Doğu Timor Vizesi

Doğu Timor Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Doğu Timor vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Doğu Timor danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir deneyime sahiptir. Doğu Timor vizesi için Vize Merkezi Doğu Timor vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Doğu Timor vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Doğu Timor vizesi için tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve en iyi şekilde sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Doğu Timor Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Doğu Timor Vize Şartları

Diplomatik, hizmet, hususi, diplomatik ve umuma ait pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Bu ülkeye seyahat edecek vatandaşlara, Doğu Timor sınır kapılarında 30 gün ikamet süreli vize verilmektedir. Bu izin türünde seyahat 12 ay içerisinde yapılmalıdır. Ancak size lazım olan gerekli bilgi ve belgeleri de yanınızda bulunmanız gerekmektedir. Eğer Schengen ülkelerinden birine ait bir pasaportunuz varsa 180 gün içinde 90 gün süreli vizeden muafiyetiniz bulunabilir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak mecburiyetindedir.

Doğu Timor’un Türkiye’de bir resmi temsilciğinin bulunmaması nedeniyle bazen karışıklıklar çıkabiliyor. En kolay Doğu Timor vizesi Endonezya vizesi alınarak da elde edilebilir. Bu nedenle Doğu Timor vizesi öncesi dilerseniz Vize Merkezi şubelerimizi arayarak daha ayrıntılı ve özel bilgiler alabilirsiniz.

Doğu Timor vizeleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 30 günlük bir süre ile sınırlıdır.

Doğu Timor ticari, turistik, öğrenim ve çalışma ya da oturum gibi durumlardan dolayı da vize istediği için bir takım evraklar istemektedir. Vize belgeleri aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 2. Pasaport kimlik kısmı fotokopisi
 3. 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Doğu Timor vize başvuru formu
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak, gemi vs. rezervasyon belgeleri (Özellikle havaalanında alacaklar için)
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için, davetiye formu tam doldurulacak)
 9. Doğu Timor vizesi ücreti ödenti dekontu
 10. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 11. Mal ve mülk gibi sahip olduğunuz kıymetlerin tapu, ruhsat vs. belgeleri
 12. Davetiye sahibinin Ulusal Elektronik Kart (NEC) fotokopisi
 13. Doğu Timor’da kalacağı yerin adres bilgileri
 14. Geri dönüş belgeleri
 15. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Doğu Timor vizesi Türkiye’de doğrudan resmi bir temsili adresi olmadığı için normalden uzun sürebiliyor. Minimum 10 iş günü gibi bir zaman alacağı için vize işlemlerini erkenden yapmanız sizin için yararlı olabilir.

Doğu Timor vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Doğu Timor vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Doğu Timor vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Doğu Timor vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Doğu Timor vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Doğu Timor yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Doğu Timor Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Doğu Timor Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Doğu Timor Konsolosluğuna yaptığınız Doğu Timor vizesi başvurusu sonucu Doğu Timor seyahati için işleme alındıktan sonra minimum 10 iş günü veya daha fazla süren bir süreç içerisinde Doğu Timor vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Doğu Timor vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır.

Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Doğu Timor vizesine başvuru yapmışsanız Doğu Timor vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Doğu Timor Vize Ücretleri

Doğu Timor vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Doğu Timor devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Doğu Timor vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Doğu Timor vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Doğu Timor vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Doğu Timor vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Doğu Timor vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Doğu Timor vize ücretleri Doğu Timor turistik vize, Doğu Timor öğrenci vizesi, Doğu Timor aile vizesi, Doğu Timor ticari vize, Doğu Timor yatırımcı vizesi, Doğu Timor konsolosluk çalışanları vizesi, Doğu Timor basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Doğu Timor göçmenlik, Doğu Timor aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Doğu Timor vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Doğu Timor vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Doğu Timor vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Doğu Timor vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Doğu Timor vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Doğu Timor Vizesi Başvuru Formu

Doğu Timor vizesi başvuru formu İngilizce Portekizce - seçeneğiyle mevcuttur.

Doğu Timor vize başvuru formu Doğu Timor tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Doğu Timor vizesi alınmasında gereklidir. Doğu Timor vizesi başvuru formu Doğu Timor Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Doğu Timor vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Doğu Timor vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Doğu Timor vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Doğu Timor vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Doğu Timor seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Doğu Timor vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Doğu Timor vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Doğu Timor vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Doğu Timor vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Doğu Timor ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz