Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

N. Ertürk 03/03/20, 15:46
Merhaba. Fransa vizesi için gerekli evraklar hakkında bilgilendirebilir misiniz?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Fransa’ya yapmak istedikleri kısa süreli seyahatleri için bordo pasaport sahiplerinin vize alması gerekiyor. Yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan vatandaşlarımızın Fransa ve Schengen üye ülkelerinde 180 gün içinde 90 gün konaklama yapmak istediklerinde vize almalarına gerek yoktur.

Fransa, Türkiye’deki vize başvurularının incelemesini ve sonuçlandırmasını, başkonsolosluğu ve büyükelçiliği aracılığıyla yapmaktadır. Kısa süreli Fransa vizesi belgelerini, başvuru formunu ve pasaport teslimini, başvuru merkezleri vasıtasıyla yapmaktadır. Başvuru merkezlerinden randevu alınmadan başvuru formunuz ve evraklarınız teslim edilememektedir.

Fransa’ya seyahat etmeden önce, seyahat dönüş tarihinizden sonra 3 ay geçerliliği bulunan bir pasaportunuzun olması gerekir. Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması ve yırtık, yıpranmamış olmaması gerekir. Son 3 ay içerisinde ve kullanılmamış, biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortası, gidiş- dönüş tarihlerinize uygun konaklama ve ulaşım belgeleriniz, gelir durumunuzu gösteren belgeler, banka dökümleriniz, işyeri izin ve çalışma dilekçeleriniz gereklidir.

-Seyahatiniz ticari amaçlı ise, Fransa’da faaliyet gösteren firmadan, antetli kağıtlarına yazılmış, seyahat tarihlerini, seyahat amacını belirten, şirket yetkilisinin hazırladığı bir dilekçe temin etmeniz gerekiyor.

-Fuar ziyareti ise, fuar katılım belgesi ya da fuar giriş bileti sunmanız yeterlidir.

-Fransa’da yaşayan bir yakınınızı ziyaret etmek istiyorsanız, Fransa’daki belediyeden alınmış orijinal davet mektubunu alarak evraklarınız ile birlikte teslim edebilirsiniz.

Fransa vizesi evrak listesi için Vize Merkezi Fransa vize servisini arayarak sms ve e-mail yoluyla bilgilendirilmeyi talep edebilirsiniz. Uzun süreli bir vize talebiniz var ise, aile birleşimi, öğrenim, oturum ve çalışma izni vizesi evraklarınızı hazırlarken Fransa’da yanına gitmeyi düşündüğünüz yakınınızın Fransa’daki makamlardan onaylatacağı belgeleri, çalışma izni için çalışmayı düşündüğünüz firmanın hazırlayacağı ve öğrenim görmek istediğiniz okul veya eğitim kurumundan alacağınız davet ve kabul mektuplarını başvuru dosyanıza eklemelisiniz.

Fransa vizesi için gerekli evraklar, Fransa’daki kalış sürenize, gidiş amacınıza ve çalışma şeklinize göre değişiklik göstermektedir. Ayrıntılı evrak listelerine Vize Merkezi Fransa bölümünü arayarak öğrenebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Vize Merkezi.

Fransa vizesi için gerekli evraklar

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x