İzmir'den Cibuti Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

A.Y. 19/03/19, 09:44
İyi günler, Ticaret sebebiyle Cibuti ziyareti yapacağım. Fakat İzmir'de yaşıyorum ve işim sebebiyle Ankara'ya gidecek zamanım yok, İzmir'den başvuru yapabiliyor muyum? Vize kaç günde çıkar, bir de aşı karnesi şart mıdır?
Vize Merkezi

Merhaba, 

Cibuti'ye yapacağınız vize başvuruları sadece Cibuti Ankara Büyükelçiliği'nden onaylanabilmektedir. Cibuti vizesine başvurusu için Cibuti Ankara Büyükelçiliği'ne gelmeden Türkiye'nin tüm illerinden Vize Merkezi aracılığıyla vize başvurunuzu yapabilirsiniz. Firmamız Cibuti başvurularınızda sizin adınıza başvuru ve takibini yapmaya tam yetkili acentadır. Vize başvurusu yapacak kişilerin, başvuru yapacakları vize tipine uygun evrakları hazırlayıp kargo yoluyla adresimize ulaştırması yeterlidir. Vize uzmanımız, evraklar eline ulaşır ulaşmaz gereken kontrolleri yapıp, varsa eksik belgelerinizle ilgili sizi bilgilendirecektir. Vize evraklarınız tamamlandığında şahsen Cibuti Büyükelçiliği’ne gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştireceklerdir. Vizeniz onaylandığında ise yetkilimiz pasaportunuzu Cibuti Büyükelçiliği’nden teslim alacak ve adresinize gönderecektir.

Cibuti Büyükelçiliği Ankara'ya yapılan vize başvurusu işleme alındıktan sonra genellikle 2 iş günü içerisinde sonuçlanıyor, fakat vize türüne, seyahat dönemine göre bu süre uzayabilir. Türkiye’den yabancı pasaportlarla yapılan başvurularda da başvuru değerlendirme süresi uzayabilmektedir. Bu sebeple Cibuti vize başvurularının ülkeyi ziyaret tarihinden en az 15 gün önce yapılması tavsiye edilir. Cibuti’ye gidilmek istenilen tarih öncesinde hepatit, tetanoz, sarıhumma ve sıtmaya karşı önlem alınması ve Türkiye sınırları içerisinde Sağlık Bakanlığı onayında bir sağlık kontrolüne tabii olarak Cibuti’ye gitme sürecinden önce bu işlemlerin gerçekleştirilmesi hem sağlığınız hem de vize süreciniz açısından çok önemlidir. 

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Telefon
x