Dubai Başkonsolosluğu İstanbul

Vize Merkezi olarak hazırlamış olduğumuz Dubai Başkonsolosluğu İstanbul sayfamız üzerinden, vize ve pasaport işlemleri, konsolosluk görev alanı ve çalışma saatleri gibi bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istediğiniz noktada veya başvuru aşamasında kurumumuzdan danışmanlık hizmeti talep etmeniz halinde iletişim bilgilerimiz aracılığıyla bize kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsoloslukları Dubai için oluşturulan vize taleplerini doğrudan kabul etmemektedir. Başvuru işlemlerinin konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan akredite başvuru merkezleri ve online adımlar ile tamamlanması gerekmektedir. Dubai seyahatiniz için gereken vize talebi oluşturma sürecini kurumumuz ile hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlayabilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

İstanbul’da ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ya da Türkiye’de oturum izni sahibi olarak aynı bölgede ikamet eden yabancı uyruklu vatandaşlar konsolosluk işlemlerini İstanbul’da hizmet vermekte olan Dubai Başkonsolosluğu aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir. Dubai Başkonsolosluğu Dubai için yapılan vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Dubai vatandaşlarının pasaport yenileme, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik, ölüm gibi işlemleri konusunda yetki sahibi olarak hizmet vermektedir.

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Görev Bölgesi

İstanbul ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize işlemleri için, T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Dubai vatandaşları ise konsolosluk işlemleri için Dubai İstanbul Başkonsolosluğuna başvuruda bulunabilmektedir.

İstanbul Dubai Başkonsolosluk Adresi

Adres: Konaklar Mahallesi, Meşeli Sokak, No:11, 34330 4.Levent. Beşiktaş/İstanbul
Mesai Saatleri: Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsoloslukları Pazartesi - Perşembe günleri 09.00 - 16.00  saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dubai Vizesi Hayalini Bize Bırak!

Dubai İstanbul Başkonsolosluk Resmi Tatil Günleri

 • 1 Ocak Miladi Yılbaşı Tatili
 • 10 Mart Miraç Gecesi Tatili
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Tatili
 • 13-14-15 Mayıs Ramazan Bayramı Tatili
 • 19 Mayıs – Atatürk’ü Anma – Gençlik – Spor Bayramı Tatili
 • 20-21-22-23 Temmuz Kurban Bayramı Tatili
 • 6 Ağustos Birleşik Arap Emirlikleri Tahta Çıkma Günü Tatili
 • 30 Ağustos – Zafer Bayramı Tatili
 • 11-12 Eylül Hicri Yılbaşı Tatili
 • Birleşik Arap Emirlikleri Milli Günü Tatili
 • Cumhuriyet Günü Havanı Tatili
 • 17 Ekim Peygamberin Doğum Günü Tatili
 • 29 Ekim – Cumhuriyet Bayramı Tatili
 • 2 Aralık – Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal   Bayram Tatili

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Vize Çıkış Süresi

Dubai seyahati için yapılan vize başvuruları ortalama 48-72 saat içerisinde konsolosluk tarafından değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Değerlendirme sürecinin konsolosluk yoğunluğuna veya resmi tatil günlerine denk gelmesi, tarafınızdan ek evrak talep edilmesi gibi durumlarda sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilmektedir. Söz konusu ihtimallerin göz önünde bulundurulması ile başvuru işlemlerinin başlatılması tavsiye edilmektedir.

Dubai Başkonsolosluğu İstanbul Pasaport Yenileme

İstanbul ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri - BAE) vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını İstanbul’da hizmet vermekte olan Dubai Başkonsolosluğuna başvurmaları halinde kolay ve hızlı bir şekilde yenilenmesi sağlayabilmektedir.

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Dubai Büyükelçiliği Ankara
Dubai Başkonsolosluğu İstanbul
BAE Konsoloslukları
Dubai Uçak Seferleri
BAE Konsoloslukları Tatil Günleri
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6883
Telefon
x
POI