Yabancılar için Dubai Vizesi

Vize Merkezi, Dubai vize başvuru işlemlerinde profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize Merkezi Dubai Departmanı, başvuru sürecini baştan sona profesyonelce ele alarak ihtiyacınız olan vize türünü en hızlı ve kolay bir şekilde almanıza yardımcı olmaktadır.

Vize Merkezi, Dubai vizesi ile karar verme yetkisine sahip değildir. Vize Merkezi, vize başvurusunun eksiksiz ve tam bir şekilde yapılabilmesi için danışmanlık hizmeti verir. Dubai vizesi ile ilgili tek karar yetkisi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmen Bürosu’dur.

Vize Merkezi, Türkiye’de yaşayan oturum kartı olan yabancı uyruklu vatandaşların Dubai vize başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Vize Merkezi, Türkiye’de ikamet eden ve Türkiye oturum kartına sahip olan Afganistan, İran, Libya, Lübnan, Filistin, Fas, Suriye ve Yemen vatandaşlarına Dubai vize başvuru işlemlerinde danışmanlık vererek vize başvurularını kabul etmektedir. Vize Merkezi ayrıca bu 8 ülkenin vatandaşlarına Dubai çalışma vizesi ve Dubai oturum izni konularında da vize almalarına destek olmaktadır. 

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

Yabancılar için Dubai Vizesi Evrakları

Dubai Konsolosluğunun istediği evraklar, almak istediğiniz vizenin türüne göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvuru işlemlerinde renkli taranmış kimlik, seyahat sonrası için en az 6 ay geçerliliği olan pasaport, vize işlemleri için ödenen banka dekontu temel evraklardır. Aynı zamanda yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’dem gerçekleştirdiği vize başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturum veya çalışma izin belgesinin beyan edilmesi gerekmektedir. Uzun süreli vize başvuruları Dubai Göçmenlik Bürosu’ndan yapılmaktadır. 

Dubai vize başvurusu yapmadan önce seyahatin amacına göre vize türünüzü belirlemelisiniz. Vize türünüzü belirledikten sonta gerekli evrakları hazırlayarak tarayıcı ile taratıp Dubai online vize başvuru formunu doldurup sistem üzerinde kayıt etmeniz gereklidir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve sonucu başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilir.

Yabancılar için Dubai Vizesi

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai’ye seyahat etmek isteyen Türkiye’de oturum iznine ve oturum kartına sahip yabancı uyruklu vatandaşlar, vize başvurularını online sisteme yükledikleri andan itibaren bilgiler, Dubai Konsolosluğu tarafından incelendikten sonra 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru sırasında herhangi bir nedenden dolayı oluşabilecek aksaklıklar başvuru süresinin uzamasına neden olabilir. Resmi tatiller, konsolosluğun yoğun günler dolayısıyla vize başvurularında süreç uzayabilmektedir. Dubai Konsolosluğu bu süreç ile ilgili olarak net bir bilgi vermemektedir. Dubai vize başvurularının seyahat tarihinden 10 gün önce yapılması tavsiye edilir.

Dubai Vize Reddi

Dubai Vize Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Dubai Göçmenlik Bürosu, Dubai’ye seyahat eden kişileri Dubai Uluslararası Havalimanında göz taramasından geçirmektedir.

2. Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmenlik Bürosu tarafından yetki verilmiş başvuru merkezlerine müracaat edilerek alınabilmektedir. Dubai vizesi için seyahat tarihinden en az 10 iş günü öncesinde başvuru yapınız.

3. Vize Merkezi temsilcileri, Dubai vizesi için ibraz ettiğiniz evrakların teslim alındığı bilgisiniz sizlerle paylaşacak ve vize başvurunuzu en kısa zamanda sonuçlandıracaktır.

4. Dubai vizesi online ortamda alınan bir vize türüdür. Onay mektubu halinde hazırlanan Dubai vizesi e-posta ile tarafınıza ulaştırılır.

5. Dubai vizesinin üzerinde yer alan barkod (seri no) ülkeye giriş yapılabilmesini sağlayan bölümdür. Barkod özelliği olmayan Dubai vizelerine itibar etmeyiniz.

 

 

 

Yükleniyor...
Telefon