Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen Dubai vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak olan vize türüne, seyahat süresine, giriş hakkına ve başvuru sahibinin niteliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Talep edilen belgelerin hazırlanabilmesi için öncelikli olarak seyahat nedenine uygun olan vize türünün belirlenmesi oldukça önem arz etmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi kişilerin Dubai seyahatleri öncesinde vize sahibi olma zorunlulukları bulunmaktadır. Hususi (Yeşil) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hizmet (Gri) Pasaportu sahipleri Dubai’ye yapacakları 90 günü aşmayan seyahatleri için vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

Dubai seyahatinin amacına uygun olan vize türünün belirlenmesi ile birlikte başvuru işlemleri kurumumuz Vize Merkezi tarafından yönetilerek en doğru şekilde tamamlanmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) online vize sistemine gerekli evrakların yüklenmesi ve başvuru adımlarının tamamlanması için kurumumuz vize temsilcilerinden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Dubai vizesi uzmanlarımıza iletişim adreslerimizden yararlanarak kolay ve hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai seyahat planı bulunan kişilerin başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan akredite vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Kurumumuz aracılığıyla yapacağınız başvuru işlemlerinde vize uzmanlarımız başvuru adımlarını şahsınız adına tamamlayarak süreci sizin adınıza yönetmektedir. Başvurunun değerlendirilmesi BAE Konsolosluğu Göçmenlik Ofisi yetki alanı içerisine girmektedir.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai seyahatinin kısa süreli, 90 günden az gerçekleştirilecek olması halinde genellikle renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı, Pasaport, vize ücreti ödemesine ait banka dekontu talep edilmektedir. Seyahatin uzun süreli, 90 günden fazla sürecek olması halinde başvurular Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından kabul edilmektedir. Türkiye’de yasal oturum izni sahibi olan yabancı uyruklu kişilerin oturum kartları ile birlikte başvurularını gerçekleştirmeleri şartı aranmaktadır.

Dubai vizesi için gerekli evraklar aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taratılmış olan Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği bulunan renkli olarak taratılmış Pasaport,
  • Seyahat amacına uygunluk gösteren vize türüne ait ücretin yatırıldığını ibraz eden banka dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış T.C. Oturum İzni Belgesi (yabancı pasaport sahibi kişilerden talep edilmektedir.)

Dubai vizesine başvuruda bulunacak olan kişinin 18 yaşından küçük olması halinde her iki ebeveynin iznini gösteren muvafakatname belgesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Söz konusu başvurusunun birlikte seyahat edilecek olan kişiye ait olan Dubai vizesi ile birlikte yapılması şartı aranmaktadır.

Planan Dubai seyahati ile ilgili olarak herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına seyahat tarihinden en az 10 iş günü öncesinden kurumumuzla iletişime geçilmesi oldukça önem arz etmektedir. Dubai vize başvurusu Dubai Konsolosluğu tarafından değerlendirilerek onaylanmasının ardından başvuru sırasında belirtilmiş elektronik posta adresine gönderilmektedir. Başvuru sahiplerinin vize üzerinde barkod (seri no) bulunmasına dikkat ederek ilgili belgeyi kağıt ortamına aktarması gerekmektedir. Başvuru işlemleri ile ilgili ayrıca merak ettikleriniz için vize uzmanlarımız ile iletişim adreslerimiz üzerinden kolaylıkla görüşme yapabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Dubai Vize Evrak Listesi 1 Dakikada Telefonunuzda!

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Dubai 2021 Expo
Dubai Online Başvuru
Turistik Vize
30 Gün Çok Girişli Vize
30 Gün Tek Girişli Vize
90 Gün Çok Girişli Vize
90 Gün Tek Girişli Vize
Ticari Vize
Transit Vize
Dubai 96 Saatlik Transit Vize
Dubai Cruise Vizesi
Yabancılar için Dubai Vizesi
Evrak Tasdik İşlemleri
Gerekli Evraklar
Vize Ücreti
Vize Reddi
Dubai Vize Uzatma
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 27869
Telefon
x
POI