Dubai Büyükelçiliği Ankara

Dubai Büyükelçiliği Ankara iletişim bilgileri, görev alanı, resmi tatil günleri, çalışma saatleri gibi bilgileri sayfamız devamın bulabilirsiniz. Başvuru süreci ve konsolosluk işlemleri ile ilgili merak ettiğiniz soruları sormak veya Dubai vize başvuru işlemlerini başlatmak için iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Konsolosluğu, Dubai vizesi başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Başvuru işlemlerinin konsolosluk ile akredite çalışan vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu sayede vize talebi oluşturma süreci hızlı ve güvenli bir şekilde tamamlanmaktadır. Dubai vize talebinin hazırlanması aşamasında şahsen bulunma zorunluluğu söz konusu olmamaktadır. Bu nedenle gerekli belgeleri tarafımıza kargo, kurye veya elektronik posta ile gönderebilecek olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de oturma izni olan yabancı ülke vatandaşları pasaport yenileme gibi konsolosluk işlemlerini Ankara’da bulunan Dubai Büyükelçiliğine yapabilmektedir. Dubai temsilciliği, Dubai vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşlarının pasaport, nüfus cüzdanı, doğum, evlilik gibi işlemlerinde yetkili kurum olarak hizmet vermektedir.

Dubai Büyükelçiliği Ankara Görev Bölgesi

Ankara ve çevre illerinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai vize işlemleri, Türkiye’de oturum izni olarak Ankara ve çevre illerinde ikamet eden Dubai vatandaşlarının konsolosluk işlemleri buradaki temsilcilik aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Ankara Dubai Büyükelçilik Adresi

Adres: İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 613.Sokak, No:13, Çankaya/Ankara
Çalışma Saatleri: Pazartesi - Perşembe günleri 09.00 - 16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Dubai Vizeni Vize Merkezi Tecrübesiyle Al!

Dubai Ankara Büyükelçilik Resmi Tatil Günleri

 • 1 Ocak Miladi Yılbaşı Tatili
 • 10 Mart Miraç Gecesi Tatili
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı Tatili
 • 13-14-15 Mayıs Ramazan Bayramı Tatili
 • 19 Mayıs – Atatürk’ü Anma – Gençlik – Spor Bayramı Tatili
 • 20-21-22-23 Temmuz Kurban Bayramı Tatili
 • 6 Ağustos Birleşik Arap Emirlikleri Tahta Çıkma Günü Tatili
 • 30 Ağustos – Zafer Bayramı Tatili
 • 11-12 Eylül Hicri Yılbaşı Tatili
 • Birleşik Arap Emirlikleri Milli Günü Tatili
 • Cumhuriyet Günü Havanı Tatili
 • 17 Ekim Peygamberin Doğum Günü Tatili
 • 29 Ekim – Cumhuriyet Bayramı Tatili
 • 2 Aralık – Birleşik Arap Emirlikleri Ulusal   Bayram Tatili

Dubai Büyükelçiliği Ankara Vize Çıkış Süresi

Dubai vizesi için yapılan başvuru işlemleri ortalama 48-72 saat içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Dubai Göçmenlik Ofisi gerek görmesi halinde başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir. Bu durumda başvuru sonuçlanma süresi değişikliğe uğrayabilmektedir. Konsolosluğun yoğun olduğu zamanlar ve başvurunun resmi tatil günlerine denk gelmesi gibi durumlarda başvuru sonuçlanmaları tahmin edilenden uzun olabilmektedir. Planlanan Dubai seyahati ile ilgili herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına söz konusu durumların göz önünde bulundurulması ve başvuru işlemlerinin erken bir tarihte tamamlanması tavsiye edilmektedir.

Dubai Büyükelçiliği Ankara Pasaport Yenileme

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşları süresi dolmak üzere olan pasaportlarını Ankara’da bulunan Dubai Büyükelçiliğine başvurarak yenileyebilmektedir.

Yükleniyor...
ALT MENÜ
× Dubai Büyükelçiliği Ankara
Dubai Başkonsolosluğu İstanbul
BAE Konsoloslukları
Dubai Uçak Seferleri
BAE Konsoloslukları Tatil Günleri
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6882
Telefon
x
POI