Oturum

Doğu Timor Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Doğu Timor vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Doğu Timor vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Doğu Timor vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Doğu Timor vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Doğu Timor’da Oturum

Doğu Timor’da 30 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması gerekmektedir. Bu kanun Schengen ülkeleri için 90 gündür. Bu vize ve oturum türü için pasaportunuzun en azından 6 aydan daha uzun bir geçerlilik süresinin ve en az 2 adet boş sayfasının olmasına dikkat etmelisiniz. Bu izin ile size Doğu Timor’da geçici bir süre için oturum hakkı tanınır. Sizden istenen belgeleri ve gereklilikleri tam ve uygun şekilde sunmanız oturum izni için son derece önemlidir.

Doğu Timor oturum izni için gerekli belgeler ve şartlar şu şekildedir:

 1. Vize başvuru formu
 2. Pasaport ve fotokopisi
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme belgeleri
 6. Sağlık raporu (fiziksel ve psikolojik olarak bu izne başvurabilir bilgisi için)
 7. Polis raporu
 8. Niyet mektubu
 9. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 10. İletişim bilgileri
 11. Bankada yeterli miktarda paranın bulunduğuna dair ispat

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz. Bu izin türüne sınırda başvuru yapılamaz. Mutlaka yetkili konsolosluk üzerinden yapılmalıdır. Vize türünün tekli ve çoklu giriş gibi hangi türden olduğuna dikkat edin. Bu izin türü 6 aylık bir zaman süresi için verilir. İş türüne göre ülke içerisinde 5 yıla kadar uzatılabilir.

Şu anki zaman dilimi için konsolosluklar ancak vize onay mektubu verebilmektedir. Bu mektup pasaporta iliştirilip evraklarınızla izin için gönderilir. Bu nedenle mektubu açmamanız ve pul ve mühürleri bozmamanız gerekmektedir.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (212) 287 74 00
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 02 74
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 02 74
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2092
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5098
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com