Ankara

Adres

Bahçelievler Mahallesi Aşkabat Caddesi (7.Cadde) No 61 /E Çankaya Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 970 05 10

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

ankara@vizemerkezi.com

Dubai Vize Merkezi, Ankara

Ankara Vize Merkezi

Dubai Vize Merkezi Ankara Şubemize hoş geldiniz.

Bu sayfa, Ankara’dan Dubai vizesine başvuracaklar için hazırlanmıştır. Dubai vizenizi çabuk ve güvenli bir şekilde Ankara’dan yapabilmek için sayfada yer alan bilgileri dikkatle okuyunuz. Sayfa içerisinde belirtilen adres, telefon ve e-posta adresimizden Ankara şubemizi arayabilir, Dubai vizesine Ankara’dan sahip olabilmek için gereken koşulları ve evrakları öğrenebilirsiniz.

Vize başvurusu için sizden istenen evrakları hazırlayıp kargo veya e-posta ile göndererek ya da ofisimize gelerek şahsen başvuru yapabilmekle beraber, Dubai vizesi aynı zamanda e-vize özelliği taşıdığından internet ortamında alınabilen bir online vizedir. E-vize başvurunuzu Dubai sayfasından sizden istenen gerekli belgeleri sisteme yükleyerek de yapabilirsiniz.

Dubai elektronik vize (e-vize) işlemi online yapılır. Dubai e-vize başvuru formuna Vize Merkezi’nin Dubai sayfasından erişilebilir, formunda istenen bilgiler doğru olarak doldurularak başvuru tamamlanmış olmaktadır.

Ankara ve yakın çevredeki illerden Dubai vizesi başvurunuzu Vize Merkezi’nin internet sitesinden, başvuru için sizden istenen gerekli evrakları hazırlayıp web sitesi üzerinden sisteme yüklenerek veya Vize Merkezi danışmanlarıyla iletişime geçerek gereken belgeleri e-mail aracılığıyla göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Vize Merkezi Ankara şubesi vize başvurularınızı sizin için takip ederek almanıza yardımcı olur. Vize Merkezi Ankara şubesi, Dubai vize başvuru işlemleriyle ilgili danışmanlık vermektedir. Dubai, Ortadoğu bölümü vizenize hızlı, doğru şekilde almanızda başvurunuzun başında, sonunda yanınızda olmaktadır.

Dubai vizesine başvuru yapmak için konsolosluğa şahsen başvuru şartı olmadığından veya parmak izi gibi uygulamak gerekmediğinden belgeleri Vize Merkezi Ankara Şubesi’ne e-posta ile ya da Vize Merkezi’nin Dubai sayfasından online başvurusu yaparak ve gereken formu doldurup gönderdiğiniz takdirde başvurunuz tamamlanmaktadır.

Dubai vizesi online vize özelliği taşıdığından Türkiye’nin tüm illerinden başvuru işlemi gerçekleştirilebilir. Dubai vizesi için Ankara şubemizle iletişime geçerek başvuruyla ilgili gerekli güncel bilgileri dubai@vizemerkezi.com e-mail adresine iletişim bilgilerinizi göndererek alabilir, isteklerinizi tarafımıza belirtebilirsiniz.

Dubai vize başvurunuzu Ankara şubemizin danışmanlığında yapmak istediğiniz takdirde Vize Merkezi Dubai sayfasında belirtilen bilgileri inceleyebilir, başvurunuzu Ankara şubemiz üzerinden yapabilirsiniz.

Dubai vizesi Vize Merkezi Ankara Şubesi’nden nasıl alınır?

  1. Adım: Dubai vizesi aynı zamanda online başvuru yapılarak alınan bir e-vize’dir. Dubai e-vize başvuru formuna Vize Merkezi’nin web sayfasından erişebilirsiniz, formda istenen bilgileri tam olarak belirtilen şekilde doldurarak başvuru yapabilirsiniz.
  2. Adım: Dubai vizesi için istenen belgeleri hazırlayıp e-posta aracılığıyla Vize Merkezi Dubai bölümüne gönderebilirsiniz. Danışmanlarımız başvurunuzu işleme alacaklardır. Belgeler hakkında aklınıza takılan sorular için bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.
  3. Adım: Dubai vizesi için gerekli evrakları kapsayan vize başvuru dosyanızı Ankara şubemize kargoyla ya da ofisimize gelerek şahsen teslim edebilirsiniz.
  4. Adım: Dubai vizesi pasaporta basılı olarak verilen bir vize değildir. Konsolosluk tarafından onaylanan vize online ortamda e-mail aracılığıyla gönderilir. Dubai vizesi alan kişi vizenin bilgisayardan renkli olarak çıktısını almak ve Dubai yolculuğu boyunca pasaportunun arasında taşımalıdır.

Dubai vizeniz onaylandığında sonucu tarafınıza telefon veya e-posta aracılığıyla bildirilir. Vizenizi Ankara şubemizden çıktı olarak alabilir veya size gönderilecek e-posta ile kendiniz renkli çıktısını alabilirsiniz. Vize için danışmanlarımıza vereceğiniz ev, iş adresi, e-posta ve telefon bilgilerinizin doğru ve güncel olması gerekmektedir.

Dubai Ankara şubesinin çalışma saatleri

Dubai vizesi başvurunuz için Ankara şubemize evrak teslimi için yapacağınız ziyaret çalışma saatlerimiz içinde randevuya gerek olmadan gelerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte Dubai vizesinin e-vize olmasından dolayı Vize Merkezi’nin Dubai sayfasından istediğiniz zaman online başvuruda bulunabilirsiniz.

Hafta içi Pazartesi – Cuma: 08:30 -18:30

Hafta sonu Cumartesi: 08:30 – 14:00

Dubai vizesi için gereken evraklar

Dubai vizesi için belge hazırlamadan önce yolculuğun amacına göre vize tipini belirlemeniz gerekmektedir. Belirtilen vize türlerine göre gereken belgeleri Dubai sayfasından bakarak öğrenebilirsiniz. Dubai vize türleri: Dubai Turistik vize, Dubai ticari vize ve Dubai transit vize.

Seyahatinizin amacına uygun vize türlerinden birini seçebilir, gereken belgeleri hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Konsolosluğun istemiş olduğu evraklar, ihtiyacınız olan vizenin tipine göre değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra başta Dubai turistik vize olmak üzere, başvuru yapmak için belirtilen belgelerin hazırlanması istenmektedir.

Dubai vizesi için kullanılacak olan pasaportun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Taranmış renkli nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaportta kişisel bilgilerin yer aldığı sayfanın taranmış renkli fotokopisi, vizenin ücretinin ödendiğini gösteren banka dekontu, taranmış renkli oturum belgesi (yabancı pasaport sahipleri için gereklidir)

Vize Merkezi Ankara şubesi ile yapacağınız Dubai vize başvurunuz ile vizenizin zamanı kadar turistik, aile, arkadaş, akraba ziyareti, iş görüşmesi, ticari ziyaret yapabilirsiniz. Konsolosluk tarafından onaylanan Dubai vizenizle Birleşik Arap Emirliği’nin 7 emirliğine giriş yapabilirsiniz.

Dubai vize başvurularında herhangi bir problemle karşılaşmamak için e-mail ile birlikte ileteceğiniz evraklarla beraber ziyaretin süresi, Dubai’ye giriş çıkış sayısı gibi ayrıntıları bildirmenizi rica ederiz.

Dubai Emirliği vize başvurularını direkt kabul etmemektedir. Vize başvurularınızı Dubai göçmen bürosu ile çalışan Vize Merkezi aracılığıyla yapabilirsiniz.

Dubai vize başvuru uygulaması

Dubai umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulamasına tabi tutmaktadır. Dubai’ye yolculukları öncesinde Türk vatandaşlarının vize başvuru işlemini yerine getirmeleri gerekmektedir. Hizmet, hususi, diplomatik pasaport sahipleri Dubai’ye ziyaretlerinde 90 günü geçmeyecek şekilde vizeden muaftır.

Dubai vizesi için önemli hatırlatmalar

Dubai Göçmenlik Ofisi ülkeye giriş yapan kişileri Dubai Havalimanı’nda göz taramasına tabi tutmaktadır. Online Dubai vizesi Dubai Göçmenlik Ofisi’nin yetkilendirdiği başvuru merkezlerine yapılarak alınan bir vizedir. Vize başvurunuzu seyahatten on gün öncesinde yapmanız tavsiye edilmektedir.

Vize başvuru öncesinde, ödenmesi gereken vize hizmet bedeli kredi kartı veya banka havalesi ile yapılabilmektedir. Sahip olduğunuz vizenin tipine göre vizenin zamanını aşarsanız Dubai Göçmenlik Ofisi’nin kişi başına 3000 usd ceza kesme hakkı bulunmaktadır. Vizenin alındıktan sonra uzatılma ihtimali bulunmamaktadır. Vize süresi bittiğinde ülkeyi terk etmek ve yeniden başvuru yapmak gerekmektedir.

Online Dubai vizesine nasıl sahip olunur?

Dubai Ankara şubemizden Dubai’ye yapılması planlanan seyahatler online başvuru formunu doldurmak gereklidir. Online başvuruda istenen bilgiler başvuru formunda ayrıntılı belirtilmektedir. Fakat başvuru işleminden önce vize türüne karar vermeniz gerekmektedir. Vize türüne karar verdikten sonra gereken belgeler tarayıcıdan renkli olarak taratılıp vize başvuru formu doldurulup başvurunun sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Dubai vizesi ücreti

Dubai vize ücreti başvuru işleminin değerlendirilmesi için istenir. Reddedilen ya da bir nedenden dolayı ret alan vize başvurularına ücret geri ödenmez. Vize ücreti vize türlerine, süresine, giriş çıkış sayısına göre farklılık göstermektedir. Dubai vize ücreti için Ankara şubemizde bulunan temsilcilerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dubai vizesi kaç günde sonuçlanır?

Vize başvurunuz internet üzerinden sisteme yüklendikten sonra 2-3 iş günü içinde onaylanmaktadır. Fakat Cuma ve Cumartesi Dubai Göçmenlik Ofisi’nin tatil günleridir. Vizenin onay süreci veya reddedilmesi Göçmenlik Ofisi’nin inisiyatifindedir.

Dubai Vize Merkezi Ankara

Vize Merkezi Personel

Dubai ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

2 Yorum Dubai Vizesi Ankara 2022 Y.T. 25/02/22, 12:41
Merhaba, internette araştırma yaparken web sitenize rastladım. Ben Ankara’da ikamet ediyorum işlemleri de burada ki acenteniz üzerinden yapmak istiyorum. Dubai vizesi Ankara 2022 yılına dair prosedürler hakkında açıklama yaparsanız sevinirim. Öncelikle size durumumdan bahsedeyim. Kız kardeşim Yunan vatandaşı ve eşiyle birlikte Dubai’de yaşıyor. Bende onları ziyarete gideceğim. Başvuruyu Ankara’dan yapabilir miyim? Dubai’den bana göndermeleri gereken evraklar nelerdir? Parmak izi vermem gerekecek mi?
Cevabı Görüntüle
4 Yorum Dubai Vizesi Ankara R.F. 18/03/22, 09:33
Merhabalar, iyi günler dilerim. ben Dubai’ye yapacağım kısa süreli seyahat için vize başvurusunda bulunmak istiyorum. Dubai vizesi Ankara sınırları içerisinde ikamet edilmesi halinde nereden ve nasıl alınıyor bilmiyorum. Bu durumda konsolosluğa mı gitmek lazım ya da burada bir ofisiniz var mı? Bu süreci en kolay nasıl tamamlayabileceğim hakkında bana bilgi verirseniz çok sevinirim.
Cevabı Görüntüle
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6071