Doğu Timor Vize İşlemleri

Doğu Timor Seyahatiniz için Gereken Endonezya Transit Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!

Doğu Timor'a kısa süreli seyahatler için Doğu Timor Kapı Vizesi uygulaması bulunmaktadır. Ancak...

Doğu Timor'a kısa süreli seyahatler için vize müracaatı yapılması gereklidir. Ancak Türkiye dış temsilciliği bulunmayan Doğu Timor Devleti'nin Türk vatandaşları için Doğu Timor Dili Havalimanı’ndan giriş sırasında 30 gün ikameli Kapı Vizesi uygulaması bulunmaktadır. Ancak Doğu Timor ülkesine erişimin direkt olmamasından ötürü Endonezya üzerinden transit geçiş mecburiyeti vardır. Endonezya transit geçiş zorunluluğu yüzünden Türk vatandaşları seyahatleri öncesinde çift girişli Endonezya vizesine ihtiyaçları olacaktır.
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Doğu Timor Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
Doğu Timor ülkesine seyahatte bulunacak Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport (Bordo ) hamilleri Doğu  Timor’a giriş yapabilmeleri için Doğu Timor vize uygulamasına tabi olduklarını bilmelidirler.  Ve ayrıca, T.C. Hizmet (Gri), Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport Hamilleri de Doğu Timor vizesine tabidirler.

Doğu Timor Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Nelerdir?
 
Doğu Timor Kapı vizesi için gerekli evrakların başvuruda bulunacak kişinin seyahat amacına ve mesleki durumuna göre değişiklik gösterecektir.
Doğu Timor'a turistik seyahat gündemi olan T.C. vatandaşları, ülke sınır kapılarında bir sorunla karşılaşmamaları için Doğu Timor’a turistik seyahat planlarını destekleyici belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. En az 6 ay temdit süresine sahip pasaportun, vize basılabilmesi için en az 1 boş sayfanın bulunması gerekmektedir. 10 yıldan eski olmayan pasaportun deforme veya yıpranmamış olması çok önemlidir. Doğu Timor gümrük görevlileri, bu koşullara haiz olmayan pasaport sahiplerini sınırdan geri çevirme riski her zaman bulunmaktadır. Doğu Timor seyahati öncesinde pasaportun yenilenmesi önerilir.
Doğu Timor sınır kapılarında gümrük yetkilerinin Doğu Timor seyahatine ait ulaşım ve konaklamaya ait rezervasyon belgeleri ile birlikte seyahat için yeterli maddi dövizin beyanını isteyecektir.

 
Her başvurunun önceliklerini belirlemek ve sorunsuz bir başvuruyu gerçekleştirmek için Vize Merkezi ile iletişime geçin !
 
 
Çift girişli Endonezya Transit Vizesi için Hemen İletişime Geçin!
 
Vize Merkezi Endonezya Vize Temsilcileri, Endonezya vize işlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
Endonezya vize başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşmak ve Doğu Timor'a uçuş rotanıza göre aktarma yapacağınız ülkenin transit vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek ve ya soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
 
Başvurunuz ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
 
Endonezya Transit Vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.

Yükleniyor...
DOĞU TİMOR VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
+90 (212) 287 74 00
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 74
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 74
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com