içerisinde tekrar aile ziyaretinde bulunmak istiyorum, daha önce vize almıştım. Tekrar Hollanda'ya seyahat için vize almama gerek var mı? Teşekkürler iyi çalışmalar. Pasaportum Umuma Mahsus Pasaport (Bordo Pasaport)'dur.
Vize Merkezi

Merhaba Serkan bey,

25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen Vizesi almış ve vize işlemleri için parmak izi vermiş (VIS) kişilerin yeniden Hollanda Vizesi almak için şahsen başvuruya gelmesine gerek yoktur. Daha önce alınmış bir Hollanda Vizesinin bitiş tarihinden sonra yeniden Hollanda'ya gitmek isteyen kişilerin tekrar vize başvurusunda bulunması gerekmektedir. Her Başvurusu için kişi elçilik/konsolosluğun talebine bağlı olarak evrak hazırlamak ile yükümlüdür. Mesleki durumunuza uygun olarak hazırlanan vize başvuru evraklarınızı size en yakın Vize Merkezi ofisine teslim ederek, Hollanda Vize Başvurusu İşlemlerinizin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Daha önce vize almış ve 25 Eylül 2014 tarihinden sonra Schengen Vizesi için parmak izi vermiş kişilerin Hollanda Vize Başvurusu için 5 yıl boyunca yeniden parmak izi vermesine gerek yoktur. Sisteme kaydedilen veriler ile kişi 5 yıl süreyle şahsen başvuruya katılmadan Hollanda Vize İşlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlayabilir.

Davetiyeli olarak Hollanda Aile/Arkadaş Ziyareti Vizesi almak isteyen kişilerin Hollanda'dan onaylı davet mektubuna sahip olması gerekmektedir. Gönderilen davetiyede, davet edilen kişinin pasaport ve iletişim bilgilerinin doğru olarak yazıldığına dikkat edilmelidir. Türkiye'nin her ilinden Hollanda Vize Başvuruları için Vize Merkezi Hizmet Vermektedir.

Konu ile ilgili detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilir ya da çağrı merkezimizi (https://www.vizemerkezi.com/iletisim) arayarak konusunda uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İyi Günler Dileriz.

Vize Merkezi

G. KIR 12/10/18, 09:22

İyi günler. Ben ve eşimin 01.10.2018-01.01.2019 tarihleri arası vizesi var.Daha önce 29.03 - 23.04.2015 tarihleri arası Holanda girişli turistik seyahatimiz olmuştu. Bu yılda 01 - 08.10.2018 tarihleri arası İtalya'ya gittik. Şimdi aynı vize ile 2016 Ağutos ayında Hollanda' oturma izni alan evli kızımıza 24.11 - 02.12.2018 AİLE ZİYARETİ yapabilmemiz için gerekli işlemler ile ilgili bilgi rica ediyorum. Saygılarımla GÜLTEKİN KIR

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon