Antalya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

0 242 255 51 78

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

antalya@vizemerkezi.com

Güney Sudan Vize Merkezi, Antalya

Antalya Vize Merkezi

Değerli ziyaretçilerimiz seyahatiniz için almak istediğiniz Güney Sudan vizesinin gerekli görülen işlemlerini ve güncel bilgilerini sizlere sunduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.
Sayfamızın devamında yapacağınız seyahatiniz için gerekli olan Güney Sudan vize başvurusu için öngörülen bilgileri belirli başlıklar altında sizler için bir araya getirmiş bulunmaktayız. Sayfamızın içeriğini inceleyerek merak ettiğiniz bilgileri buradan öğrenebilirsiniz. İnceleme sırasında öğreneceğiniz bilgiler 2022 yılına ait olup güncel vize işlemlerini kapsadığını belirtmek isteriz.


Antalya Vize Merkezi şubesi olarak Seri, İbradı, Akseki, Gazipaşa, Manavgat, Döşemealtı, Konyaaltı, Aksu, Alanya, Kumluca, Demre, Kaş, Finike, Korkuteli, Elmalı, Gündoğmuş, Kepez, Muratpaşa, Kemer ilçelerimiz ve Isparta, Burdur ve Karaman gibi çevre illerden yapacağınız Güney Sudan vize başvurunuz için sizlere hizmet vermekteyiz.
Sayın ziyaretçilerimiz Antalya ili çevre illerden yapılacak olan Güney Sudan vize başvurunuz hakkında sizlere içerikli açıklamaları sunacağız bu sayfamızda sunacağız. Merak ettiğiniz veya bilgi almak istediğiniz konularda uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 78 numaralı telefondan arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kimlere Gereklidir? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, Kuzey Afrika Bölgesinde bağlı olan alan Güney Sudan ülkesine seyahat etme düşünceniz varsa işlem yaptırmak istediğiniz pasaportunuzun türüne göre vize alıp almamanızı gerektiren içeriği bu başlık altında sizlere sunacağız. Siyah pasaport ile işlem yapacak ziyaretçilerimizin 16 Şubat 2014 tarihinde ülkelerinin karşılıklı olarak yaptığı vizesiz seyahat etme anlaşması ile ülkeye vize almadan 90 günü aşmayan süre zarfında seyahatleri gerçekleştirebileceklerini belirtmek isteriz. Bunun dışında kalan diğer pasaporta sahip olup yani; yeşil, gri ve bordo pasaporta sahip olan ve seyahat etmek isteyen yolcularımızın Güney Sudan seyahatleri için vize almaları gerekli görülen bir süreçtir. Sahip olduğunuz pasaport türüne göre yapılan farklı işlemler ile sonuçlanan durumlar için daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 78 numaralı telefondan arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Hangi Amaca Göre Belirlenir? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise siz değerli ziyaretçilerimize sunacağımız bilgiler vize işlemleriniz için sizlerden hazırlamanızı istediğimiz evrakların ve belgelerinin hangi kategoriye göre hazırlandığına dair bilgileri içermektedir. Vize işlemlerini gerçekleştirirken seyahat etme amacını sunarak bu seçim yönünde işlemlerinize devam ettirmeniz gerekmektedir. Bu seçimi yapmanız için sizlere aşağıda linkler halinde belirli kategorileri belirleyip sunacağız. Seyahat etme nedeninizi beyan edip, seyahat etme nedeninizi belirtirken çok dikkatli bir seçim yapmanızı önemle belirtmek isteriz. Tercihiniz için belirlenen kategoriler şöyledir:

Yukarıda bilgiler içeren linkler halinde olan ve tercihinize sunulan kategorilerden birini tıklayıp işleminizi devam ettirmeniz gerekmektedir. Eğer seçim yapmak için seyahat etme gerekçenize uygun olan bir kategori varsayıyorsanız ya da seçim konusunda bir kararsız kaldıysanız uzmanlarımızdan destek talep edebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 78 numaralı telefondan arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, vize alımı için işlemlerini gerçekleştirirken geçen süreçleri bu başlık altında sizlere sunacağız. Adımlar Halinde olan işlemlerin içeriklerini takip ederek konu hakkında gerekli bilgileri buradan edinebileceğinizi belirtmek isteriz.

  • Gerekli Evrakların Hazırlanması: Değerli ziyaretçilerimiz, bir önceki sunduğumuz başlığın içerisinde sizlere açıklanan linklerden seyahatinize uygun olan birini seçerek içeriğini inceleyerek yapacağınız seyahate uygunluk getirecek olan kategoriyi belirleyip bu tercih yönünde belgeler hazırlanmasını sizlerden talep ederiz. Hazırladığınız belgeleri ofisimize kargo ile teslim edebileceğiniz belirtir ya da ofisimizi ziyaret ederek bizzat kendiniz bu şekilde de teslim edebileceğiniz belirtmek isteriz. Bizlere ulaştırmış olduğunuz belgeler uzman çalışanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde incelemeye alınıp, eksik veya doğru hazırlanmayan belge olduğunu olduğu fark edildiği durumlarda sizlerle iletişime geçerek çıkan sorunu düzeltmeniz için gereken yardımı sağlarız. Bu işlemi de sizlere belirttiğimiz bir şekilde yaptıktan sonra diğer açıklanan adıma geçebilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, sizlerden bizlere ulaştırmanızı isteğimiz evrakları ulaştırdığınız süre zarfında çok dikkatli bir şekilde incelemeye alıp incelmeden sırasında oluşabilecek sorunları sizlerle paylaşıp, düzelterek belgelerinizi konsolosluğa iletiriz. Konsolosluğun bizlere vereceği olumlu ya da olumsuz karar için bekleme aşamasına geçeriz. Bu bekleme süresi zarfı içerisinde konsolosluk işlemlerinizin incelemeye aldığı belgelerden farklı olarak ek olarak sizlerden evrak isteyebilir ve sizlerle birebir mülakat yapmak isteyebileceklerini belirtmek isteriz. Bu istenilen ek işlemlerin gerçekleşmesi için uzmanlarımız sizlere gereken bilgileri verip istenilen işlemi yapmanızda gereken yardımı sağlayacaklarını belirtmek isteriz. Gelen olumlu vize onayı ve tüm bu istenilen ek işlemlerin ardından pasaportunuzu hızlı bir şekilde hazırlayıp pasaportunuzu sizlere teslim etme işlemini gerçekleştiririz. Bunu yapmak için sizlerden adres söylemenizi ister ya da bizzat ofisimize gelip buradan da pasaportunuzu teslim alabileceğinizi belirtmek isteriz.
  • Vize Ücretinin Ödenmesi: Değerli ziyaretçilerimiz, gerçekleştirmek istediğiniz bu seyahat için vize sahibi olmanızda gerçekleştirilen işlemlerden çıkan masrafları ödemekle mükellefsiniz. Ödeme yapacağınız bu vize ücreti konsolosluğun talep ettiği harç ücretinin yanında, seçtiğiniz kategori dahilinde yapılan işlemler ya da ülkede konaklama süreniz gibi faktörlerden dolayı farklı fiyat miktarları ile sonuçlanabilmektedir. Yapılan tüm vize işlemlerinin geçerliliğini oldurmak isterseniz için sizlerden istenilen ve belirlenen vize ücretini ödemeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Tüm işlemler sorunsuz bir şekilde yapıldığı halde vize başvurunuzun sonuç bildirgesi olumsuz olarak bir karara bağlanırsa ödediğiniz vize ücreti geri verilmeyeceğini belirtmek isteriz. Ödeme yapacağınız vize ücreti hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz uzman çalışan ekibimiz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatırız. Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 78 numaralı telefondan arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Güney Sudan Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, bu başlık altında ise sizlere sunacağımız bilgiler vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerin en merak ettiği konuları bu başlık altında sizlere açıklayacağız. Vize almanız için yaptığınız başvurunun onay durumunun açıklaması Güney Sudan Ankara Büyükelçiliğinden bildirileceği için bu beklediğiniz vize çıkış süresine ek bir süre daha eklendiğini belirtmek isteriz. Normal koşullar sağlandığı takdirde yaklaşık olarak 5 iş gününe kadar sonuç veren bir vize çıkış süresi vardır. Konsolosluğun işlemlerinizi kontrol ederken ekstra olarak istediği ek belgeler, sizlerle birebir görüşme yapmak istemeleri talep edilirse bu süreye ek bir süre daha ekleneceğini belirtmek isteriz.

Ülkenin siyasal ve ekonomik durumundan ziyade ülkenin resmi tatilleri ve ülkenin kabul gördüğünü belirli dini bayramlar ya da konsolosluğun yoğun çalıştığı zaman bu süreyi normal çıkış süresinden daha geç bir süreye uzatabilen süreçler arasındadır. Vizenize sahip olmanız için yapılan işlemlerin ve çıkış süresinin dahilinde çıkabilecek olası bir sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız 1 ay öncesinden vize başvurunda bulunmanızı öneririz.

Güney Sudan Vizesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir? - Antalya

Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, seyahat etmeniz için yapılan vize işlemi ile vize almak istediğiniz pasaportun son 10 yıl içerisinde alınmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun devamında kullandığınız eski türdeki eski tip lacivert pasaport ise işlemlerinizin kabul görülemeyeceğini belirtmek isteriz. Konsolosluğun bizlere açıklamış olduğu bu vize onayı dahilinde ülkede seyahat ettiğiniz süre içerisinde ülkenin belirlediği seyahat kurallarına uymakla yükümlüsünüz. Ülkede alkol tüketilmemesine dikkat etmeli ve bunun yasak olduğunu, fotoğraf çekimi için görevli kişilerden bilgi ve izin almanız gerektiği belirtmek isteriz. Ülkenin belirlediği seyahat kurallarına uymadığı halde başvuru yapacağınız başka bir vize için yapılan işlemlerinizde farklı sorunlar ile karşılaşabilir ve vize onayınızın verilmeyeceğini belirtmek isteriz.

Ülke seyahatine çıkmadan önce ülkenin yapılmasında ısrar ettiği Sarıhumma aşısını kesinlikle yapmanız gerekmektedir. Eğer konsolosluğun talep ettiği fayda sağlayacağını belirtmek isteriz. Başvuru yapacak çocuk yaştaki seyahatçilerimizin mülakat talebi istenirse hazırladığınız evraklar ile aşı kartınızı da yanınızda bulundurmanızda yaşları 18’den küçük ise yapacakları seyahatin gerekli belgelerini doldurmak için ebeveynleri ile evrak hazırlamaları ve ebeveyn imzaları ile işlemlerinin yapmaları gerektiğini belirtmek isteriz.

Ülkeye yapacağınız seyahat öncesinden sizlere dikkat edilmesi gereken konuları toplayıp sunmuş olduğumuzu, açıklama yaptığımız kuralları dikkate almanızı isteyerek keyifli bir seyahat planı yapmanızı dileriz.
Değerli Vize Merkezi ziyaretçilerimiz, sunduğumuz içerikli bilgileri sizlere belirlenen başlıklar altında hazırlayıp, açıklamış bulunmaktayız. Belirlenen başlıklar altında sizlere açıklamış olduğumuz bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almayı tercih ederseniz ya da seyahatinizde gerçekleştirirken bu seyahate yönelik merak ettiğiniz sorular varsa uzman çalışan kadromuz ile iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sahip olmak istediğiniz Güney Sudan vize işlemleri için sizlere gerekli açıklamaları sunup, gereken yardımı sağlayacaklardır.Uzmanlarımızı +90 (242) 255 51 78 numaralı telefondan arayabilir ya da antalya@vizemerkezi.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Güney Sudan ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz