En Çok Vize Aldığımız Ülkeler

1. Almanya

Almanya bir orta Avrupa ülkesidir. Almanya Avrupa Bilrliği’nin en zengin ve sanayileşmiş ülkesidir Küresel alanda tanınmış otomobil firmaları, elektronik aletler ve iş makineleri Alman üretimidir. Avrupa ülkeleri içinde 3.en büyük göçmen nüfusu içinde barındıran Almanya’da en kalabalık topluluğu Türkiye’den gitmiş Türk nüfusu oluşturur. Almanya Avrupa’nın kültür merkezi olarak da kabul edilen bir ülkedir. Birçok fikir lideri, şair ve müzisyene ev sahipliği yapar. Etkileyici evleri, kartpostal gibi kasabalarıyla hoş bir panoramaya sahiptir. Avrupa’nın ekonomik ve nüfus açısından en büyük ülkelerinden biri olan Almanya’ya yabancıların gerek iş imkanları gerekse eğitim amaçlı her yıl milyonlarca kişiyi ağırlıyor. Dolayısıyla Almanya yapılan tüm vize başvuru işlemlerini ayrıntılı olarak inceliyor.

Almanya vizesi Almanya’ya seyahat edecek Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının alması gerekli olan bir vizedir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahiplerinin 6 ay içinde 90 günü geçmemek şartıyla Almanya seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Almanya’ya kısa süreli seyahat için vize başvuruşarı konsolosluk vize başvuru işlemleri için yetki verilmiş vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları aracılığıyla kabul edilir. Vize Merkezi Almanya vize başvuru işlemlerinde deneyimli kadrosuyla danışmanlık hizmeti verir.

Vize Merkezi, ihtiyacınız olan Almanya vizesini almanıza yardımcı olur. Almanya vize işlemleri departmanı tecrübeli, bilgili müşteri temsilcileriyle başvuru dosyanızı doğru, eksiksiz ve tam bir şekilde hazırlamak için yardımcı olur. Almanya Konsolosluğu, vizenin değerlendirilmesinde ve sonuçlanmasında yetkili tek kurumdur. Almanya vizesi için istenen gerekli evrak listesine internet sitemizden ulaşabilir veya müşteri temsilcilerimizi arayarak tarafınıza e-posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

2. Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri batı yarım kürede yer alan kuzey Amerika, orta Amerika ve güney Amerika ve yine bu bölgelere bağlı adalardan oluşan, adalar topluluğu bir ülkedir. Ülkenin kuzey bölgesinde Kanada güneyinde Meksika bulunur.
Amerika Birleşik Devletleri göçmenlik yasasına uygun Amerika vize türüne göre başvuru kabul eder. Amerika vize başvurusunun onaylanması için Amerika diplomatik resmi temsilciliklerinin belirlediği tüm şartların yerine getirilmesi istenir.

Amerika vize uygulamalarında Türkiye Cumhuriyeti için pasaport ayrımı bulunmaz. Umuma mahsus, hususi, hizmet, diplomatik sahibi kişilerin vize başvurusu yapması gerekir. Amerika Konsolosluğu ülkenin güvenliğini korumak için vize başvuru işlemlerini titiz ve disiplinli bir şekilde yürütür. Vize başvuruları kişinin yaşı, mesleki durumu, mesleki durumunu kapsayacak şekilde kendi özgünlüğü içerisinde değerlendirilir.

Amerika vize başvurusu sürecinde bir vize mülakatı aşaması bulunur. Mülakat aşamasının sizin için heyecanlı bir tecrübe olabileceğini düşünerek Amerika vize mülakat süreci başlamadan önce Vize Merkezi temsilcimiz yanınızda olur. Vize mülakatı için ayrılan kısa zamanda seyahat amacınız Amerika’da kalacağınız süre, ikamet edeceğiniz yeri doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Vize Merkezi Amerika vize başvurusunda, başvuru sahibinin verdiği bilgilere göre başvuru formunun doldurulmasından, randevu tarihinin alınmasına vize başvuru sürecinin her aşamasını takip eder  ve başvuru sahibini en uygun şekilde yönlendirir.

3.İngiltere

İngiltere Schengen bölgesinde yer almayan bir ülke. Dolayısıyla Schengen vizesi ile İngiltere’ye giriş yapılamaz. İngiltere vize başvuru işlemlerinden önce seyahatin amacının belirlenmesi gerekir. Vize başvurusunda doğru vize türünü belirlemek, vize başvurusu için gerekli belgelerin ve başvuru şartlarına uygun davranmak önemlidir.

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus, hizmet, hususi pasaport sahipleri vizeye tabidir. Vize Merkezi, ihtiyacınız olan İngiltere vize türünü sizin için en doğru şekilde seçmenizi ve almanızı sağlar, vizenin ret alma ihtimalini en aza indirerek başvurunuzu sonuca odaklı hazırlayarak seyahatinize uygun olan vizenin kolayca alınmasını sağlar. İngiltere vizesi başvuru işlemleri için gerekli olan başvuru formu, dilekçe yazımı, randevu alınması, eğer gerekirse otel ve uçak rezervasyonları gibi işlemleri de gerçekleştirir.

Kolay ve sorunsuz bir şekilde İngiltere vizesi almak için Vize Merkezi daima size en yakın olandır. Vize Merkezi’nin sunduğu danışmanlık hizmetiyle karmaşık vize başvuru sürecin bir problemle karşılaşmadan yapabilirsiniz. Vize Merkezi seyahat amacınıza en uygun vizeyi almanızda en doğru çözüm ortağınız.

4.İtalya

İtalya dünya sanat tarihi alanında önemli bir konuma sahip merak uyandıran bir ülkedir. Dünyanın en fazla turist çeken ülkelerimden biridir. Roma ve Rönesan döneminden kalma önemli kalıntılar, tapınaklar, az rastlanır köprüler, meydanlar, kanallar şehri Venedik, modanın kalbi Milano İtalya’yı bambaşka bir konuma getirir. İtalya, ülkemizde ve dünyada sanat, tasaım ve mimarlık alanlarında eğitim için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelir. İtalya, bir Avrupa Birliği üyesi olup Schengen sınırları içindedir.

İtalya Avrupa Birliği üye devletlerinden biri olduğundan Türk vatandaşları İtalya’ya yapacakları kısa süreli seyahatlerinde vize almalıdır. İtalya Schengen vizesi başvuruları İtalya vizesi işlemleri için yetki verilmiş başvuru merkezlerine veya seyahat acentelerine yapılır. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri için geçerli olan Schengen vizesi, sahibine 180 gün içerisinde 90 gün konaklamaya izin verir.

İtalya vizesine başvuru yapacak kişi ilk önce seyahat amacına göre güncel vize başvuru evraklarını hazırlar. Meslek ve sosyal statü evraklarla yakından ilgilidir. Gereken evraklar meslek türüne, çalışılan işyerindeki pozisyona göre değişir.
İtalya vizesi için gerekli evrakların takibini yapmak, başvuru sahibini yönlendirmek Vize Merkezi’nin görevidir.

İtalya vizesinin değerlendirime ve sonuçlandırma yetkisi İtalya Başkonsololuğu ve İtalya Büyükelçiliği’dir. Unutmayın Vize Merkezi aracılğıyla doğru ve düzgün alınan bir İtalya vizesi size Avrupa’nın ve dünyanın kapılarını açar.

5.Yunanistan 

Yunanistan bir medeniyet ve kültür ülkesidir. Yunanistan tüm dünyada, eşsiz güzelliğiğe sahip peyzajı, sahilleri, adaları ile bir turizm destinasyonu. Yunanistan antik tiyatroları, tapınakları, heykelleri, müzeleri ve antik kalıntılarıyla Helen kültürünü arkasına alarak Akdeniz’in en güzel yerlerinden biri. Antik şehirlerin en ünlüsü Atina’da bulunan Akropolis’tir. Akropolis tüm dünyanın en çok ziyaret ettiği çekici tarihi yerlerin başında gelir.

Yunanistan uygun fiyatlı hizmeti, kültürü, tarihi ve doğasıyla Türklerin en çok tercih ettiği ülkelerden biri. Yunanistan ülkeye gitmek isteyen Türk vatandaşlarından sınırları içerisine girebilmeleri için vize istiyor. Vize Merkezi Yunanistan vize işlemlerinde uzman kadrosuyla danışmanlık hizmeti verir.

Hazırlanması gerekli olan evrakları ile ilgili ayrıntılar, vizenin ret almaması için yapılması gerekenler ve takip işlemleri gibi konularda danışmanlık veren Vize Merkezi Yunanistan vize işlemlerinin olumlu sonuçlanması için başvuru sahibine yardımcı olur. Vize Merkezi, başvuru işlemlerinin sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilerlemesini sağlar.

6.Hollanda

Hollanda bir kuzey batı Avrupa ülkesi. Denizaşırı ülke olan Hollanda’nın Karayiplerde’de toprağı bulunurken kuzey denizi Belçika ve Almanya ile komşudur. Özellikle süt ve süt ürünlerinde oldukça ileri bir seviyededir. Hollanda ihtişamlı binaları, müzeleri, tarihi yapıları kültüre merakı olan kişleirn zevklerini incelikli bir hale getirir.

Dünyanın en büyük çicek ihracatını yapan ülkedir. Avrupa’nın en güzel şehirlerinden birine Amsterdam’a sahiptir. Hollanda Schengen bölgesine dahil olduğundan umuma mahsus (bordo) pasaporta vize uyguluyor. Diplomatik, hizmet ve hususi pasaport sahipleri 90 günü aşmamak şartıyla vizesiz seyahat edebiliyor.

Hollanda vize başvuru sürecinde başvuru için gereken evrakları hazırlayarak başvurunuzu Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bu sayede eksik, hatalı ya da güncel olmayan evrak problemi ile karşılaşmadan kolaylıka vizenizi alabilirsiniz. Vize Merkezi sizin adınıza vize başvuru sürecinizi takip eder

7.Fransa

Fransa’da başta Paris şehri olmak üzere birçok önemli turistik yer mevcuttur. Eyfel kulesi, Notre Dame, Pantheon. Louvre Müzesi dünyanın en büyük müzelerinden biri olup en çok ziyaretçi çeken müze konumundadır. Louvre müzesi bir sanat tarihi müzesidir. Rönesans döneminin en büyük ressamlarından Leonardo da Vinci’nin en önemli eseri Mona Lisa burada sergilenmektedir. Tarihin birçok dönemine ait eserlere sahip olan müze Avrupa’nın en büyük kültürüne sahip Endülüs eserlerine de sahiptir.

Fransa bir Avrupa Birliği ülkesi olup Schengen sınırları içerisinde yer alır. Umuma mahsus (bordo) pasaporta sahip Türk vatandaşlarının Fransa’ya giriş yapabilmeleri için vize almaları gereklidir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri 6 ay içerisinde 90 günü geçmemek şartıyla vizeden muaftır.

Fransa vizesi alacak kişilerin ilk önce seyahat amacına göre vize türünü seçmeleri gereklidir. Vize Merkezi, ihtiyaç duyulan vizenin alınma sürecinde başvuru sahibine yardımcı olur. Vize Merkezi deneyimli uzman temsilcileriyle vize başvuru dosyanızı vize kriterlerine uygun şekilde hazırlayarak vizenizin sorunsuz bir şekilde alınmasını sağlar. Vize Merkezi Franda vizenizi kolay, hızlı almanıza destek olur.

8.İsviçre

İsviçre Avrupa Birliği ülkesi değildir ancak Schengen grubu ülkesidir. İsviçre dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alır. İsviçvre Avrupa ülkeleri içinde en dağlık alana sahip ülkedir. İsviçre’nin komşu ülkeleri, kuzeyinde Almanya batısında Fransa güneyinde İtalta, doğusunda Avusturya ve Lihtenştayn bulunur.

Avrupa’nın en fazla gölüne sahiptir. İsviçre vize başvurusu yapacak umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının seyahatlerinden önce vize almaları gereklidir. Vize Merkezi İsviçre başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti verir. Vize Merkezi, İsviçre vize başvuru sürecini uzman müşteri temsilcileriyle ele alarak ihtiyaç duyulan vizenin alınmasına yardımcı olur.

Vize Merkezi İsviçre departmanı uzman, bilgili, tecrübeli kadrosuyla vize başvuru dosyanızı eksiksiz, doğru ve tam bir şekilde hazırlamanıza destek olur. İsviçre Konsolosluğu, vizenin değerlendirilmesi ve sonuçlanması hakkında karar verme yetkisine sahip tek diplomatik temsilciliktir. İsveçre Konsolsoluğu tarafından istenen vize evrak listesine ve en güncel bilgilere internet sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. İsviçre vizesi başvuru sürecine dair sorularınızı Vize Merkezi temsilcilerini arayarak öğrenebilirsiniz.

9.Birleşik Arap Emirlikleri/Dubai

Dubai Birleşik Arao Emirliği’nin 7 emirliğinden biridir. Dubai ekonomisi tarihi boyunca petrol sanayisi üzerine kurulmuş. Dubai Ortadoğu’da ütopya gibi kurulmuş şehirdir. Şehir uluslararası kamuoyunun ilgisini çekerken tüm dünya turistleri için rağbet gören yerler arasında bulunuyor.

Basra Körfezine yapılmış palmiye adaları, dünyanın en büyük binaları arasında gösterilen Burj Al Arab ülke için simge haline gelmiştir. Ayrıca son yıllarda yapılan istatistiklere göre Ortadoğu’da yaşanacak en iyi şehir olarak gösteriliyor. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin en az 6 ay geçerli olan pasaportları ile birlikte vize başvuru yapmaları için ilk önce vize türüne karar vermeleri gereklidir.

Vize Merkezi Dubai vize başvuru işlemleriyle ilgli kapsamlı danışmanlık hizmeti verir. Vize Merkezi, Dubai vize başvuru sürecini profesyonel bir şekilde ele alır ve ihtiyacınız olan vize türünü en hızlı be doğru bir şekilde almanıza yardımcı olur.

Vize Merkezi Dubai vizesi ile ilgili karar verme yetkisine sahip değildir. Müşteri temsilcileri başvurunuzu eksiksiz, doğru ve tam olarak yapabilmeniz için danışmanlık hizmeti verir.Dubai Emirliği Dubai’ye seyahat eden kişileri Dubai Uluslararası Havalanı’nda göz taramasına tabi tutar.

10.İspanya

Avrupa Birliği üyesi olan İspanya Schengen anlaşmasını imzalayan ülkelerden biri. Kültürü, doğası, iş fırsatları yüksek olan ülkeye gidişler için en çok ilgi gören vizeler turistik ve ticari vize olarak ön plana çıkıyor. Fakat ülkeye gitmek isteyen Türk vatandaşları seyahat amaçlarını belirleyip vize başvuru işlemlerini başlatmaları gereklidir.

Avrupa kıtasının güneybatı bölgesinde bulunan İspanya ülke sınırları içine girmek isteyen bazı ülke vatandaşlarından vize talep eder. Uyguladığı vize rejimi nedeniyle umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları İspanya’ya seyahat edebilmek için vize almaları gereklidir. İstenen evrakların hazırlanması, içeriklerinin eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması ile sunulan İspanya vize başvuru dosyası Türkiye’deki resmi temsilciliği tarafından değerlendirilmeye alınır ve karar diplomatik temsilciliğindir.

Vize Merkezi İspanya’ya farklı nedenlerle seyahat planı olan kişilere danışmanlık hizmeti veriyor. Kısa süreli İspanya vize başvuruları, konusunda deneyilimli, bilgili ve uzman ekibiyle sürecin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlayan Vize Merkezi ihtiyaç duyulan vizenin sorunsuz, kolay ve hızlı alınmasını sağlıyor.

daha fazla göster

Telefon