Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

T.C. Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türk vatandaşlarının en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaportları ile Dubai vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. T.C. Hizmet, Hususi ve Diplomatik pasaport sahipleri seyahatlerinde 180 günün 90 gününü geçmemek koşuluyla Dubai vizesinden muaftırlar.

Dubai vizesine başvuru yapmak için öncelikle istenilen vize türüne hareket edilmelidir. Dubai vize süresine, seyahat amacına göre kategorilere ayrılmaktadır. Dubai vize işlemleri için gerçekleştirilecek başvurular öncesi Türk vatandaşlarının Dubai seyahatinin amacına uygun olarak Dubai vize türünü belirlemeleri gereklidir. Dubai vize türünüze göre online olarak başvuru işlemlerinizi Vize Merkezi aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Dubai vize başvurusu için Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) online vize sistemine evraklarınızın yüklenebilmesi için Vize Merkezi temsilcilerimizi arayınız.

Dubai Vize Türü

Dubai’ye seyahat planı olan kişilerin vize başvurularını Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş vize başvuru merkezleri, akredite turizm seyahat acentalarına yapmaları gereklidir. Dubai vize başvuru merkezleri ve seyahat acentaları Dubai vize başvurularının hazırlanması ve vize randevularının takibini yapabilmektedirler. Dubai vize başvurularının değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi’nin inisiyatifindedir.

Dubai vizesi başvurusunda kullanılacak pasaportun geçerlilik süresi seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay olmalıdır. Eski ve deforme olmuş pasaportlarla yapılan başvurular işleme alınsa dahi zarar görmüş pasaportların Dubai sınır girişinden çevrilme riski vardır.

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai seyahati öncesinde ziyaretçilerin Dubai vizesi online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Online olarak yapılan başvurularda istenilen bilgiler form içinde yer almaktadır. Fakat başvuru yapmadan önce istediğiniz vize türünü belirlemeniz gerekmektedir. Vize türüne karar verdikten sonra istenen evraklar tarayıcı ile taratılıp online vize başvuru formu doldurulup sisteme kayıt edilmesi gereklidir. Konsolosluk tarafından istenen evraklar almak istenen vizenin türüne göre değişmektedir. Kısa süreli yani 90 günden az vize başvurularında renkli taranmış kimlik, pasaport, vize başvuru işlemleri için ödenen vize ücretinin banka dekontu gerekli evraklardır.

Uzun süreli 90 günden uzun vize başvuruları Dubai Göçmenlik Ofisi’nden yapılmaktadır. Türkiye’de oturum izinine sahip yabancı uyruklu vatandaşların oturum kartları ile birlikte başvuru yapmaları gereklidir.

Dubai Vize Ücreti

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Dubai vizesi için gerekli evraklar istenilen vize türüne göre değişmektedir. Kısa süreli vize başvurularında renkli olarak taranmış kimlik, geçerliliği olan pasaport, vize işlemleri için yatırılan banka dekontu başlıca gerekli evraklardır. Uzun süreli (90 günden fazla) vize başvuruları Dubai'deki Dubai Göçmenlik Bürosundan yapılmaktadır. Eğer Türkiye’de oturum izni olan yabancı devletten bir kişiyseniz bu belgelere artı olarak oturum belgesi de gereklidir.

1. Renkli, Taranmış Nüfus Cüzdanı fotokopisi
2. Renkli, Taranmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa, en az 6 ay geçerliliği olan pasaport)
3. Dubai Vize İşlemler İçin Yatırılan Banka Dekontu 
4. Renkli, Taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçerlidir)

Dubai vizesi başvurusunda bulunan 18 yaşından küçük kişilerin seyahat edecek kişiye ait muvafakaname ile birlikte başvuru yapmaları gerekmekte olup başvurunun birlikte seyahat edilecek kişiye ait Dubai vizesi ile başvuru yapması gereklidir.
Dubai Göçmenlik Bürosu, Dubai’ye seyahat eden kişileri Dubai Uluslararası Havalimanında göz taramasına tabi tutmaktadır. Dubai vizesi için seyahat tarihinden en az 10 iş günü öncesinde başvuru yapınız. Dubai vizesi online ortamda alınan bir vizedir. Onay mektubu halinde hazırlanan Dubai vizesi e-posta ile başvuru sahibine ulaştırılır. Dubai vizesinin üzerinde yer alan barkod (seri no) ülkeye giriş yapılabilmesini sağlayan bölümdür. Barkod özelliği olmayan Dubai vizelerine itibar etmeyiniz.

 

 

Yükleniyor...
Telefon