Dubai Turistik Vize 2022

Y.B. 21/02/22, 16:34
Selamlar, Dubai turistik vize 2022 yılı başvuruları nereye ve nasıl yapılır? Süreç hakkında merak ettiğim sorular var. Bunları yanıtlama imkanınız olursa çok sevinirim. Öncelikle web sayfanızda Dubai’nin az evraklar turist kabul eden bir ülke olduğu bilgisini edindim. Benim merak ettiğim seyahat sağlık sigortası yaptırmam gerekip gerekmediği. Sizler bu konuda yardımcı oluyor musunuz? Vize için en geç yarına kadar evraklarımı size ileteceğim ve başvurumun yapılmasını rica ederim. Sigorta hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum. Onu da hemen halletmek istiyorum. Sevgiler.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Birleşik Arap Emirlikler (BAE), en popüler turistik destinasyonlardan biridir. Özellikle Dubai, Orta Doğu’daki en popüler turizm merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. BAE’yi ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai turist vizesi almaları gerekmektedir. Bu nedenle ülkeye gezi planlayan kişilerin bilmesi gereken ayrıntılar, hazırlaması gereken evraklar vardır.

Öncelikle, BAE, Türk vatandaşlarına farklı türlerde turist vizeleri vermektedir. Kısa süreli olarak nitelendirilen 30 gün tek girişli veya çok girişli vizeler turistler tarafından en çok tercih edilen türlerdir. Daha uzun ziyaretler için ise 90 günlük tek girişli ve çoklu giriş vizeleri vardır. Her vize türü için Dubai turistik vize ücreti farklılık göstermektedir.

Dubai turistik vize 2022 başvurusu ve seyahat gereksinimleri

BAE’ye ziyaret etmek için Covid-19 kapsamlı seyahat sağlık sigortası gerekmektedir. Dubai turist vizesi sizin de belirttiğiniz üzere oldukça az evrakla (pasaport, biyometrk fotoğraf, dekont) başvuru kabul etmektedir. Vizeniz onaylandıktan sonra seyahat sürenizi kapsayan sağlık sigortanızı Vize Merkezi aracılığıyla alabilirsiniz. Sigortada ki en önemli detay olası bir salgına yakalanılması durumunda Covid-19 kapsamlı olmasıdır. Aksi bir durumda tüm masraflar yolcu tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca tüm yolcuların seyahat etmeden önce ülkeye varış formunu (Dubai Arrivals Quarantine Procedure Declaration Form) doldurmaları ve yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Varıştan 48 saat önce PCR testi yaptırmayı unutmayın.

Dubai turistik vize ücreti, 30 günlük ve tek girişli seyahatler için 110 USD’dir. Başvurunun işleme alınması için ücretin ödenmesi ve diğer evrakların scan edilerek tarafımıza ulaşmış olması gerekmektedir. Farklı kategoride vize başvurusunda bulunmayı düşünüyorsanız Dubai vize ücretleri sayfamızı inceleyerek her vize türü için ödemeniz gereken ücret listesine ulaşabilirsiniz.

Dubai turistik vize 2022 başvurusunda bulunmak için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. +90 (212) 970 05 10 numaralı hattı arayarak zaman kaybetmeden vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Saygılarımla,

Emine M.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.