Ekvator Ginesi Vizesi

Ekvator Ginesi Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Ekvator Ginesi vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Ekvator Ginesi danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Ekvator Ginesi vizesi için Vize Merkezi Ekvator Ginesi vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Ekvator Ginesi vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Ekvator Ginesi vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Ekvator Ginesi Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Ekvator Ginesi Vize Şartları

Ekvator Ginesi’ne yolculuk edecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vize izin süresi ilk başvuruda 30 gün ile sınırlıdır. İkinci başvurularda 60 gündür. ABD pasaportu olanlara 90 günlük vizesiz giriş hakkı bulunmaktadır. Daha uzun vizeler ticari ya da oturum izni vizesi şeklinde olan başvurular olarak kabul edilmektedir. Ekvator Ginesi’nin Türkiye’de resmi bir Büyükelçiliği veya bir Fahri Konsolosluğu bulunmamaktadır.

Yolcuların, ülkeye girişte sarıhumma aşısını yaptırdıklarını gösteren uluslararası aşı sertifikasını ibraz etmeleri mecburidir. Bu aşı on gün içinde etkili hale geldiğinden bu ülkeye seyahat edecek vatandaşların aşılarını zamanında yaptırmaları önem arz etmektedir. ilaveten, Hepatit A, Hepatit B, Polio, Tetanos, Difteri, Menenjit, Kolera, Tifo gibi hastalıklara karşı da gerekli aşıların yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Seyahat sağlığı ve uygulanması gereken aşılar konusunda Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından da ulaşılabilir. Ekvator Ginesi’ne gitmeden önce bu konu ile ilgili olarak da Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

Ekvator Ginesi ticari, turistik, öğrenim ve çalışma ya da oturum gibi durumlardan dolayı da vize istediği için bir takım belgeler istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibi sıralanabilir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır, ticari vize için en az 9 ay)
 2. 3 adet Biyometrik fotoğraf
 3. Ekvator Ginesi vize başvuru formu (3 adet ve her birinin İspanyolca, Fransızca ve Portekizce tam doldurulmuş olması lazım)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve konfirmeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için, İspanyolca, Fransızca ve Portekizce)
 8. Ekvator Ginesi vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Sarıhumma, Hepatit A ve B ile diğer salgın hastalıklar için aşı ve gerekli belgeler.
 11. HIV (AIDS) testi raporu
 12. Savcılıktan verilmiş Sabıka Temiz Kaydı (üç kopya olacak ve İspanyolca, Fransızca ve Portekizce dillerinin üçüne de çevrilmiş olacak)
 13. Ekvator Ginesi’nde kalacağı yerin adres bilgileri
 14. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Ekvator Ginesi vizesi için Konsolosluk ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Ekvator Ginesi vizeleri başvuru yapacağınız ülke konsolosluğuna göre farklı işlem süreleri verebilir. Ancak genel vize işlem süreleri 4 ile 7 iş günü arasıdır. Transit vize uygulaması ile vize alabilirsiniz. Express vizede işlem süresi 2 iş günüdür ancak burada yine başvuru yaptığınız ülke konsolosluğuna bağlı olarak bu süre artabilir.

Ekvator Ginesi vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Ekvator Ginesi vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Ekvator Ginesi vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Ekvator Ginesi vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Ekvator Ginesi vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Ekvator Ginesi yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Ekvator Ginesi Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Ekvator Ginesi Konsolosluğuna yaptığınız Ekvator Ginesi vizesi başvurusu sonucu Ekvator Ginesi seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 4 – 7 iş günü içerisinde Ekvator Ginesi vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Express Ekvator Ginesi vizesi normal ücretlerin üzerinde bir fiyatla verilebilir. Bu durumda vize süresi 2 iş günüdür. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Ekvator Ginesi vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Ekvator Ginesi vizesine başvuru yapmışsanız Ekvator Ginesi vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Ekvator Ginesi Vize Ücretleri

Ekvator Ginesi vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ekvator Ginesi devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Ekvator Ginesi vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Ekvator Ginesi vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Ekvator Ginesi vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Ekvator Ginesi vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Ekvator Ginesi vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Ekvator Ginesi vize ücretleri Ekvator Ginesi turistik vize, Ekvator Ginesi öğrenci vizesi, Ekvator Ginesi aile vizesi, Ekvator Ginesi ticari vize, Ekvator Ginesi yatırımcı vizesi, Ekvator Ginesi konsolosluk çalışanları vizesi, Ekvator Ginesi basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Ekvator Ginesi göçmenlik, Ekvator Ginesi aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Ekvator Ginesi vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Ekvator Ginesi vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Ekvator Ginesi vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Ekvator Ginesi vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Ekvator Ginesi vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Ekvator Ginesi Vizesi Başvuru Formu

Ekvator Ginesi vizesi başvuru formu İngilizce, Portekizce, Fransızca ve İspanyolca seçeneğiyle mevcuttur.

Ekvator Ginesi vize başvuru formu Ekvator Ginesi tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Ekvator Ginesi vizesi alınmasında gereklidir. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formu Ekvator Ginesi Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Ekvator Ginesi vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Ekvator Ginesi vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Ekvator Ginesi vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Ekvator Ginesi seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Ekvator Ginesi vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Ekvator Ginesi vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Ekvator Ginesi ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Whatsapp