Ticari Çin Vizesi için Yapılması Gereken İşlemler Nedir?

E. Urla 21/09/18, 12:26
Merhabalar, ticari amaçlı Çin'e gitmek istiyorum. Yapmam gereken işlemler nelerdir? Sırası ile bilgi verirseniz sevinirim. Saygılarımla...
Vize Merkezi

Merhaba Engin Bey,

Ticari Amaçla Çin Vizesi almak isteyen kişilerin onaylı davetiye belgesine sahip olması gerekmektedir. Davetiye Belgesi'ne sahip olmayan kişilerin Ticari Çin Vizesi Başvuruları kabul edilmemektedir. Çin Vizesi için 1 Nisan 2018 tarihinden itibaren çıkan yeni yasa gereğince başvuru sahiplerinin şahsen başvuruya gelerek parmak izi taramasına girmesi gerekmektedir. Ticari Çin Vizesi için kişinin mesleki durumuna uygun olarak evrak hazırlaması gerekir. Hazırlanması gereken evraklar başvuru gününe kadar tam olarak düzenlenmeli ve elçilik/konsolosluk tarafından bildirilen prosedürlere uygun olmalıdır. Çin Vizesinin Sonuçlanma Süresi başvuru gününden itibaren 7-10 iş günü arasında değişir. Bu nedenle seyahat tarihinden en az 15 gün önce vize işlemlerinin başlatılması tavsiye edilmektedir. Çin Vizesi Başvuruları, Çin Ankara Büyükelçiliği ve Çin İstanbul Başkonsolosluğu tarafından kabul edilirken, vize başvuru işlemlerinin takip edilmesi için kişiler vize hizmet merkezlerinden destek alabilirler.

Konu ile ilgili detaylı bilgi için web sitemizi inceleyebilir ya da çağrı merkezimizi (https://www.vizemerkezi.com/iletisim) arayarak konusunda uzman danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

İyi Günler Dileriz.

Vize Merkezi

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon