İstanbul

Adres

Meşrutiyet Mah. Rumeli Cad. No:78
Tahtaburunyan/Birlik Apt.
D:4 Nişantaşı, Şişli, İSTANBUL

Telefon/Faks

Tel : +90 (212) 970 05 48

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

afrika@vizemerkezi.com

Güney Sudan Vize Merkezi, İstanbul

İstanbul Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz, Sahip olmak istediğiniz Güney Sudan vizesi için gerekli görülen bilgileri sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında yapacağınız Güney Sudan vize başvurusu için gerekli görülen bilgileri belirli başlıkla halinde sayfamızda derledik. Sayfamızın içeriğini inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri buradan bulabilirsiniz. Edindiğiniz bilgiler 2019 yılına ait olup güncel vize işlemlerini ve bilgilerini içerdiğini belirtiriz.

İstanbul Vize Merkezi şubesi olarak Beşiktaş, Sancaktepe, Beylikdüzü, Sultanbeyli, Güngören, Bakırköy, Arnavutköy, Pendik, Esenyurt, Ataşehir, Bağcılar, Avcılar, Kadıköy, Esenler, Başakşehir, Fatih, Çekmeköy, Bayrampaşa, Şişli, Beyoğlu, Kartal, Kağıthane, Beykoz, Sarıyer, Çatalca, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Maltepe, Silivri, Eyüp, Bahçelievler, Zeytinburnu, Sultangazi, Şile, Büyükçekmece, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar ilçelerimiz başta olmak üzere Kocaeli, Sakarya, Yalova gibi komşu ilçelerimiz için Güney Sudan vizesi alınabilmesi için siz değerli ziyaretçilerimize olanak sağlıyoruz.

İl ve çevre illerden yapılacak olan Güney Sudan vize alımı hakkında daha kapsamlı bilgi almak isterseniz. Uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 48 numaralı telefondan arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - İstanbul

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Kuzey Afrika Bölgesi Güney Sudan ülkesine seyahat etme planınız varsa sahip olduğunuz pasaport türüne göre vize alıp almamanızı belirleyen durumları bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaporta sahip yolcularımızın 16 Şubat 2014 tarihinde yürürlüğe giren anlaşma ile yapacakları seyahat için vize alımı gerekli görülen bir durum olmadığı belirtmek isteriz. Fakat seyahat sürelerinin 90 günü aşmaması koşuluyla bu durum geçerlidir.

Bunun yanında yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip yolcularımızın Güney Sudan seyahatleri için vize almaları gerekli görülen bir durumdur. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan işlemler hakkında daha kapsamlı bilgi almayı tercih ederseniz çalışa saha ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 48 numaralı telefondan arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - İstanbul

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında vize alma işleminizi gerçekleştirirken seyahat etme gerekçenizi belirtip bu tercih yönünde işlemlerinizi devam ettirmeniz önem taşımaktadır. Bu seçimi yapmanız için sizlere belirli kategorileri sunacağız. Tercih etme nedeninizi belirtirken dikkatli bir seçim yapmanızı öneririz. Belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda sizlere belirtilmiş olan kategorilerden birini tercih etmek konusunda kararsız kaldıysanız ya da vize alımı için seyahat gerekçenizi kapsamakta olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 48 numaralı telefondan arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - İstanbul

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize sahibi olmanızda gerçekleşen süreçlerin ve vize işlemeleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımları takip ederek konu hakkında gerekli bilgiler için buradan bilgi öğrenebileceğinizi belirtiriz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir üstteki başlık altında sizlere sunulan kategorilerden seyahatinize uygun olan birini seçerek bu yönde belgeler hazırlamanızı sizlerden talep ederiz. Hazırladığınız belgeleri ofisimize kargo ile ya da elden bizlere iletmenizi isteriz. Bizlere ilettiğiniz belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeye koyup, eksik veya yanlış hazırlanış belge olduğu esnada sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzeltmenizde gereken yardımı yaparız. Bu işlemi de eksiksiz ve doğru bir şekilde bitirdikten sonra diğer adıma geçilmektedir.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden talep ettiğimiz evrakları bizlere ilettiğiniz andan itibaren incelemeye alıp incelmeden sonra belgelerinizi konsolosluğa iletiriz. Ardından konsolosluğun vereceği olumlu/olumsuz karar için bekleme konumunda bulunuruz. Bu bekleme süresince konsolosluk işlemlerinizin yapılması için ek olarak sizlerden ek evrak ve belge talebinde bulunabilirler. İşlemlerinizin yapılışı aşamasında konsolosluk sizlerle birebir görüşme talebinde bulunabilir. Bu istenilen durumlar için sizlere gereken yardımı sağlayarak istenilen işlemi gerçekleştirmenize yardımcı oluruz. Tüm bu işlemlerin ardından pasaportunuzun sizlere teslim etme işlemi kalır. Bunun için pasaportunuzu sizlerin belirtiği adrese teslim edebilir ayda ofisimizi ziyaret ederek sizlere pasaportunuzu buradan da verebiliriz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizler için yapacağımız işlemlerin gerçekleşmesini isterseniz, belirlenen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz bu vize ücreti konsolosluk harç ücretini de kapsayarak, seçtiğiniz kategori ya da ülkede konaklama süreniz gibi nedenlerden dolayı farklı fiyat tutarı ile sonuçlanabilmektedir. Yapılan tüm işlemlerin geçerliliğini sağlanmak için sizlerden istenilen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir. Vize başvurunuz ardından sonuç durumu olumsuz olarak neticelendirilir ise ödediğiniz vize ücreti geri tahsil edilmeyeceğini belirtmek isteriz. Vize ücreti hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 48 numaralı telefondan arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - İstanbul

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise sizlere sunacağımız açıklamalar vize işlemlerinizin gerçekleşmesi kabul görüldüğü halde vizenizin kaç günde çıkacağını dair içeren bilgileri sizlere sunacağız. Yaptığınız başvurunun onaylanma kararı Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden açıklanacağı için bu süreye ek bir süre daha eklenildiğini belirtmek isteriz. Yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar sonuçlanan bir vize çıkış süresi vardır.

Konsolosluğun ek olarak istediği belgeler, ek olarak birebir görüşme talebi için geçen zaman, ülkenin politik ve ekonomik durumu, resmi tatiller ve ülkenin belirlediği dini tatiller bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen nedenler arasındadır. Bunlar gibi sorunlar ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurusunda bulunmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususular Nelerdir? - İstanbul

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, başvuru sürecinde sahip olduğunuz pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olduğuna dikkat edip, eski tipte kullanılan lacivert pasaport ile işlem yapılmayacağını belirmek isteriz. Konsolosluğun sizlere vermiş olduğu vize onayı dahilinde ülkede konaklama yaptığınız süre zarfında seyahat kurallarına uymakla yükümlüsünüz. Ülkede alkol tüketilmemesine dikkat etmeli, fotoğraf çekimi için bilgi almalısınız. Belirttiğimiz kurallara uyulmadığı taktirde başvuru yapacağınız başka bir vize için yapacağınız işlemlerinizde çeşitli sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Ülke seyahati öncesi Sarı humma aşısını yapmanız gerekmektedir.

Konsolosluk sizlerle birebir görüşme talep ederse hazırlayacağınız evrakları ve aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanızda fayda olacağını belirtmek isteriz. Başvuru yapacak bireylerin yaşları 18'den küçük ise yapacakları seyahatin gerekli işlemelerini gerçekleştirmek için ebeveyn dahilinde belge hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlem yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ülkeye yapacağınız seyahat için sizlere dikkat edilmesi gereken konuları sunmuş bulunmaktayız. Sunduğumuz kuralları ve konuları dikkate alarak keyifli bir seyahat planı yapmanızı öneririz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, hazırladığımız bilgileri sizlere belirli başlıklar altında derleyip sunmuş bulunmaktayız. Belirli başlıkla altınsa sizlere sunmuş olduğumuz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak isterseniz ya da seyahatinize yönelik merak ettiğiniz sorular varsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz vize işlemleri için sizlere gereken bilgiyi ve yardımı sağlayacaklardır. Uzmanlarımızı +90 (212) 970 05 48 numaralı telefondan arayabilir ya da afrika@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Güney Sudan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz