Dubai Turistik Vize

60 saniyede Dubai Online Vize Başvurusu yapabilmek için aşağıdaki formu eksiksiz doldurunuz.

Formu doldurmaya başlamadan önce Pasaport görüntüsünü, Kimlik fotokopisinin ön, arka yüzünü ve Bilgilendirme ve Taahhütname Formunu önceden hazırlayınız.

(Yükleyeceğiniz dosyalar .pdf, .flv, .avi, .jpg, .jpeg, .png, .gif formatında olabilir.)

Vizeniz 72 saat içerisinde onaylandıktan sonra Bilgilendirme ve Taahütname Formunu imzalayıp ortadogu@vizemerkezi.com mail adresine gönderiniz.

Dubai E-Vize Online başvurusu 30 Gün Tek Girişli yapılmaktadır. Diğer vize çeşitleri için Dubai uzmanımızla görüşebilirsiniz.

Vize Merkezi olarak Dubai Turistik Vize başvuru işlemleri konusunda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Dubai vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Dubai vizesine başvuru işlemleri elektronik vize sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Tarafımızdan danışmanlık hizmeti almanız durumunda işlemler sırasında şahsen bulunma zorunluluğunuz söz konusu olmamaktadır. Gerekli evraklar kargo, kurye veya elektronik posta yolu ile tarafımıza iletilebilmektedir. Belgeler vize uzmanlarımız tarafından düzenlenerek başvuru sistemine en uygun şekilde gerçekleştirilmektedir. Dubai vizesi onay tarihinden itibaren 58 gün geçerliliği olan bir vize türdür.

Ülkemiz sınırları içerisinden Dubai seyahati gerçekleştirecek olan Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) Pasaport sahipleri 90 günü aşmayan seyahatleri için Dubai vizesi sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

 

Dubai Turistik Vize

Dubai Turistik Vizesi geçerlilik süresi 60 gün, kalış süresi ise 30 gün olarak belirlenmiştir. Kalış süresi ülkeye giriş yapıldığı andan itibaren sayılmaya başlanmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Dubai vizesi başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Başvuru işlemlerinin Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile koordine çalışan kurumumuz ile hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Sahip olduğunuz Birleşik Arap Emirlikleri Vizesi ile 7 emirliğe giriş yapılabilmektedir (Dubai, Abu Dhabi, Ajman, Füceyre, Resü’l Hayme, Şarika, Ummul-Kayveyn). Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi (UAE Immigration Office) güvenlik prosedürü gereğince başvurunun olumsuz bir sonuç almaması için başvurunun güvenli, yetkili kurumlar tarafından yapılması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru sürecinde kurumumuzu tercih ederek tüm adımların şahsınız adına en doğru şekilde atılmasını sağlayabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize Evrakları

Dubai vizesine başvuru işlemleri elektronik vize sistemi üzerinden online olarak yapılabilmektedir. Dubai Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize türüne uygun olan evrakların taratılarak vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Online vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte sisteme kayıt işlemi gerçekleştirilmektedir. Değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru sonucu başvuru aşamasında belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir.

Dubai turistik vizesine başvuru işlemleri Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından onaylanmaktadır. Başvuru işlemleri Göçmenlik Ofisi tarafından onaylandığı için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu başvuru sahiplerini vize mülakatına çağırmamaktadır.

Dubai turistik vizesi başvuru işlemleri için aşağıda sıralanan evrakların hazırlanması gerekmektedir.

 • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 • Renkli olarak taratılmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerini içeren sayfa),
 • Dubai vize işlemleri için yatırılan banka dekontu,
 • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturum İzni Belgesi (yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)

Dubai Vize Ücreti

Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve dönemsel olarak güncellenmektedir. Başvurunun herhangi bir nedenle reddedilmesi durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvurunun en doğru şekilde yapılması oldukça önem arz etmektedir. Turistik vize başvuru işlemlerinde herhangi bir yaş ayrımı yapılmaksızın konsolosluk tarafından belirlenmiş olan ücret tahsis edilmektedir.

Dubai vize ücreti sayfamız üzerinden güncel vize ücret detaylarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Belirtilen ücret içerisinde vize ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli yer almaktadır. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti ile başvuru işlemlemlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekletirilmesini sağlayabilirsiniz.

Dubai Vize Çıkış Süresi

Dubai turistik vize başvuruları ortalama 2-3 iş günü içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. T.C. Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri ve Türkiye’de oturum izni olan yabancı pasaport sahiplerinin Dubai vize başvuruları Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından işleme alındıktan sonra 48-72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru işlemlerinin konsolosluk yoğunluğuna veya resmi tatil günlerine denk gelmesi durumunda başvuru sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilmektedir. Değerlendirme aşamasında başvuru sahibinden ek evrak talep edilmesi durumunda sonuçlanma süreci tahmin edilenden uzun olabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Cuma ve Cumartesi günleri hizmet vermemektedir. Başvuru işlemleri Pazartesi - Perşembe günleri 09.00 - 16.00  saatleri arasında kabul edilmektedir. Başvuruların onaylanması veya reddedilmesi Birleşik Arap Emirlikleri Göçmen Ofisi yetki alanı içerisindedir. Vize talebi oluşturma sürecinde danışmanlık hizmeti veren kurumların başvuruları değerlendirme yetkisi bulunmamaktadır. Dubai vize temsilcilerimizden destek alarak işlemlerin şahsınız adına en doğru şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Dubai Vize Türleri

Dubai vize türleri Dubai’de kalış süresine ve ülkeye giriş hakkına göre belirlenmektedir. Seyahat detaylarına uygun olan vize türünün belirlenmesi ve ilgili vize türüne ait gerekli evrakların bir araya getirilmesi gerekmektedir. Turistik gezi amaçlı olarak başvuru yapılabilecek vize türleri aşağıda sıralandığı gibidir.

 • 30 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 30 Günlük Tek Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine bir kez giriş yaparak 30 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 30 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 30 Günlük Çok Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine birçok kez giriş yaparak 30 gün ikamet edilebilmektedir.
 • 90 Gün Tek Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 90 Günlük Tek Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine bir kez giriş yaparak 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir.
 • 90 Gün Çok Girişli Vize: Vize onay tarihinden itibaren 58 gün geçerli olmaktadır. 90 Günlük Çok Girişli Vize ile Dubai sınırları içerisine birçok kez giriş yaparak toplamda 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir.

Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’de gerçekleştirdiği Dubai vize başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturum çalışma izni ibraz etmeleri gerekmektedir. Kurumumuz aracılığıyla başvuru adımlarını en doğru şekilde takip edebilir ve sürecin güvenli bir şekilde tamamlanması sağlayabilirsiniz.

Dubai Turistik Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Dubai Göçmenlik Ofisi, ülkeye giriş esnasında yolcuları göz taramasından geçirmektedir.
 • Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tatil günleridir. Vize başvuru işlemleri sırasında resmi tatil günlerine ve çalışma saatlerine dikkat edilmesi tavsiye edilmektedir.
 • Dubai vize süresinin aşılması halinde Birleşik Arap Emirlikleri tarafından kişilere cezai yaptırım uygulanmaktadır. Ülkeden çıkış esnasında fazladan kalınan gün sayısı kadar para cezası uygulanmakta ve kişi göçmenlik bürosuna kaçak olarak rapor edilmektedir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda konsolosluk bir sonraki başvuruda vize talebini ret kararı ile sonuçlandırmaktadır. Vizenin izin verdiği süre dahilinde seyahati tamamlayarak ülkeden çıkış yapılması zorunluluğu olduğunu hatırlatmak isteriz.
 • Birden fazla Dubai vize başvurusu yapılması halinde konsolosluk başvuruların tümünü olumsuz karar ile sonuçlandırmaktadır. Bu nedenle tek başvurunun en doğru şekilde yapılması ve değerlendirme kararının beklenmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sürecinin herhangi bir nedenden dolayı ret kararı ile sonuçlaması durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Vize talebinin en doğru şekilde tamamlanması ücret kaybı ve seyahat planının aksaması ihtimalini ortadan kaldırmak için önem teşkil etmektedir.
 • Dubai vizesi elektronik vize olarak başvuru sahiplerine tahsis edilmektedir. Pasaport üzerine işlenen bir vize türü değildir. Başvuru sonucu vize talebi oluşturma sürecinde belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Söz konusu belgenin kağıt ortamına aktarılması ve giriş esnasında sınır görevlilerine ibraz edilmesi ile birlikte Dubai seyahati gerçekleştirilmektedir.
 • 18 yaşından küçük kişilerin tek başına Dubai seyahati gerçekleştirmek mümkün değildir. 18 yaşından küçük kişinin en az bir birinci dereceden yakını ile seyahatini gerçekleştirmek gerekmektedir.
 • Vize talebi değerlendirme aşamasında Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ek evrak talep edebilmektedir. Bu durumda ortalama kabul edilen sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilmektedir.

Dubai Turistik Vizesi ile ilgili ayrıca merak ettiğiniz soruları sormak veya başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığı ile başlatmak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Vize uzmanlarımız süreç konusunda gerekli bilgilendirmeyi yaparak başvuru adımlarının şahsınız adına en doğru şekilde atılması konusunda hizmet vermektedir.

Yükleniyor...