Cezayir Turistik Vize

Cezayir Turistik Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!
  Cezayir turist vizesi için gereken evraklar koşullara göre farklılık göstermektedir. Cezayir vizesi güncel evraklarına ulaşmak için temsilcilerimizi arayın. Vize Merkezi Temsilcilerimiz Cezayir vize işlemlerinize dair tüm sorularınızı yanıtlayacaktır.

Cezayir Turistik Vize

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Okuyacağınız metinler, Vize Merkezi – Cezayir Vize Departmanı tarafından Cezayir vizesi başvuru prosedürleri hakkında genel bilgilere erişebilmeniz için hazırlanan bir sayfa.

Cezayir Turistik Vize başvuru işlemleriniz hakkında kapsamlı bilgi için web sayfamızı dikkatli bir şekilde incelemenizi öneriyoruz.

Cezayir Turistik Vize başvuru işlemleri için hazırlamanız gereken evrakların bilgisini ziyaret etmekte olduğunuz sayfamızın devamında bulabilirsiniz.


Cezayir Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport: Cezayir turistik vize evrakları, ülkeye kısa süreli gidişlerde toplanması gereken belgelerdir. Bunun için öncelikle pasaport sahibi olunması gerekiyor. Bu pasaport son 10 yıl içerisinde çıkartılmış, işlem yapılabilmesi için en az iki boş sayfaya sahip olması ve altı ay daha geçerliliği olması gerekiyor. Deforme olmuş pasaportlar ise Cezayir vize başvurularında işleme alınmıyor.
  • Vize Başvuru Formu: Pasaport dışında yapılması gereken en önemli şey bir başvuru formunu doldurmak. Bu evrak ile başvuru sahibi hakkında genel bilgiler verilmiş oluyor. Vize Başvuru Formu ise iki adet olmak üzere İngilizce olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekiyor. Burada ayrıca seyahat tarihleri, seyahat amacı ve ülkeye giriş tarihleri eksiksiz şekilde belirtilmiş olması gerekiyor.
  • Davetiye: Cezayir turistik vizesi almak için davetiye kullanılacaksa, Cezayir vatandaşı veya Cezayir'de oturum izni olan bir kişiden gelen Cezayir Belediyesi onaylı davetiye veya satın alınmış otel onayı (Confirmation) temin edilmesi gerekiyor. Otel onayı otelin antetli kâğıdına yazılması ve kişi bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmeli. Ayrıca otelin kaşe ve imzası da olmalı. İnternet üzerinden yapılan otel rezervasyonları kabul edilmiyor. Vize talebinde ayrıca iki adet biometrik fotoğraf da hazırlanması gerekiyor. Bir diğer küçük ayrıntı ise Cezayir’in Güney bölgesine gidenler devlet onaylı bir seyahat acentesi tarafından verilen belge de hazırlaması gerekliliği. Vize başvuru dosyasına ayrıca dilekçe de eklenmeli.

Vatandaşı olmadığınız bir ülkeye seyahatinizden önce yapmanız gereken ilk şey ülkenin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını vize prosedürüne tabi tutup tutmadığını öğrenmek olacaktır. Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti de bu ülkelerden biri. Afrika’nın Kuzeybatı bölgesinde bulunan bu ülke bir yandan Akdeniz’e bakan kıyıları, diğer tarafta ise ıssız çölleri, farklı kültürü ve kendine özgü mimarisiyle aynı zamanında turistik bir cazibe merkezi konumunda da bulunuyor. Türkler için “Cezayir vizesi var mı?” sorusuna verilecek en net cevap “evet” olur. Ancak her çeşit vize türü için izlenmesi gereken adımların farklı olduğunu da unutmamak gerekiyor. Kısa süreli turistik geziler için ülkeye gitmek isteyenlerin de dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu tür Cezayir vize başvurusu yapılırken en önemli koşul seyahatin davetiye, aile ziyareti veya ticari bir amaçla yapılmaması…  Örneğin, toplantı, fuar ve seminer gibi amaçlarla bu ülkeye yapılan seyahatler Cezayir turistik değil ticari vize kapsamına giriyor.

Afrika ülkesine yapılacak vize başvuruları Cezayir Konsolosluğuna iletilmesi gerekir. Talep edilen evraklar ülkeye giriş yapacak olan kişi hakkında bilgi sahibi olmak ve bir tehdit oluşturmadığı kanaatini edinmek için isteniyor. Cezayir’e gitmek isteyenler öncelikle Cezayir vizesi başvuru formu doldurmaları gerekir. Eksiksiz bir şekilde ve istenen formatta yazılması gereken form, daha sonra Cezayir turistik vizesi için gerekli evraklarla birlikte Vize Merkezi aracılığıyla ilgili ülke temsilciliğine teslim edilebilir. Form ve belgelerdeki bilgiler birbirlerini onaylaması gerekir. Zira yanlış veya tutarsız bilgiler işlemlerin uzamasına veya olumsuz şekilde sonuçlanmasına sebep olabilir. Tabii seyahat için kullanılacak olan pasaportun da 10 yıldan eski olmaması, yıpranmamış olması ve bitimine en az altı ayın kalmış olması gerekiyor. Ayrıca vize talebi yapılırken yolculuk biletlerinin gidiş ve dönüşleri ile kalınacak otelin rezervasyon ve ayrılma tarihleri de netleşmiş olmalı. Elbette mali kaynak bildirimi ve seyahat süresini kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası da Cezayir Konsolosluğunun talep ettiği evraklardan sadece birkaçı. Cezayir turistik vize ile bu ülkede çalışma imkânı bulunmuyor. Böyle bir eylemde bulunulmasının karşılığı ise tespiti halinde cezalandırılma ile sonuçlanıyor.


CEZAYİR TURİSTİK VİZESİ SIK SORULAN SORULAR

Cezayir Turistik Vizesi Nedir?

Cezayir vize politikası, kendi vatandaşı olmayan yabancılara ülkeye girişleri için izin verilmesi ile bu hakkın tanınmasını kapsıyor. Bu durum her ülke için geçerli olmamakla birlikte Türkiye’den bu ülkeye gidecek olanların vize talebinde bulunmaları gerekiyor. Bu kural sadece normal pasaport sahipleri için geçerlidir. Resmi ve diplomatik pasaport sahibi olanlar 90 güne kadar Cezayir’e turistik amaçlarla vize olmadan gidebiliyor. Hazırlanan evrakların yeterliliğine göre, “Cezayir vizesi kaç günde çıkar?” sorusu da yanıtını alır: Eğer eksik yoksa evraklar gerektiği gibi doldurulduysa ve ek bilgi talebi olmazsa Cezayir vizesi 10 güne kadar çıkar.

Cezayir Turistik Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cezayir Turistik Vize talebi yapılabilmesi için önce gerekli evrakları öğrenmek gerekiyor. Daha sonra bu evrakların gerekli yerlerden toplanması ve gerektiği gibi onaylanması gerekiyor. Belgeler tam olduğunda ise Cezayir vize işlemleri için başvuru yapılabilir. Başvuru bu konuda uzman olan vize danışmanlık merkezleri aracılığıyla da Cezayir Konsolosluğu’na iletilebiliyor. Böylece eksik veya hata yapma olasılığı azaltılarak işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Cezayir Turistik Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Cezayir vize dilekçesi kaşe ve ıslak imza atılmış şekilde Cezayir Konsolosluğu veya Büyükelçiliğine hitaben yazılması gerekir. Cezayir Turistik vize dilekçesi, Cezayir vize başvuru formu ile aynı belge değildir. Cezayir vizesi başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı, Cezayir vize talep dilekçesi Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Cezayir vizesi başvurusu için hazırlanan dilekçede vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgileri, maaş bilgileri, Cezayir’e gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıkları ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği gibi bilgiler beyan edilmeli.

Cezayir Turistik Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Ne Olmalı?

Cezayir vize fotoğrafı başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflardır ve konsolosluğun talep ettiği şekilde çekilmeli. Bunlar iki adet ve Cezayir vizesi fotoğraf ölçüsü 3.0x3.5 santimetre olmalı. Cezayir vize başvuru sahibinin güncel halini temsil etmeleri ve en geç son üç ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olması gerekir.

Cezayir Turistik Vize Ücreti Ne Kadar?

Cezayir vize ücretleri seyahatin süresi, meslek ve talep edilen vize türüne göre değişebiliyor. Cezayir turistik vizesi ücretinin güncel halini Cezayir Vize Merkezi departmanımızdan öğrenebilirsiniz. Cezayir turistik vizesi 30 günlük ve tek girişli veriliyor.

Cezayir Turistik Vizesi Nereden Alınır?

Cezayir turistik vize başvuruları bu ülkenin Türkiye’deki resmi temsilciliklerine yapılabiliyor. Türkiye’de Afrika ülkesinin iki tane temsilciliği bulunuyor. Bunlardan biri olan Cezayir Ankara Büyükelçiliği daha çok diplomatik işlerle ilgilense de vize ile ilgili işlemler de yapıyor. Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ile birlikte belirlenen kendi bölgesindeki insanlara hizmet veriyor. Örneğin Cezayir vizesi için İzmir’den başvuru Ankara’ya değil, İstanbul’a yapılması gerekiyor.

Cezayir Vizesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Cezayir Vizesi için başvuruya şahsen gelmeniz gerekmemektedir. Şirketimiz Konsoloslukta sizin adınıza başvuru ve takip yetkisine sahiptir.
  • Cezayir vize başvurularınızı sonuçlandırma yetkisi yalnızca Cezayir Konsolosluğuna aittir.
  • Yukarıda bulunan belgelerin aşağıda ki adresimize ulaştırılması yeterlidir.
  • Kargo ve Kurye ile alınan hizmet ücretleri vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.
  • Cezayir Vize Çıkış Süresi ortalama olarak 7-10 iş günüdür.

 

 

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 29
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 29
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 29
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2086
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5086
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com