Ermenistan Başkonsolosluğu İstanbul

Ermenistan Başkonsolosluğu İstanbul ve Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir faaliyet gösteren Ermenistan temsilciliği bulunmaması nedeniyle vize başvuru işlemleri e-vize sistemi üzerinden Vize Merkezi aracılığıyla en doğru şekilde gerçekleştirilmektedir! 

Konsolosluk, içerisinde bulundukları ülkede kendi ülkelerinin menfaatlerini korumak, ilerletmek ve çeşitli resmi süreçleri idare ettirme amacıyla varlığını koruyan resmi kurumlardır. Konsolosluk ve diğer ülke temsilciliklerinin görevleri anlaşmalar ve nizamnameler dahilinde belirlenmektedir. Konsolosluklar T.C. sınırları içerisinde ticari menfaatlerini koruma, geliştirme, kendi ülkelerinin vatandaşları için hizmet sağlama genel amacını gütmektedir. 

Konsoloslukların diğer hizmetleri arasında vize işlemleri, pasaport işlemleri, tıbbi, kanuni ve eğitim alanları içerisinde yardım sağlama, içerisinde yer aldıkları ülkenin otoriteleri ile iletişim kurma, kendi ülke vatandaşlarının doğum, evlilik, ölüm işlemleri ve belge tasdikleri gibi görevler yer almaktadır. 

Uluslararası bir hukuk devletinin başka bir devletin sınırları içerisinde bir temsilcilik kurma mecburiyeti bulunmamaktadır. Bu esasa bağlı olarak Ermenistan Başkonsolosluğu İstanbul, Ermenistan Büyükelçiliği Ankara veya Türkiye sınırları içerisinde herhangi bir konsolosluk veya fahri konsolosluk yer almamaktadır. 

Ermenistan Konsolosluk ve Vize İşlemleri 

Uluslararası bir hukuk devletinin başka bir devletin sınırları içerisinde temsilciliği olması şartı aranmaması esasına bağlı olarak Türkiye sınırları içerisinde Ermenistan temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle Ermenistan vize başvuru işlemleri Ermenistan Başkonsolosluğu İstanbul veya herhangi bir konsolosluk bulunmaması nedeniyle online olarak gerçekleştirilmektedir. 

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından vize başvurularının e-vize sistemi üzerinden kabul edilmesi nedeniyle başvuru aşamasında başvuru sahibinin şahsen bulunması şartı aranmamaktadır. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı tarafından vize başvuruları e-vize resmi web sitesinde yer alan Online Ermenistan Vize Başvuru Sayfası üzerinden kabul edilerek değerlendirilmektedir. 

Ermenistan vize başvurusunda bulunacak kişilerin talep edilen gerekli evrakları kurumumuza iletmesi halinde vize işlemleri başlatılmaktadır. Ermenistan online vize başvurusu 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurunun olumlu olarak sonuçlanması halinde başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine e-vize sonucu gönderilmektedir. 

Ermenistan seyahati gerçekleştirecek kişinin e-vize sonucunu kağıt ortamına aktarması ve seyahati sırasında yanında bulundurması gerekmektedir. Ermenistan sınır görevlileri seyahat sırasında e-vizenin ibraz edilmesini talep etmektedir. Ermenistan seyahati gerçekleştiren kişinin seyahati sona erene kadar e-vize belgesinin yanından ayırmaması oldukça önem arz etmektedir. 

Ermenistan e-vize başvurusu Türkiye sınırları içerisinden Ermenistan Başkonsolosluğu İstanbul veya herhangi bir Ermenistan temsilciliği bulunmamaktadır. Bu nedenle şahsen bulunma zorunluluğu olmaksızın online vize sistemi üzerinden kabul edilmektedir.

Vize Merkezi vize temsilcilerimiz ile gerekli evraklarınızı ileterek şahsen bulunma zorunluluğunuz olmaksızın vize sürecini hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz! 

Ermenistan vizesini riskle değil tecrübeyle al

Yükleniyor...