Dubai Başkonsolosluğu İstanbul

Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Dubai Başkonsolosluğu İstanbul sayfamız üzerinden, vize ve pasaport işlemleri, konsolosluk görev alanı ve çalışma saatleri gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istediğiniz noktada veya başvuru aşamasında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti talep etmeniz halinde iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bize kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsoloslukları Dubai için oluşturulan vize taleplerini doğrudan kabul etmemektedir. Başvuru işlemlerinin konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan akredite başvuru merkezleri ve online adımlar ile tamamlanması gerekmektedir. Dubai seyahatiniz için gereken vize talebi oluşturma sürecini kurumumuz ile hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

İstanbul’da ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da Türkiye’de oturum izni sahibi olarak aynı bölgede ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar konsolosluk işlemlerini İstanbul’da hizmet vermekte olan Dubai Başkonsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir. Dubai Başkonsolosluğu Dubai için yapılan vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Dubai vatandaşlarının pasaport yenileme, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik, ölüm gibi işlemleri konusunda yetki sahibi olarak hizmet vermektedir.

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi

İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için, T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Dubai vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Dubai İstanbul Başkonsolosluğuna başvuruda bulunabilmektedir.

İstanbul Dubai Başkonsolosluk Adresi

Adres: Konaklar Mahallesi, Meşeli Sokak, No:11, 34330 4.Levent. Beşiktaş/İstanbul
Mesai Saatleri: Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsoloslukları Pazartesi - Perşembe günleri 09.00 - 16.00  saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dubai Vizesi Hayalini Bize Bırak!

Dubai İstanbul Başkonsolosluk Resmi Tatil Günleri

1 Ocak  Miladi Yılbaşı Tatili
27 Şubat  Miraç Gecesi Tatili
21 - 23 Nisan  Ramazan Bayrami ve Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Tatili
2-3-4 Mayıs  Ramazan Bayramı Tatili
19 Mayıs  Atatürk’ü Anma – Gençlik – Spor Bayramı Tatil
28 Haziran - 1 Temmuz Kurban Bayramı Tatili
30 Temmuz  Hicri Yılbaşı
6 Ağustos  Birleşik Arap Emirlikleri Tahta Çıkma Günü Tatili
30 Ağustos  Zafer Bayramı Tatili
17 Ekim  Hz.Peygamberin Doğum Günü Tatili
29 Ekim  Cumhuriyet Bayramı Tatili

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Vize Çıkış Süresi

Dubai seyahati için yapılan vize başvuruları ortalama 48-72 saat içerisinde konsolosluk tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Değerlendirme sürecinin konsolosluk yoğunluğuna veya resmi tatil günlerine denk gelmesi, tarafınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilmektedir. Söz konusu ihtimallerin göz önünde bulundurulması ile başvuru işlemlerinin başlatılması tavsiye edilmektedir.

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Pasaport Yenileme

İstanbul ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri - BAE) vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İstanbul’da hizmet vermekte olan Dubai Başkonsolosluğuna başvurmaları halinde kolay ve hızlı bir şekilde yenilenmesi sağlayabilmektedir.

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6883