Dubai Transit Vize 2022

İ.R. 21/02/22, 16:53
Merhaba, Haziran ayında iki arkadaşım ile Dubai’ye 2 günlük bir gezi planlıyoruz. Arkadaşlarımdan biri Dubai’den sonra farklı bir ülkeye geçmek istiyor. Dubai transit vize 2022 yılında 96 saatlik verildiğini biliyorum. Bizimde seyahatimiz 2 gün olacağından dolayı arkadaşımın transit vize alması uygun olur mu?
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine girebilmek için T.C. vatandaşları vize almalıdır. Dubai vize türleri seyahat süresine ve ülkeye giriş çıkış sayısına göre belirlenmektedir. Her vize türü için kendi içerisinde ayrılmış vize evrakları vardır ve transit başvurular gerekli belgeler ile tasdiklenmelidir. Örneğin; Dubai’ye transit vize başvurusunda bulunan kişiler mutlaka 3 ayaklı uçak biletini ibraz etmelidir. Aksi takdirde vize başvuruları işleme alınmamaktadır. Her vize türünün geçerlilik süresi ve kullanım amacı farklıdır. Transit vizeler Türkiye’den Dubai’ye Dubai’den de üçüncü ülkeye seyahat edilecek durumdayken alınmalıdır.

Transit vize Dubai, 2 günlük (48) ve 4 günlük (96) saat olarak alınabilmektedir. Bu vize türlerinde vize süresinin uzatılması mümkün değildir. Daha uzun konaklama düşünen kişilerin yahut seyahatinde aksama olma ihtimali olan kişilerin diğer vize türlerine bakmalarını tavsiye ederiz.

Dubai’ye transit vize 2 günlük alındığında 30 gün süre zarfında ülkeye girilmesi gerekmektedir. Giriş yapıldığı tarihten itibaren 2 gün boyunca geçerlidir. 4 günlük vize içinde benzer durum geçerlidir. Süre aşımı yapan kişilere cezai yaptırım uygulanmaktadır. Bu sebepten dolayı doğru organize olarak temkinli davranılması gerekmektedir. Turistik amaçlı seyahatler için en uygun vize türü 30 gün tek girişli Dubai vizesidir. Bu vize onaylandığı tarih itibari ile 58 gün boyunca geçerliliğini korumaktadır. Ülkeye girildiğinde 30 gün konaklama hakkı verir.

Transit vize Dubai ücreti 48 saat için talep ediliyorsa 65 USD'dir. Vize ücretleri Dubai vize tipine göre belirlendiğinden dolayı detaylı fiyat bilgisi için Dubai vize ücretleri sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Dubai transit vize 2022 başvurusunda bulunmak ve diğer Dubai vize türleri hakkında kapsamlı bilgi almak için Vize Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Tel: +90 (212) 970 05 10  

Saygılarımla,

Emine M.

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Yorum Ekle
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.