Dubai Transit Vize

Vize Merkezi olarak Dubai Transit Vize başvuruları ile ilgili olarak geniş ve kapsamlı danışmanlık desteği verdiğimizi bildirmek isteriz. Kurum olarak başvuru sürecini profesyonelce ele alarak başvurunun hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi konusunda destek vermekteyiz. Dubai transit vizesine başvuru işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak veya vize talebi oluşturma sürecini başlatmak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Dubai Transit Vize

Dubai transit vizesine Dubai aktarmalı olarak başka bir ülkeye seyahat edecek kişiler başvuruda bulunmaktadır. Dubai Havalimanı terminal 1-2-3’ten yapılan transit uçuşlarda 3 ayaklı uçak bileti olan yolcular için geçerli olmaktadır. Yolcular bir sonra uçuşa kadar 48 saati aşmamak koşuluyla tek girişli Dubai transit vizelerini kullanarak Dubai’ye giriş yapabilmektedir. Yolcuların uçuşlar arasında terminal değişikliği yapacak olması durumunda transit vize talep edilmektedir. Dubai Uluslararası Havalimanı sınırları içerisinden çıkış yapmamak ve 24 saat sınırını aşmamak kaydı ile gerçekleştirilen seyahatlerde transit şartı aranmamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri üzerinden başka bir ülkeye aktarmalı olarak seyahat edecek kişilerin Dubai 48 Saatlik Transit Vize başvurularını kurum olarak gerçekleştirmekteyiz. Başvuru sahiplerinin aktarma yapacakları ülkeye (onward flight) 48 saat içerisinde geçiş yapmaları ve transit vizelerini görevlilere beyan etmeleri gerekmektedir. Tarafımız desteği ile yapılan başvuru işlemleri ortalama 24-48 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlanmaktadır.

Dubai Transit Vizesi Gerekli Evrakları

Dubai vizesine başvurular online adımlarla elektronik vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurular gerekli evrakların renkli olarak taratılması ile başlatılmaktadır. Bir sonraki adımda online vize başvuru formu doldurulması ile kayıt işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru süreci kayıt işleminin ardından başlamaktadır. Başvuru formuna buradan ulaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Kurumumuz desteği ile gerçekleştirilen vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Göçmenlik Ofisi tarafından değerlendirilerek ortalama 24-48 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

Dubai Transit Vizesine başvuru aşamasında talep edilen belgeler aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
  • Renkli olarak taratılmış seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği olan Pasaport Fotokopisi (Kişisel bilgiler ve fotoğrafı içeren sayfa),
  • Dubai Transit Vizesine başvuru aşamasında talep edilen ücretin yatırıldığını gösteren Banka Dekontu,
  • Renkli olarak taratılmış en az 6 ay geçerliliği bulunan T.C. Oturum İzni Belgesi (Yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)
  • Transit uçuş gerçekleştirilecek ülke için alınan uçak bileti.

Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tatil günleridir. Başvurular tatil günleri, konsolosluk yoğunluğu ve ek evrak talep edilmesi durumlarında tahmin edilenden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. İşlemler öncesinde söz konusu günlere dikkat edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

Dubai Transit Vize Ücreti

Dubai transit vizesine başvuru işlemleri sırasında talep edilen vize ücreti Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu tarafından talep edilmektedir. Başvurunun herhangi bir nedenden dolayı vize reddi ile sonuçlanması halinde ödenen vize bedeli iade edilmemektedir. Bu nedenle vize talebi oluşturma işlemlerinin talep edildiği şekilde yapılması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru ücretleri konsolosluklar tarafından dönemsel olarak güncellenmektedir. Bu nedenle işlemler öncesinde güncel bedelin teyit edilmesi önem teşkil etmektedir. Dubai Vize Ücreti sayfamız üzerinden güncel ücretlerle ilgili bilgi sahibi olabilir ve başvuru işlemlerini kurumumuz danışmanlığında başlatabilirsiniz.

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Dubai 2021 Expo
Dubai Online Başvuru
Turistik Vize
30 Gün Çok Girişli Vize
30 Gün Tek Girişli Vize
90 Gün Çok Girişli Vize
90 Gün Tek Girişli Vize
Ticari Vize
Transit Vize
Dubai 96 Saatlik Transit Vize
Dubai Cruise Vizesi
Yabancılar için Dubai Vizesi
Evrak Tasdik İşlemleri
Gerekli Evraklar
Vize Ücreti
Vize Reddi
Dubai Vize Uzatma
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 12173
Telefon
x
POI