Trabzon

Telefon/Faks

0850 460 17 65

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

trabzon@vizemerkezi.com

Güney Sudan Vize Merkezi, Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, 2019 yılına dair hazırladığımız güncel vize bilgilerini sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın içeriğinde yapacağınız Güney Sudan vize başvurusu için gereken uygulamaları belirli başlıklar halinde hazırlanmış bilgileri sizlere sunacağız. Sayfamızda hazırlanan güncel bilgileri inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz gerekli işlemleri buradan edinebileceğinizi belirtmek isteriz.

Vize Merkezi Trabzon şubesi olarak; Akçaabat, Hayrat, Of, Yomra ,Sürmene, MaçkaKöprübaşı, Of, Yomra ,Sürmene, Araklı, Beşikdüzü, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Tonya, Arsin, Düzköy, Çaykara, Dernekpazarı, Şalpazarı, Ortahisar ilçelerimiz ve Giresun, Bayburt, Rize, Gümüşhane gibi çevre illerden yapacağınız Güney Sudan vize başvuruları için sizlere derlediğimiz bu sayfamızda hizmet sunuyoruz.
Trabzon ili ve çevre illerden yapacağınız Güney Sudan vize başvurusu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi sahibi olmayı talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı 0850 460 17 65 numaralı telefondan arayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sahip olduğunuz pasaportunuzun türüne göre yapılan seyahat işlemlerini bu başlık altında sizlere sunacağız. Eğer işlem yapmak istediğiniz pasaport Siyah ise 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebileceğinizi belirmek isteriz. Bunun dışında kalan yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip ziyaretçilerimizin Güney Sudan seyahatleri için vize alımı gerekli görülen bir işlemdir. Seyahatinizin için işlem yapmak istediğiniz pasaport türü hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahatinize başlamadan önce mutlaka bir gerekçe belirlemelisiniz. Neden seyahat ettiğinizi ve hangi amaca yönelik vize alacağınızı bildirmeniz gerekmektedir. Bunun için tercihinize sunulan kategorilerden birini seçerek işlemlerinize başlayabilirsiniz. Tercihiniz için belirlenen kategoriler şöyledir:

Seyahat etme gerekçenizi belirleme konusunda kararsız kaldıysanız ya da sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olan gerekçe olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seçmiş olduğunuz gerekçe ile vize işlemlerinizin nasıl ilerlediğine dair güncel bilgileri bu sayfada başlık altında sizlere sunacağız.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, seçim olduğunuz kategoriye yönelik vize işlemleriniz için sizlere dosya hazırlamanızı talep ederiz. Hazırlanan başvuru formu dahilinde belgelerinizi bizlere ulaştırarak işlemlerinize başlamış oluruz. Gönderim sağladığınız evraklar uzmanlarımız tarafından incelemeye alınır. Olası bir durumda sizlerle iletişim sağlayarak  herhangi bir durum için bilgilendirilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, incelenerek hazırlanan evraklarınızı konsolosluktan tarafından incelenmesi için evrakları konsolosluğa iletiriz. Konsolosluk yapmış olduğu inceleme ardından sizlerden ek evrak talebinde bulanabilir ya da sizlere görüşmek isteyebilirler. İstenilen tüm işlemler ardından verilen karar ile pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlayıp belirttiğiniz adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da alabilirsiniz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, vize alımı için yapılan tüm işlemler için belirlenen bir masraf ücreti sizlerden talep edilir. Vize sahibi olmak isterseniz bu belirlenen ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ödeme sağlayacağız tutar bazı nedenlerden dolayı farklılık gösterebilir. Ülkedeki seyahat süreniz, dosya masrafı ve konsolosluk harcı gibi faktörler örnek olarak gösterilebilir. Ödeme yapacağınız vize ücreti hakkındaki farklı fiyatlar için daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız saha ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapılan işlemlerin gelişimi ile beraber vizenizin kaç günde sonuçlanacağı dair bilgileri bu başlık altında sizlere sunacağız. Yaptığınız vize başvurusunun sonuçlanma süresi normal koşullar altında yaklaşık olarak 5 iş günüdür. İşlemeler yapılırken çıkan olası durumlar ya da ülkenin olumsuz durumu normal süreyi uzatabilen nedenler arasındadır. Herhangi bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız ya da beklemek istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Trabzon

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, yapacağınız seyahat için ülkenin belirttiği kurallara uymakla yükümlüsünüz. İlk olarak seyahat öncesinden mutlaka Sarıhumma aşısını yapmanız gerekmektedir. Seyahat süresi boyunca alkol kullanmamalı, fotoğraf çekimi için izin almalısınız. Eğer işlem yapacağınız pasaport eski ve lacivert ise işlemleriniz kabul görmeyecektir. Bunun için pasaportunuzu son 10 yıl içinde almış olmanız gerekmektedir. Eğer yaşınız 18’den küçük ise ebeveynleriniz ile işlem yaptırmanız gerekmektedir. Ülkenin sunduğu kurallara uyulmadığı takdirde başka bir vize başvurunuzda çeşitli sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Değerli ziyaretçilerimiz, belirli başlıklar altında hazırladığımız bilgileri sizlere sunmuş bulunmaktayız. Edinmek istediğiniz bilgileri bizlerden almayı tercih ettiğiniz için sizlere teşekkürlerimizi sunuyoruz. Vize Merkezi ailesi olarak merak ettiğiniz her soru için sizlere hizmet sunmaktan onur duyarız.
Bizleri 0850 460 17 65 numaralı telefondan arayabilir ya da trabzon@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. 

 

Vize Merkezi Personel

Güney Sudan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz