Etiyopya Vizesi Nasıl Alınır

Ayhan 25/07/16, 17:18
Merhaba Vize Merkezi, Etiyopya vizesi nasıl alınır? Kaç gün sürer? Şahsen gelmeme gerek var mı?
Vize Merkezi

Sayın İlgili merhaba,

Soru ve görüşleriniz için teşekkür ederiz.

Etiyopya seyahatinde bulunacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Etiyopya vize işlemlerine tabidir. Türkiye Cumhuriyeti devletininin Umumi, hususi ve hizmet pasaportuna sahip kişiler bu ülkeye olan seyahatleri öncesi Etiyopya vizesi alarak ülkeye giriş yapmaları gerekecektir. Diplomatik pasaporta sahip vatandaşlarımız ise Etiyopya vize işlemlerinden muaftır. Sınır kapılarından Etiyopya vizesi alınamazken vatandaşlarımız Etiyopya vizelerini Türkiye' den alarak seyahat etmesi gerekecektir. Etiyopya vizelerini Türkiye'den alacak vatandaşlarımız vizelerini kurumumuz aracılığıyla alabilmeleri nedeniyle Etiyopya vize başvuru işlemleri sırasında Ankara'da, şahsen bulunmalarına gerek kalmamaktadır.

Peki Etiyopya vizelerinizi kurumumuz aracılığıya nasıl alabilirsiniz?

Etiyopya vizelerini Kurumumuz aracılığıyla alacak vatandaşlarımızın öncelikle yapması gereken Çağrı Merkezimizi aramalarıdır.

Vize Merkezi - Etiyopya vize departmanı yetkililerimizle kurulacak olan iletişimin ardından tarafınıza bir bilgi maili gönderilecektir. Bilgi maili ile Etiyopya vize başvuru işlemleri hakkında sizleri yazılı olarak bilgilendireceğiz. Böylelikle Etiyopya vizesi için hazırlamanız gereken evrakları ve Etiyopya vize başvurularınızın sonuçlanma süresini öğrenebileceksiniz.

Bilgi mailinde bulunan evrakları Kurumumuza kargo veya üçüncü bir kişi aracılığıyla ulaştırmanız yeterlidir. Etiyopya vize başvurularınız için şahsen gelmenize gerek yoktur. Etiyopya vize başvuru işlemlerinizi tamamen Kurumumuz yürütecektir. Etiyopya vize başvuru işlemleriniz 4 ila 10 iş günü arasında değişen sürede sonuçlanacağını öngörüyoruz. Söz konusu süreler Konsoloslukların resmi tatil günlerini, Konsoloslukların talep edeceği yeni ek evrakların tamamlanma süresini içermez.

Etiyopya turistik vizeleri 30 günlük ve 90 günlük olarak 2 farklı şekilde verilirken, 30 günlük Etiyopya turistik vizeleri tek girişli bir vize olacaktır. Etiyopya turistik vizesine ilk defa başuru yapacak vatandaşlarımız ise ilk başvurularında 90 gün geçerli Etiyopya turistik vize alamayacaklardır. 

Etiyopya vize başvuru işlemlerine dair tüm detaylı bilgiler için Yetkililerimizi aramayı unutmayın.

iyi günler dileriz...

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.