Dubai Turistik Vize

Dubai vize müracaatı online olarak yapılmaktadır. Online Dubai vize başvurusunda bulunacaksanız sistemin vize müracaatınız için gerekli belgelerinizi bize mail olarak gönderebilirsiniz. Gerekli belgelerinizi tarafımıza mail olarak göndermenizle birlikte vize başvurunuzu vakit kaybetmeden gerçekleştirmekteyiz. Bütün evrakları e-mail olarak tarafımıza ulaştırabilirsiniz. E-mail olarak tarafımıza iletilen evraklarınızla en hızlı şekilde vize başvurunuzu tamamlayacağız. Dubai vizenizin onaylandığı tarihten itibaren 60 gün içinde 30 gün geçerliliği bulunmaktadır. Tarafımıza mail olarak ulaştırmanız gereken evrak listesi aşağıdadır: 

Dubai Vize Evrakları

1 - Renkli, Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi
2 - Renkli, Taranmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa)
3 - Dubai Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu 
4-  Renkli, Taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

Vize başvurularında sorun yaşamamanız adına gönderdiğiniz maillere ekleyeceğiniz evraklarla birlikte seyahat süreniz ve ülkeye giriş-çıkış sayısı gibi tamamlayıcı bilgileri de belirtmenizi rica ederiz.

Dubai Turistik Vize

Dubai turistik vizesinin geçerlilik süresi 60 gündür fakat kalış süresi 30 gündür. Kalış süresi giriş yaptigi ilk günden itibaren sayılmaya başlanır. Tek girişli vizenizle 60 gün içerisinde Dubai'ye giriş yapabilir, giriş yaptığınız tarihten itibaren 30 gün kalabilirsiniz. 

Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Dubai vize başvurularınızı  Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile koordine çalışan firmamız aracılığıyla en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Değerli ziyaretçimiz, Dubai'ye turistik amaçlı seyahat edecekseniz ve kalma süreniz 30 günden az ise tek girişli Dubai vizesine başvurmanız gerektiğini; Dubai vize ücretlerinizin kalış ve Dubai'ye giriş-çıkış sayısına göre değiştiğini hatırlatırız. 

Vize Merkezi Dubai departmanı ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz ile vize süreniz dahilinde turistik ziyaret, aile/akraba/arkadaş ziyareti, konferans, seminer, iş projesi v.b. amaçlar kapsamında seyahat edebilirsiniz.  Sahip olduğunuz Birleşik Arap Emirlikleri vizesiyle 7 emirliğe giriş yapabilirsiniz (7 emirlik: Dubai, Abu Dhabi, Acman, Fuceyre, Resu’l Hayme, Sarika, Ummul-Kayveyn).

Değerli yolcumuz, Uae Immigration Ofis  (Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi) tarafından yapılan yolcuların başvuruları ile ilgili güvenlik prosedürleri gereğince Dubai vize başvurunuzun ret almaması için başvurunuzun güvenli, yetkili kurumlar tarafından yapılmasına dikkat ediniz.  Bu tür durumlarla karşılaşmamanız için vize başvurularınızı kurumumuz aracılığıyla güvenle gerçekleştirerek Dubai’ye güvenle seyahat edebilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti

Değerli ziyaretçimiz, vize ücretleri başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için talep edilmektedir. Ret alan ya da güvenliğe takılan başvurulara para iadesi yapılmadığını hatırlatırız. Dubai vize ücretleri Dubai vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Dubai vize ücretleri için müşteri temsilcimizle  iletişime geçebilir, temsilcimizden detaylı evrak listesi ile birlikte Dubai vize ücretlerinin e-mail olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Dubai Vize Süresi

Vizeniz sisteme girişi yapıldığı gün itibari ile ekseriyetle 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik departmanının tatil olduğunu hatırlatırız. Vize başvurularının onaylanması ya da ret edilme hakkı Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik Departmanı'nın yetkisindedir.

Dubai Vize Türleri

Short / Single 30 Days ( 30 Gün içinde Tek Girişli Kısa Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında tek sefer ülkeye giriş ve en fazla 30 gün ülkede kalış için kullanılır.  Kısa süreli tek girişli vize ile yolcular maksimum 30 gün Birleşik Arap Emirliklerinde kalabilirler.                                                                                                                                         

Short /Multiple 30 days (30 Gün içinde Çok Girişli Kısa Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında 2 ay içinde 30 gün çok girişli olarak kullanılır.

Long / Single 90 days (90 Gün içinde Tek Girişli Uzun Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında tek sefer ülkeye giriş en fazla 90 gün ülkede kalış için kullanılır. Bu vize tipini kullanan yolcuların 1 ay bekleme süreci mevcuttur.

Long /Multiple 90 days (90 Gün içinde Çok Girişli Uzun Dönem): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında 90 gün içerisinde çoklu giriş için kullanılır.

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi temsilciliği ile anlaşmalı olan firmamızla Dubai vize işlemlerinizi online olarak, en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Dubai vizesinin güvenli yollardan alınması önem arz etmektedir. Dubai vize başvurularınızın sorunsuz ilerlemesi için kurumumuzu tercih etmeniz halinde Dubai Vize başvurusunda karşılaşabileceğiniz birtakım sorunları engellemiş, gerekli koşulları sağlamanız halinde Dubai vizenizi en kolay yoldan sağlamış olursunuz. Kurumumuzdan yapılan tüm başvurular güvenlik kontrolündedir, bilgiler asla 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

Dubai vize başvurularında uçak bileti ve otel rezervasyonu hiçbir referans oluşturmamaktadır.  Seyahatinizde sorun yaşamamanız ve maddi zarara uğramamanız adına vize onayınızdan sonra ücretli otel ve uçak rezervasyonu yapmanızı tavsiye ederiz. Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’den gerçekleştirdiği vize başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturum ya da çalışma izni belgesinin ibrazı zorunludur.

Dubai e-vize örneği için tıklayınız.

Dubai Turist Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai Emirliği  seyahatleri öncesinde Dubai (BAE) vize başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar. Dubai vize yönetmeliği gereğince; T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri, Dubai’ye olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak konaklamalarında Dubai (BAE) vizesinden muaftırlar. BAE üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek kişilerin Dubai (BAE) 96 saatlik transit vize başvurularını BAE Konsolosluğuna yapmaları gerekmektedir. Dubai transit vize başvuru sahiplerinin, Dubai üzerinden aktarma yapacakları ülkeye (onward flight) 96 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerini geçiş sırasında görevlilere beyan etmeleri gerekmektedir. Dubai vize başvuruları başvuru tarihinden itibaren ortalama olarak 48-72 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Dubai’ye olan seyahatiniz öncesinde, Dubai seyahatinize uygun vize türünüzü belirlemelisiniz. Dubai vize başvuru dosyanızı ziyaret sebebinizi açık şekilde destekleyen evraklarla desteklemelisiniz. Dubai vizesi süresine ve seyahat niyetine göre kategorilere ayrılmaktadır: Tek girişli kısa süreli Dubai vizesi, uzun dönem çok girişli Dubai vizesi, kısa süreli çok girişli Dubai vizesi. Değerli ziyaretçimiz seyahat niyetine göre başvuru dosyanızı hazırlamalısınız. Dubai Konsolosluğu, Dubai Emirliği’ne seyahat planı olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai vize müracaatlarını konsolosluğa bağlı göçmenlik ofisi tarafından out source edilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Vize Merkezi Dubai departmanı Dubai vize işlem başvurularının hazırlanması, belgelerin kontrolü ve randevularının takibi ile yükümlüdür. Dubai (BAE) vize müracaatlarının inceleme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Dubai Konsolosluğunun inisiyatifine aittir.

Dubai Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dubai Göçmenlik Ofisi, yolcuları Dubai Havalimanı'nda göz taramasından geçirmektedir.

Cuma ve Cumartesi Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğunun tatil günleridir. Vize başvurusu bu günlere ya da BAE ile Türkiye resmi tatillerinde denk geldiği takdirde bu sürenin uzama ihtimalini göz önünde bulundurunuz.

Değerli ziyaretçimiz, Birleşik Arap Emirlikleri'nin vize uygulamaları konusunda çok katı kuralları olduğunu hatırlatırız. Vize süresini geçiren kişiler, göçmenlik bürosuna kaçak olarak rapor edilmekte ardından cezai işlem uygulanmaktadır. Vize süresi içerisinde Türkiye'ye geri dönmezseniz cezai işlem göreceğinizi, cezai işlemin sicilinize işleneceğini ve bir daha Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapamayacağınızı hatırlatırız. 

Aktif vize başvurusu bulunan yolcularımız vize başvurunuzun sonuçlanmadan, farklı bir firmadan ya da uçak şirketinden yaptırdığı vize başvurularının ret ile sonuçlanma olasılığı yüksektir.

Değerli ziyaretçimiz  vize ücretleri vizenizin işleme alınabilmesi için ödenen ücrettir. Vize ücretlerinin güvenliğe takılması ya da ret alması durumunda dahi geri iadesi olmadığını hatırlatırız.

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunan kişiler İran ve benzeri sınır ülkelerine giriş çıkış yapmaları ve bu durumun tespit edilmesi durumunda en az 6 ay boyunca Birleşik Arap Emirliklerine girişler yasaklanmaktadır.  Bu durum pasaportlarında İran giriş-çıkış kaşeleri olan yolcuları kapsamamaktadır.  Söz konusu yolcuların İran seyahatleri Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerine engel oluşturmamaktadır.

Dubai vizeleri e-vizedir, pasaporta herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Dubai vizesi e-vize olsa da  tüm yolcularımıza seyahatleri süresince hem vize kağıdını hem de pasaportlarını yanlarında bulundurma zorunluluğun olduğunu hatırlatırız.

18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin yanında ebeveyenlerinden en az biri ile seyahat etmesi gerekmektedir. 

Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin güvenliğe takılan vizeler ile ilgili ek evrak talebi olabileceğini ve bu sebeple vize sonuçlanma süresinin uzayabileceğini hatırlatırız.

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon