Fransa Aile Birleşimi

S.T 10/12/18, 19:23
Merhaba eşim Fransa'da yaşıyor ve Türk vatandaşı, bende Türkiye'de yaşıyorum. Bu yaz Türkiye'de evlendik. Fransa'dan oturumu nasıl alacağım?
Vize Merkezi

Merhabalar

Evliliğiniz için sizleri Vize Merkezi ailesi olarak tebrik ederiz.

Fransa'da oturum alabilmeniz için öncelikle Fransa aile birleşimi vizesine başvurmanız gerekmektedir. Fransa aile birleşimi vizesi için gerekli evraklar listesinde belirtilen başvuru ve OFI formlarını doldurarak, ilgili belgelerin Fransızca çevirisi yapılarak noter tarafında onaylandıktan sonra en kısa sürede tarafımıza iletmeniz durumunda Fransa'da alacağınız oturum öncesi aile birleşimi vize başvurunuz yapılacaktır. 

Fransa vize başvurunuz yapıldıktan sonra en yakın tarihe randevunuz alınacaktır. Fransa vize başvurularında bölge sınırlaması bulunurken Fransa Konsolosluğu, görev alanında bulunan il ve ilçelere hizmet vermektedir. Fransa vizesi için İstanbul’dan başvuru yapabilecek şehirler; Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova’dır. İstanbul Randevu saatinde bildirilecek lokasyonda Vize Merkezi dış operasyon sorumlumuz tarafından karşılanarak gerekli bilgilendirme sağlanacaktır. Başvuru merkezinde gerekli biyometrik işlemerden sonra vizeniz Konsolosluk tarafından işleme alınır. Fransa aile birleşimi vizeniz onaylandıktan sonra tarafımızca teslim alınır ve sizin belirttiğiniz adrese teslim edilir.

Fransa aile birleşimi vizesi ile ilgili aklınıza takılan soruları sol menüden size uygun şubemizi arayarak sorabilir, gerekli evrak listesini ücretsiz şekilde isteyebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Murat

 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon