Gaziantep

Adres

Değirmiçem mah. Gazimuhtarpaşa Bulvarı 16003 nolu sok. Emire Yetkin Apt. 5/b Şehitkamil Gaziantep

Telefon/Faks

0 342 255 58 21

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

gaziantep@vizemerkezi.com

Güney Sudan Vize Merkezi, Gaziantep

Gaziantep Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz yapacağınız seyahate yönelik sahip olmak istediğiniz Güney Sudan vizesi için gerekli bilgileri ve güncel işlemleri sizler için hazırladığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın ilerleyişinde yapacağınız Güney Sudan vize başvurusu için gereken bilgileri belirlenen başlıklar altında sayfamızda topladık. Sayfamızı inceleyerek ihtiyaç duyduğunuz bilgileri burada bulabileceğinizi belirtmek isteriz. Edinecek olduğunuz bilgiler 2019 yılına ait olup güncel vize bilgilerini içerdiğini ve güncel vize işlemlerini açıklamaktadır.

Vize Merkezi Gaziantep şubesi olarak, Yavuzeli, Kilis, Şahinbey, Oğuzeli, Karkamış, Nizip, İslahiye, Nurdağı, Araban, Şehitkamil ilçelerimiz ve çevre illerimiz olan Osmaniye, Şanlıurfa, Hatay’dan yapacak olduğunuz Güney Sudan vize başvurunuz için sizlere vize hizmeti sunmaktayız.

Gaziantep ili ve çevre illerden yapacağınız Güney Sudan vize başvurusu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 58 21 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Gaziantep

Kuzey Afrika Bölgesine bağlı olan Güney Sudan ülkesine seyahat etme isteğiniz varsa işlem yaptırmak istediğiniz pasaportunuzun türüne göre vize alıp almamanızı belirleyen içeriği bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaport ile işlem yapacak ziyaretçilerimizin 16 Şubat 2014 tarihinde ülkelerinin karşılıklı yaptığı anlaşma ile vizesiz seyahat etme hakkına sahip olup ülkeye vize almadan 90 günü aşmayan süre içerisinde seyahatlerini gerçekleştirebileceğinizi belirtmek isteriz. Bunun dışında kalan diğer pasaporta sahip olan ziyaretçilerimiz yani; yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip olan ve seyahat etmek isteyen pasaport sahiplerinin Güney Sudan seyahatleri için vize almaları gerekli görülen bir durumdur.

Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan farklı işlemler ile sonuçlanan süreçler için daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 58 21 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında siz değerli ziyaretçilerimiz için sunacağımız bilgiler vize işlemlerinizi gerçekleştirmek adına sizlerden hazırlamanızı istediğimiz evrakların ve belgelerinin seçiminize sunulan hangi kategoriye göre hazırlanacağına dair bilgileri içermektedir. Vize işlemlerinizi gerçekleştirirken seyahat etme nedeninizi beyan ederek bu seçim yönünde işlemlerinize devam ettirmeniz gerektiğini belirtiriz. Bu seçimi yapmanız için sizlere aşağıda linkler halinde belirlenen kategorileri seçiminize sunacağız. Seyahat etme nedeninizi beyan ederken çok dikkatli bir seçim yapmanızı tavsiye ederim. Tercihiniz için belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda bilgiler içeren linkler halinde olan ve seçiminize sunulan kategorilerden birini tıklayıp işlemlerinizi bu yönde devam ettirmeniz gerekmektedir. Eğer seçim yapmak için seyahat etme amacınıza uygun olan bir kategori olmadığını düşünüyorsanız ya da seçim konusunda kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 58 21 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize sahibi olmanız için işlemlerinizi gerçekleştirirken geçen durumları bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımlar halinde olan işlemlerin içeriklerini okuyarak konu hakkında gerekli bilgileri buradan edinebileceğinizi belirtmek isteriz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki sunduğumuz başlığın altında sizlere sunulan linklerden seyahatinize uygunluk getirdiğini düşündüğünüz kategoriyi tıklayarak seçerek içeriğini inceleyerek yapacağınız seyahate uygunluk getirecek olan kategoriyi belirleyip bu belgeler hazırlanmasını sizlerden talep ederiz. Hazırladığınız belgeleri bizlere teslim etmek için kargo kullanabilir ya da ofisimizi ziyaret ederek şahsen bu şekilde de teslim edebileceğiniz belirtmek isteriz. Bizlere dilediğiniz gibi ulaştırmış olduğunuz belgeleri uzman çalışanlarımız çok dikkatli bir şekilde incelemeye alınıp, eksik veya doğru hazırlanmayan belge olduğunu olduğu fark ettikleri durumlarda sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzletmenizde gereken yardımı yaparlar. Bu işlemi de sizlere belirttiğimiz bir şekilde gerçekleştirdikten sonra diğer açıklanan adıma geçebilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden bizlere ulaştırmanızı talep ettiğimiz evrakları vakit kaybetmeden uzman çalışan kadromuz ile incelemeye alınıp konsolosluğa iletilir. Konsolosluğun bizlere bildireceği olumlu ya da olumsuz karar için bekleme sürecine geçeriz. Bu bekleme seansı içerisinde konsolosluk işlemlerinizin incelemeye aldığı belgelerden farklı olarak ek evrak isteyebilir ve bu istem dışında sizlerle birebir bir mülakat yapmak isteyebileceklerini belirtmek isteriz. Bu istenilen ek işlemlerin gerçekleşmesi için uzmanlarımız sizlere gereken bilgileri verip istenilen işlemi yapmanızda gereken yardımı yapacaklarını belirtmek isteriz. Gelen olumlu vize onayı dahilinde ve tüm bu istenilen ek işlemlerin ardından pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlama aşamasına geçip, pasaportunuzu sizlerin belirttiği adrese teslim edilebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek pasaportunuzu buradan da kendiniz alabileceğinizi belirtmek isteriz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, gerçekleştirmek istediğiniz bu seyahat için vize sahibi olmanızda yapılan işlemlerden çıkan masrafları ödemekle yükümlüsünüz. Ödeme yapacağınız bu vize ücreti konsolosluğun talep ettiği harç ücretine ek olarak, seçtiğiniz kategori dahilinde yapılan işlemler ya da ülkede konaklama zamanınız gibi faktörlerden dolayı farklı fiyat miktarları ile sonuç olabilmektedir. Yapılan tüm vize işlemlerinin geçerliliğini sağlamak isterseniz için sizlerden istenilen ve belirlenen vize ücretini ödemeniz gerektiğini önemle belirtmek isteriz. Tüm işlemler sorunsuz bir şekilde uyguladığı halde vize başvurunuzun sonuç bildirgesi olumsuz olarak karara bağlanırsa ödeme yaptığınız vize ücreti geri verilmeyeceğini belirtmek isteriz. Ödeme yapacağınız vize ücreti hakkında daha kapsamlı bilgiye ihtiyaç duyarsanız uzman çalışan ekibimiz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 58 21 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, belirlediğimiz bu başlığın içerisinde sizlere sunacağımız bilgiler vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerin en merak ettiği konuları bu başlık altında sizlere açıklayacağız. Vize almanız için yaptığınız başvurunun onay neticesinin açıklanma bildirgesi Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden bildirileceği için bu beklediğiniz vize çıkış süresine ek bir süre daha ekleneceğini belirtmek isteriz. Normal koşullar sağlandığı zaman yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar sonuçlanan bir vize çıkış süresi vardır. Konsolosluğun işlemlerinizi incelemeye alırken ek olarak istediği ek belgeler, sizlerle birebir bir mülakat ile görüşme talep etmeleri istenirse bu süreye ek bir süre daha ekleneceğini belirtiriz.

Ülkenin siyasal ve ekonomik durumundan farklı olarak ülkenin resmi tatilleri ve ülkenin kabul gördüğünü belirli dini bayramlar ya da konsolosluğun yoğun çalıştığı tempolu zaman bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen faktörler arasındadır. Vizenize sahip olmanız için yapılan işlemlerin ve çıkış süresinin dahilinde çıkabilecek olası bir sorun ile uğraşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunuzu yapmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Gaziantep

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat etmeniz için yapılan işlemlerin olumlu bir şekilde gelişme göstermesi için pasaportunuz eski lacivert pasaport olmamasına dikkat etmeli ve pasaportunuzun son 10 yıl içinde alınmış olması gerektiğini belirtmek isteriz.Konsolosluğun bizlere açıklamış olduğu bu vize onay bildirgesi dahilinde ülkede seyahat ettiğiniz konaklama boyunca ülkenin belirlediği seyahat kurallarına uymakla sorumlusunuzdur. Ülkede alkol tüketilmemesine özen gösterilmeli ve bunun yasak olduğunu belirtir, fotoğraf çekimi için görevli kişilerden bilgi ve izin almanız gerektiği açıklamak isteriz. Ülkenin belirlediği seyahat kurallarına uyulmadığı halde başvuru yapacağınız diğer bir vize için yapılan işlemlerinizde türlü türlü sorunlar ile karşılaşabilir ve konsolosluğun vize onayını vermeyeceğini belirtmek isteriz.

Ülke seyahatine çıkmadan önce ülkenin yapılmasını istediğini ve belirttiği Sarı humma aşısını mutlaka yapmanız gerekmektedir. Eğer konsolosluğun talep ettiği mülakat ile görüşme talep edilirse hazırladığınız evraklar ile birlikte aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanızda fayda olacağını belirtmek isteriz. Başvuru yapacak çocuk yaştaki yolcularımızın yaşları 18’den küçük ise yapacakları seyahatin istenilen belgelerini doldurmak için ebeveynleri ile evrak hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlemlerinin yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz. Ülkeye yapacağınız seyahat öncesinden sizlere dikkat edilmesi gereken konuları derleyip sunmuş olduğumuzu, sunulan ve belirlenen koşulları dikkate almanızı isteyerek keyifli bir seyahat planı yapmanızı dileriz.

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bilginize sunulan içerikli anlatımları sizlere belirlenen başlıklar altında sunmuş bulunmaktayız. Belirlenen başlıklar altında sizlere sunmuş olduğumuz bilgilere ek olarak daha ayrıntılı ve daha fazla bilgi almayı tercih ederseniz ya da seyahatinizi gerçekleştirirken bu seyahate yönelik merak ettiğiniz konular varsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğimiz hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz Güney Sudan vize başvurusundaki süreç için sizlere gerekli açıklamaları sunup, gereken yardımı sağlayacaklardır. Uzmanlarımızı +90 (342) 255 58 21 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da gaziantep@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Güney Sudan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz