Fransa Ziyaret Vizesi Evrakları

Ö.T 28/11/18, 13:05
Merhaba, Türkiye'de yaşayan annemi 2 aylık süre ile Fransa'ya getirmek istiyorum. Eşim Fransız vatandaşı ve ben çalışmıyorum. Fakat, maaşı yeterli olmadığı için eşimin davet mektubu Fransa'daki yabancılar servisi tarafından onaylanmadı. Sanırım sponsorluk kısmında problem oldu. Eşimin kardeşinin şartları uyuyor. Onun üzerinden annem için sponsorlu davet yazısı göndersek herhangi bir problem olur mu? İkinci bir seçenek ise, eşim adına sponsor olmadan yalnızca 2 aylık süre boyunca bizimle birlikte yaşayacağını bildiren bir davet yazısını imzalayarak gönderdik diyelim (Fransa' dan resmi kurum onayına gerek kalmadan). Sponsor olarak ise Türkiye' de yaşayan birinci dereceden yakını gerekli dilekçe ve evrakları sunduğu durumda bir problem olur mu ? Sizce doğru olan hangisi? Yardımınız için teşekkür ederim.
Vize Merkezi

Merhabalar

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize başvurusu yapabilmeniz için davetiyeniz eşiniz ya da eşinizin birinci derece akrabası tarafından gönderilebilir. Başvuru dilekçesinde de akrabalık bağını detaylı olarak belirtmeniz başvurunuzun Fransa Konsoloslu'ğu tarafından olumlu olarak değerlendirilmesini sağlayacaktır. Diğer sorunuzun yanıtına cevap verecek olursak birinci derece akraba tarafından Fransa'da kalınacak adres bilgisi eklenerek yazılan davet yazısı ile başvuru yapılabilir. Sponsor olarak ise emekli ise kendisi aksi durumda Türkiye' de yaşayan birinci derece akraba statüsüne göre sponsorluk dilekçesi ile maddi durumunu gösterir belgeleri eklenebilir. Fransa aile ve arkadaş ziyareti vizesi için gerekli evrak listesine sayfamızda ilgili başlığın altında detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

2019 yılı  Fransa aile ve arkadaş ziyaret vizesi evrakları ile ilgili aklınıza takılan soruları sol menüden size uygun şubemizi arayarak sorabilir, gerekli evrak listesini ücretsiz şekilde isteyebilirsiniz.

Vize Merkezi İstanbul, Murat

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon