Dubai Vize Reddi

Dubai vizesi online başvuru yapılarak alınan bir elektronik (e-vize) vizedir. Dubai Konsolosluğunun istediği evraklar, vize türüne göre değişmektedir. Vize türü belirlendikten sonra gerekli evraklar tarayıcı ile renkli taratılıp online vize başvuru formu doldurulup sistem üzerinden kayıt edilmelidir. Kayıt sonrası başvuru süreci başlar ve başvuru sonucu online sistem üzerinden başvuru sahibinin e-posta adresine gönderilmektedir. Dubai vize başvurusu eksiksiz ve tam evraklarla yapılmalıdır. Aksi halde vize ret ile sonuçlanır.

Dubai Vize Reddi Nedenleri

Dubai’ye seyahat edecek kişiler Dubai’ye giriş yaptıktan sonra aldıkları vizenin türüne göre ülkede kalma hakkına sahiptir.  Dubai vizesi, vize süresine dikkat edilerek kullanılması gereken bir vizedir. Vize süresini aşan kişiler hakkında cezai işlem uygulanmakla beraber Dubai’den çıkış yapılırken fazla kalınan süre kadar para cezası kesilmektedir. Kalış süresini aşan kişiler Dubai Göçmenlik Ofisine kaçak olarak rapor edilir ve bir sonraki Dubai vize başvurusu ret ile sonuçlanabilmektedir.

Dubai Vize Türü

Alınan Dubai vizesi ile gerçekleştirilen seyahatin sonunda vizenin bitiş tarihinden sonra ülkeden çıkış yapılırsa bir soraki Dubai vize başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır.Dubai vizesi için birden fazla vize başvurusu yapılmış ise ve birden fazla geçerli Dubai varsa vize başvurusu ret ile sonuçlanır.

Dubai vize başvurusunda bulunan kişi eğer başka bir ülkeden ret almış ise veya Dubai’de herhangi bir suç teşkil edecek bir olaya karışmış ise Dubai Konsolosluğu Dubai vize başvurusunu ret ile sonuçlandırır.

Dubai Vize Reddi

Dubai’den Vize Reddi Aldım. Tekrar Başvuru Yapabilir Miyim?

Dubai vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşları ve Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahibi kişiler başvurularını yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla yapabilirler. Dubai vize reddi almamak için dikkat edilmesi gereken ve yapılmaması gerekenler konular vardır. Dubai vize başvurularında kişinin ret alma nedenleri şunlardır:

  1. Daha önceki Dubai seyahatinde ülkede kalış süresini aşma halinde Dubai Göçmenlik Ofisi kişiyi rapor eder ve o kişinin bir sonraki vize başvurusun ret alma olasılığı yükselir.
  2. Dubai’de kısa süreli ya da uzun süreli geçerli oturum varsa Dubai vize başvurusu yapıldığında Dubai Göçmenlik Ofisi başvuru sahibinin oturumunu sistemde gördüğü için vize başvurusu ret olarak sonuçlanır.
  3. Geçerli bir Dubai vizesi varken yeni bir vize başvurusu yapılması durumunda vize başvurusu ret olur.
  4. Dubai vize başvurusu yaptıktan sonra işlemde olan vize başvurunuz üzerine tekrar vize başvurusu yapma durumunuzda da her iki vizeniz ret olarak sonuçlanır.
  5. Daha önceki Dubai turistik vize seyahatinizde Dubai Göçmenlik Ofisi  vize çıkış kaşenizi sistemde görmediği zaman da vize başvurunuz ret  ile sonuçlanmaktadır.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı Dubai vize reddi alma durumunda Dubai vize başvurunuz için Dubai göçmenlik ofisi üzerinden mail ortamında gönderildiği için itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Dubai turistik vize başvurunuzu tekrar yapma hakkınız bulunmaktadır.

Dubai Online Vize Başvurusu

Dubai Vize Reddi Hakkında

Geçerli bir Dubai vizesi varken yeni bir vize başvurusunda bulunulduğunda Duba vize başvurusu ret ile sonuçlanmaktadır. Ancak geçerli Dubai vizesi olan bir pasaport kaybedildiğinde ve yeniden vize başvurusu yapılması gerektiğinde geçerli vizenin iptal edilmesi gerekmektedir. Yeniden Dubai vizesine başvuru yapılabilmesi için pasaporttaki geçerli vizenin Duba Göçmenlik Ofisine para cezası ödeyerek iptal ettirilmesi gereklidir. Vize Merkezi geçerli olan Dubai vizesinin iptal edilmesinde yardımcı olmaktadır. Vize iptal edildikten sonra yeni pasaport ile Dubai vizesine yeniden başvuru yapılabilmektedir.

Dubai vize başvurusu online olarak yapılmaktadır. Dunai vize başvurusu konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılmaktadır. Dubai vize başvurusunun reddedilmesi durumunda vize ücreti iade edilmemektedir.
Dubai seyahatinizden önce vize başvuru işlemlerinizde herhangi bir sorunla karşılaşmamak için başvuruzu Dubai Konsolosluğunun istediği şekilde yapınız. Hatalı, yanlış ve eksik yapılan vize başvurularının reddedilme ihtimali yüksektir.
Vize Merkezi Dubai vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir. Dubai vizenizi sorunsuz bir şekilde almanız için başvurunuzun başından sonuna kadar yardımcı olmaktadır. Dubai vize reddi almamak için başvurunun doğru yönlendirilmeler sonucu alınması önem arz etmektedir.

Vize Merkezi Dubai vizesi ile ilgili karar verme yetkisine sahip değildir. Müşteri temsilcilerimiz vize başvurunuzu eksiksiz, doğru bir şekilde yapabilmeniz için danışmanlık hizmeti vermektedir. Dubai vizesi ile ilgili karar verecek olan tek yetkili makam Birleşil Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğudur.

Vize Merkezi’nin telefon ile verdiği danışmanlık hizmeti ücretsizdir. Vize Merkezi, sektördeki 15 yıllık tecrübesi, 8 farklı ilde şubeleri ve 150 çalışanı ile danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yükleniyor...
Telefon