Etiyopya vizesi kaç günde çıkar?

Rıza 25/07/16, 17:18
Etiyopya seyahati planlıyorum. Etiyopya vizesi nasıl alınır? Etiyopya vizesi kaç günde çıkar?
Vize Merkezi

Sayın ilgili merhaba,

Soru ve görüşleriniz için teşekkür ediyoruz.

1 aylık (30 gün geçerli) Etiyopya vizelerinizi alabilmemiz için aşağıda paylaşacağımız bilgileri dikkatlice okuyup Yetkilierimizi aramanız yeterlidir. 1 aylık Etiyopya vizesi alabilmek için öncelikle ziyaret etmekte olduğunuz web sitemizde bulunan siz en yakın şubemizin telefon numarasını çevirin ve Çağrı Merkezi Yetkililerimizle iletişime geçin. Yapmanız gereken Yetkililerimizle başarılı bir şekilde iletişim kurmaktadır. Yetkililerimizin tarafınıza yönlendireceği sorulara eksiksiz ve doğru bilgilerle cevap vermeniz sizlere yardımcı olabilmemiz için gereklidir. Vermiş olduğunuz bilgilere göre tarafınıza bir bilgi maili yönlendirilecektir. Yönlendirilmiş olan bu bilgi mailinde;

1. 30 gün geçerli Etiyopya vizesi için gerekli evrakları,

2. 30 gün geçerli Etiyopya vizesi başvuru işlem süresini,

3. 30 gün geçerli Etiyopya vize işiemleri sırasında dikkat edilmesi gereken hususlara dair bilgiler bulabilceksiniz. Bu arada yetkiliierimizle ileitşim kurmuş ve talep ettiğiniz bilgi maili e-posta hesabInIza gelmemişse lütfen Yetkilierimizle yeniden iletişim kurun. Bilgi mailini teslim almanız halinde ise mail de belirtilen 30 gün geçerli Etiyopya vizesi için başvuru belgelerinizi hazırlayarak size en yakın şubemize kargo veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırın. Kargo ve kurye hizmetine dair masraflar ise başvuru sahibi tarafından ödenmektedir. Yetkililerimiz başvuru evraklarınızı kargodan teslim alır almaz sizi bilgilendirecektir. 30 gün geçerli Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında ise hazır bulunmanıza gerek yoktur. Etiyopya vize başvuru işlemleriniz tamamen Kurumumuz tarafında yürütülecektir. Başvuru işlemleri sırasında veya pasaport teslim aşamasında sizleri istinasi durumlar dışında Etiyopya büyükeliliğine davet etmeyeceğiz tüm işlemlerinizi Kurumumuz tamamlayacaktır. 30 gün geçerli Etiyopya vize başvuru işlemlerinizin tamamlanması sonrasında ise pasaportlarınızı yine tarafınıza talEp ettiğiniz şekilde ulaşmasını sağlayacağız.

30 gün geçerli Etiyopya vizeleri hakkında bilinmesi gerekenler;

* 30 gün geçerli Etiyopya vizeleriniz talep etitğiniz tarihler de başlatılamamaktadır. Etiyopya vizeleriniz başvuru tarihi sonrası Konsolosluğun onay verdiği tarihte başlayacak ve başlangıç tarihinden sonra 30 gün geçerli olacaktır. Kısacasi Etiyopya vizeniz 30 gün geçerli, 30 gün konaklamalı  bir vize olacaktır.

* 30 gün geçeli Etiyopya vizesi turistik vizedir. Bu vize ile Etiyopya' da çalışamaz, iş yeri açamaz veya Etiyopya ülke sınırlarından 30 günden daha fazla süre konaklama yapamazsınız.

* 30 gün geçerli Etiyopya vizeleri 30 gün konaklamalı tek girişli olarak verilmektedir. Almış olduğunuz bu vize ile Etiyopya' ya bir defalığına giriş-çıkış yapabilirsiniz. Vizenizin geçerlilik süresi devam etse dahi ülkeye bir defa giriş çıkış yapmışsanız vizeniz size yeni bir giriş-çıkış olanağı vermeyecektir.

* 30 gün geçerli Etiyopya vize başvuru işlem süresi 3 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Belirtilen süreler ön görülen sürelerdir yetkilierimiz en kısa süre de Etiyopya vizelerinizi edinmenizi sağlayacaktır.

* 30 gün geçerli Etiyopya vize başvuru işlemleriniz için yetkilierimize seyahat tarihinizden en geç 2 hafta önceden iletişime geçmeye özen gösteriniz. Aksi takdirde 30 gün geçerli Etiyopya vizeleriniz ülkeye olan seyahat tarihinize yetişmeyecektir.

Sayın ilgili Etiyopya vize başvuru işlemlerinize dair detaylı sorularınız için Etiyopya vizesi Çağrı Merkezi çekinmeden arayabilir ve başvuru işlemlerinize dair en güncel bilgileri Çağrı Merkezi yetkililerimizden edinebiirsiniz.

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.