Transit Vize

Vize Merkezi, Dubai Transit vize başvuruları ile ilgili geniş ve kapsamlı profesyonel danışmanlık desteği sağlamaktadır.  Vize Merkezi Dubai Departmanı, başvuru sürecini profesyonelce ele alarak ihtiyacınız olan vize türünü en hızlı ve doğru bir şekilde almanızda yardımcı olur. Vize Merkezi, Dubai vizesi ile ilgili karar verme yetkisine sahip değildir. Birimlerimiz vize başvurusunu eksiksiz bir şekilde yapabilmeniz için danışmanlık hizmeti verir.  Online Dubai Vizesi Başvuruları için lütfen Dubai Departmanı müşteri temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Dubai Transit Vize

Transit vize sadece başka bir ülkeye seyahat etse de Dubai havaalanına (DXB) inen yolcular için kullanılır. Dubai Havalimanı terminallerinden transit uçuşlar için tarafımıza iletilen 3 ayaklı uçak bileti detayı sadece transit uçuşlar için geçerlidir. Yolcu bu transit uçuşu esnasında 96 saati aşmamak koşulu ile transit vize ile Dubai’ye giriş yapabilir. Yolcular transit uçuşları esnasında terminal değişikliği yaptığı durumlarda da transit vize talep edilmektedir. 24 saati aşmamak ve Dubai Uluslarasası Havalimanı'dan çıkmamak şartıyla seyahat eden yolcuların transit vize almaya ihtiyaçları yoktur.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Dubai Emirliği/ Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne seyahatleri öncesinde Dubai (BAE) vize başvuru işlemlerini tamamlamalıdırlar. Dubai vize yönetmeliği uyarınca; T.C. Hizmet Pasaportu (Gri), Hususi Pasaport (Yeşil) ve Diplomatik Pasaport (Siyah) hamilleri, Dubai’ye olan seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak konaklamalarında Dubai (BAE) vizesinden muaftırlar. BAE üzerinden diğer ülkelere aktarmalı seyahat edecek kişilerin Dubai (BAE) 96 saatlik transit vize başvurularını Vize Merkezi Dubai departmanı aracılığıyla gerçekleştirebilirler. Dubai transit vize başvuru sahiplerinin, Dubai üzerinden aktarma yapacakları ülkeye (onward flight) 96 saat içinde uçmaları ve gerekli vizelerini geçiş sırasında görevlilere beyan etmeleri gerekmektedir. Dubai vize başvurularının başvuru tarihinizden itibaren ortalama olarak 42-78 saat içinde sonuçlanacağını göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Cuma ve Cumartesi Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğunun tatil günleridir. Vize başvurusu bu günlere ya da BAE ile Türkiye resmi tatillerinde denk geldiği takdirde bu sürenin uzama ihtimalini göz önünde bulundurunuz.

Dubai’ye olan seyahatiniz öncesinde, Dubai seyahatinize uygun vize türünüzü belirlemelisiniz. Dubai vizesi süresine ve seyahat niyetine göre kategorilere ayrılmaktadır:  Tek girişli kısa süreli Dubai vizesi, uzun dönem çok girişli Dubai vizesi, kısa süreli çok girişli Dubai vizesi ve Dubai Transit vizesi. Dubai'ye gerçekleştireceğiniz seyahat amacınıza göre başvuru dosyanızı hazırlamalısınız. Başka bir ülkeye geçiş için Dubai havaalanını kullanacağınız durumlarda Dubai Transit vizesine başvurmalı; Dubai'de bir gece bile konaklamanızı gerektiren durumlarda tek girişli Dubai vizesine başvurmalısınız. Detaylı bilgi için Vize Merkezi Dubai departmanımızı arayabilirsiniz. 

Dubai Transit Vize Evrakları

  1. Renkli, Taranmış Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  2. Renkli Taranmış Pasaport Fotokopisi (fotoğraf ve kişisel bilgilerinizi içeren sayfa)
  3. Dubai Transit Vize İşlemleri İçin Yatırılan Banka Dekontu
  4. Renkli, Taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahipleri için geçirlidir)
  5. Transit Yapacağınız Ülkenin Uçak Bileti

Dubai Transit Vizesi Başvuru Formunu doldurmak için tıklayınız

 

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
Telefon