Ekvator Ginesi Vize İşlemleri

Ekvator Ginesi Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Ekvator Ginesi vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Ekvator Ginesi vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Ekvator Ginesi vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Ekvator Ginesi vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Ekvator Ginesi Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ekvator Ginesi’ne yapacakları 30 güne kadarki gezilerinde vizeye tabidir. Bu süre ilk defa vize başvurusu yapacaklar içindir. İkinci ve daha sonraki vize başvurularında bu izin süresi 60 ile sınırlıdır. Vize işlemleri Türkiye’de resmi bir Ekvator Ginesi temsilciliği bulunmadığından; Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Kamerun, Senegal gibi ülke elçilikleri ve konsoloslukları üzerinden başvuru yapılabilir.

Ekvator Ginesi vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır, ticari vize için en az 9 ay)
 2. 3 adet biyometrik fotoğraf
 3. Ekvator Ginesi vize başvuru formu (3 adet ve her birinin İspanyolca, Fransızca ve Portekizce tam doldurulmuş olması lazım)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için, İspanyolca, Fransızca ve Portekizce)
 8. Ekvator Ginesi vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Sarıhumma, Hepatit A ve B ile diğer salgın hastalıklar için aşı ve gerekli belgeler.
 11. HIV (AIDS) testi raporu
 12. Savcılıktan verilmiş Sabıka Temiz Kaydı (üç kopya olacak ve İspanyolca, Fransızca ve Portekizce dillerinin üçüne de çevrilmiş olacak)
 13. Ekvator Ginesi’nde kalacağı yerin adres bilgileri
 14. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Ekvator Ginesi vizesi için ek görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Vizeniz sonuçlanmadan herhangi bir yolculuk için hazırlık yapmayın. Uçak biletlerinizi tarihi değiştirilebilir şeklinde ayarlayın.

Ekvator Ginesi vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Ekvator Ginesi vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Ekvator Ginesi vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Ekvator Ginesi vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 4-7 iş günü içerisinde onaylanabilmektedir. Ekvator Ginesi ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Ekvator Ginesi vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Ekvator Ginesi yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Ekvator Ginesi Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Ekvator Ginesi vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Ekvator Ginesi vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Eğer Ekvator Ginesi Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almalısınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Ekvator Ginesi vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Ekvator Ginesi vizesi 4-7 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Ekvator Ginesi Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Ekvator Ginesi vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ekvator Ginesi vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Ekvator Ginesi vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Ekvator Ginesi vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Ekvator Ginesi vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Ekvator Ginesi vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
EKVATOR GİNESİ VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 34
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 34
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 34
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2094
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5143
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com