Dubai Turistik Vize

Değerli ziyaretçimiz,

Vize Merkezi, Dubai vize başvuru işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir. Dubai’ye kısa süreli seyahatleri için Dubai vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ve akredite seyahat acenteleri aracılığıyla yapılabilmektedir.

Dubai vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Online Dubai vize başvurusunda bulunacaksanız sistemin vize başvurunuz için gerekli belgelerinizi tarafımıza e-posta aracılığıyla gönderebilirsiniz. Gerekli belgelerinizi tarafımıza e-posta ile göndermenizle birlikte vize başvurunuzu vakit kaybetmeden gerçekleştirmekteyiz. Bütün evrakları e-posta olarak tarafımıza ulaştırabilirsiniz. E-mail olarak tarafımıza iletilen evraklarınızla vize başvurunuzu en hızlı şekilde tamamlayacağız. Dubai vizenizin onaylandığı tarihten itibaren 60 gün içinde 30 gün geçerliliği bulunmaktadır. Vize Merkezi temsilcilerimize e-posta ile ulaştırmanız gereken evrak listesi aşağıdadır: 

Dubai Vizesi Gerekli Evraklar

T.C. vatandaşları, Dubai'ye seyahatleri öncesinde Dubai (BAE) vize başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar. Dubai vize yönetmeliği gereğince; T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri, Dubai’ye olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak konaklamalarında Dubai (BAE) vizesinden muaftırlar. BAE üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek kişilerin Dubai (BAE) 96 saatlik transit vize başvurularını BAE Konsolosluğuna yapmaları gerekmektedir. Dubai transit vize başvuru sahiplerinin, Dubai üzerinden aktarma yapacakları ülkeye (onward flight) 96 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerini geçiş sırasında görevlilere beyan etmeleri gerekmektedir. Dubai vize başvuruları başvuru tarihinden itibaren ortalama olarak 48-72 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Dubai Turistik Vize

Dubai’ye olan seyahatiniz öncesinde, Dubai seyahatinize uygun vize türünüzü belirlemelisiniz. Dubai vize başvuru dosyanızı ziyaret sebebinizi açık bir şekilde destekleyen evraklarla yapmanız gerekmektedir. Dubai vize türleri, süresine ve seyahat niyetine göre kategorilere ayrılmaktadır: Tek girişli kısa süreli Dubai vizesi, uzun dönem çok girişli Dubai vizesi, kısa süreli çok girişli Dubai vizesi. Değerli ziyaretçimiz seyahatinizin amacına göre başvuru dosyanızı hazırlamalısınız. Dubai Konsolosluğu, Dubai'ye seyahat planı olan kişilerin Dubai vize müracaatlarını konsolosluğa bağlı göçmenlik ofisi tarafından out source edilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla kabul etmektedir. Vize Merkezi Dubai departmanı Dubai vize işlem başvurularının hazırlanması, belgelerin kontrolü ve randevularının takibi ile yükümlüdür. Dubai (BAE) vize müracaatlarının inceleme ve sonuçlandırma yetkisi yalnızca Dubai Konsolosluğunun inisiyatifine aittir.

Dubai Online Başvuru

Dubai Turistik Vize Evrakları

Dubai vizesi online başvuru yapılarak alınan bir e-vizedir. Dubai Konsolosluğu’nun istediği evraklar, vize türüne değişiklik göstermektedir. Dubai vize başvurusu yapmadan önce vize türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Vize türünüzü belirledikten sonra gereken evrakları temin edip tarayıcı ile renkli olarak taratıp online vize başvuru formunu doldurup online vize başvuru sistemine kayıt ettirmeniz gereklidir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve başvuru sonucu online sistem üzerinden e-posta adresinize gönderilmektedir. Dubai turistik vize başvurusunun onayı Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından onaylanmaktadır. Dubai turistik vize işlemleri Göçmenlik Ofisi tarafından onaylandığı için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu vize mülakatına çağırmamaktadır. Bu sebeple Dubai turistik vize başvurunuzu tam ve eksiksiz evraklarla yapmanız önemlidir. Aksi halde vize ret ile sonuçlanabilmektedir. Dubai turistik vize için gerekli evraklar şu şekildedir:

1. Renkli, Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi
2. Renkli, Taranmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa)
3. Dubai Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu 
4. Renkli, Taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

Vize başvurularında sorun yaşamamanız adına gönderdiğiniz e-postanıza ekleyeceğiniz evraklarla birlikte seyahat süreniz ve ülkeye giriş-çıkış sayısı gibi tamamlayıcı bilgileri de belirtmenizi rica ederiz.

Dubai Turistik Vize

Dubai turistik vizesinin geçerlilik süresi 60 gündür fakat kalış süresi 30 gündür. Kalış süresi giriş yaptigi ilk günden itibaren sayılmaya başlanır. Tek girişli vizenizle 60 gün içerisinde Dubai'ye giriş yapabilir, giriş yaptığınız tarihten itibaren 30 gün kalabilirsiniz. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu vize başvurularını direkt olarak kabul etmemektedir. Dubai vize başvurularınızı Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi ile koordine çalışan firmamız aracılığıyla en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Değerli ziyaretçimiz, Dubai'ye turistik amaçlı seyahat edecekseniz ve kalma süreniz 30 günden az ise tek girişli Dubai vizesine başvurmanız gerektiğini Dubai vize ücretlerinizin kalış ve Dubai'ye giriş-çıkış sayısına göre değiştiğini hatırlatırız.

Vize Merkezi Dubai departmanı ile gerçekleştirdiğiniz vize başvurunuz ile vize süreniz dahilinde turistik ziyaret, aile ve arkadaş ziyareti, konferans, seminer, iş projesi v.b. amaçlar kapsamında seyahat edebilirsiniz.  Sahip olduğunuz Birleşik Arap Emirlikleri vizesiyle 7 emirliğe giriş yapabilirsiniz (7 Emirlik: Dubai, Abu Dhabi, Acman, Fuceyre, Resu’l Hayme, Sarika, Ummul-Kayveyn). Değerli yolcumuz,  Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi (UAE Immigration Office) tarafından yapılan yolcuların başvuruları ile ilgili güvenlik prosedürleri gereğince Dubai vize başvurunuzun ret almaması için başvurunuzun güvenli, yetkili kurumlar tarafından yapılmasına dikkat ediniz.  Bu tür durumlarla karşılaşmamanız için vize başvurularınızı Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirerek Dubai’ye güvenle seyahat edebilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti

Değerli ziyaretçimiz, vize ücretleri başvurunun değerlendirmeye alınabilmesi için talep edilmektedir. Ret alan ya da herhangi bir nedenle güvenliğe takılan başvuruların para iadesi konsolosluk tarafından yapılmamaktadır. Dubai vize ücreti Dubai vize türlerine göre değişiklik göstermektedir. Dubai turistik vize başvurularında herhangi bir yaş ayırım yapılmaksızın tam ücret talep edilmektedir. Dubai vize ücretleri için müşteri temsilcimizle  iletişime geçebilir, temsilcimizden detaylı evrak listesi ile birlikte Dubai vize ücretlerinin e-mail olarak gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Dubai Vize Ücreti

Dubai Vize Süresi

Vizeniz sisteme girişi yapıldığı gün itibari ile ekseriyetle 2-3 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Dubai turistik vize başvurusu yapmak isteyen T.C. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşları ve Türkiye’de çalışma ve oturum izni olan kişilerin Dubai turistik vize başvuruları, Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından işleme alındıktan sonra 72-96 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Dubai vizesi, Dubai güvenlik departmanında incelemeye alınırsa vizenin çıkış süresi uzayabilmektedir.Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik departmanının tatil olduğunu hatırlatırız. Vize başvurularının onaylanması ya da ret edilme hakkı Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi Güvenlik Departmanı'nın yetkisindedir.  Bazı durumlarda Dubai turistik vize işlemlerinin sonuçlanması için öngörülen sürenin uzaması veya kısalması mümkün olabilmektedir. Dubai turistik vize başvuruları T.C. resmi tatil günlerine ve Dubai resmi tatil günlerine denk gelmesi halinde başvuru daha uzun bir sürede sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle vize başvurusunda bulunacak kişilerin vizeleri sonuçlanmadan seyahatlerini netleştirmemeleri tavsiye edilmektedir.

Dubai Turistik Vize

Dubai Vize Türleri

Dubai’ye vize almak isteyen kişiler için Dubai’de kalış sürelerine istinaden vize türleri bulunmaktadır. Dubai kısa dönem tek girişli turistik vize; bu vize türü 30 gün konaklamalar için geçerlidir ve vize uzatılmaz. Vize veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerlidir. Dubai kısa dönem çok girişli vize; bu çoklu girişli bir vizedir ve uzatılmaz. 30 gün konaklama için geçerlidir. Vize veriliş tarihinden itibaren 58 gün geçerlidir.  90 gün tek girişli uzun dönem vize; bu vize Dubai’de uzun süre kalmak isteyen kişiler için 90 gün geçerlidir. Bu vize türü turistik, aile ve arkadaş ziyareti veya iş amaçlı alınabilmektedir. 90 gün çok girişli uzun dönem vize; bu vize Dubai’ye uzun süreli seyahat eden ve birden fazla seyahat eden kişiler tarafından 90 gün boyunca geçerlidir. Vizenin geçerliliği, veriliş tarihinden itibaren 58 gündür ve kişi Dubai’ye birçok kez giriş yapabilir ve ilk girişten itibaren 90 gün boyunca ülkede kalabilmektedir.

30 Gün içinde Tek Girişli Kısa Dönem (Short/Single 30 Days): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında tek sefer ülkeye giriş ve en fazla 30 gün ülkede kalış için kullanılır. Kısa süreli tek girişli vize ile yolcular maksimum 30 gün Birleşik Arap Emirliklerinde kalabilirler.                                                                                                                                         

30 Gün içinde Çok Girişli Kısa Dönem (Short /Multiple 30 days): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında 2 ay içinde 30 gün çok girişli olarak kullanılır.

90 Gün içinde Tek Girişli Uzun Dönem (Long / Single 90 days): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında tek sefer ülkeye giriş en fazla 90 gün ülkede kalış için kullanılır. Bu vize tipini kullanan yolcuların 1 ay bekleme süreci mevcuttur.

90 Gün içinde Çok Girişli Uzun Dönem (Long /Multiple 90 days): Vize onayı üzerinde belirtilen tarih aralığında 90 gün içerisinde çoklu giriş için kullanılır.

Dubai vize işlemlerinizi online olarak Vize Merkezi aracılığıyla en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Dubai vizesinin güvenli yollardan alınması önem arz etmektedir. Dubai vize başvurularınızın sorunsuz ilerlemesi için Vize Merkezi'ni tercih etmeniz halinde Dubai vize başvurusunda karşılaşabileceğiniz birtakım sorunları engellemiş, gerekli koşulları sağlamanız halinde Dubai vizenizi en kolay yoldan sağlamış olursunuz. Kurumumuzdan yapılan tüm başvurular güvenlik kontrolündedir, bilgiler asla 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

Dubai Vize Türü

Dubai vize başvurularında uçak bileti ve otel rezervasyonu hiçbir referans oluşturmamaktadır.  Seyahatinizde sorun yaşamamanız ve maddi zarara uğramamanız adına vize onayınızdan sonra ücretli otel ve uçak rezervasyonu yapmanızı tavsiye ederiz. Yabancı ülke vatandaşlarının Türkiye’den gerçekleştirdiği vize başvurularında Türkiye’de en az 6 ay geçerliliği olan oturum ya da çalışma izni belgesinin ibrazı zorunludur.yla en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz. Dubai vizesinin güvenli yollardan alınması önem arz etmektedir. Dubai vize başvurularınızın sorunsuz ilerlemesi için Vize Merkezi'ni tercih etmeniz halinde Dubai vize başvurusunda karşılaşabileceğiniz birtakım sorunları engellemiş, gerekli koşulları sağlamanız halinde Dubai vizenizi en kolay yoldan sağlamış olursunuz. Kurumumuzdan yapılan tüm başvurular güvenlik kontrolündedir, bilgiler asla 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır.

Dubai e-vize örneği için tıklayınız.

Dubai Vize Başvurularında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

1. Dubai Göçmenlik Ofisi, yolcuları Dubai Havalimanı'nda göz taramasından geçirmektedir.

2. Cuma ve Cumartesi Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğunun tatil günleridir. Vize başvurusu bu günlere ya da BAE ile Türkiye resmi tatillerinde denk geldiği takdirde bu sürenin uzama ihtimalini göz önünde bulundurunuz.

3. Değerli ziyaretçimiz, Birleşik Arap Emirlikleri'nin vize uygulamaları konusunda çok katı kuralları olduğunu hatırlatırız. Vize süresini geçiren kişiler, göçmenlik bürosuna kaçak olarak rapor edilmekte ardından cezai işlem uygulanmaktadır. Vize süresi içerisinde Türkiye'ye geri dönmezseniz cezai işlem göreceğinizi, cezai işlemin sicilinize işleneceğini ve bir daha Birleşik Arap Emirliklerine giriş yapamayacağınızı hatırlatırız. 

4. Aktif vize başvurusu bulunan yolcularımız vize başvurunuzun sonuçlanmadan, farklı bir firmadan ya da uçak şirketinden yaptırdığı vize başvurularının ret ile sonuçlanma olasılığı yüksektir.

5. Değerli ziyaretçimiz  vize ücretleri vizenizin işleme alınabilmesi için ödenen ücrettir. Vize ücretlerinin güvenliğe takılması ya da ret alması durumunda dahi geri iadesi olmadığını hatırlatırız.

6. Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusunda bulunan kişiler İran ve benzeri sınır ülkelerine giriş çıkış yapmaları ve bu durumun tespit edilmesi durumunda en az 6 ay boyunca Birleşik Arap Emirliklerine girişler yasaklanmaktadır.  Bu durum pasaportlarında İran giriş-çıkış kaşeleri olan yolcuları kapsamamaktadır.  Söz konusu yolcuların İran seyahatleri Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerine engel oluşturmamaktadır.

7. Dubai vizeleri e-vizedir, pasaporta herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Dubai vizesi e-vize olsa da  tüm yolcularımıza seyahatleri süresince hem vize kağıdını hem de pasaportlarını yanlarında bulundurma zorunluluğun olduğunu hatırlatırız.

8. 18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin yanında ebeveyenlerinden en az biri ile seyahat etmesi gerekmektedir. 

9. Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi’nin güvenliğe takılan vizeler ile ilgili ek evrak talebi olabileceğini ve bu sebeple vize sonuçlanma süresinin uzayabileceğini hatırlatırız.

Dubai Vize Reddi

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon