Cape Verde Vize İşlemleri

Cape Verde Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Cape Verde vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Cape Verde vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Cape Verde vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Cape Verde vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Cape Verde Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cape Verde’ye yapacakları 90 güne kadarki gezilerinde vizeye tabidir. Vize işlemleri Türkiye’de resmi bir Cape Verde temsilciliği bulunmadığından; Almanya, Belçika, Fransa, İtalya, İspanya, Senegal gibi ülke elçilikleri ve konsoloslukları üzerinden başvuru yapılabilir. Başvurunuz onaylandıktan sonraki 180 gün içinde ülkeye giriş yapmalısınız. Yoksa vizeniz iptal olur.

Cape Verde vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli olmalıdır)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Cape Verde vize başvuru formu
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri
 6. Bankada yeterli miktarda para
 7. Davetiye mektubu (iş ve aile nedeniyle gidecekler için)
 8. Cape Verde vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Şirket bilgileri (şirket çalışanları için, ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 10. Mal ve mülk gibi sahip olduğunuz kıymetlerin tapu, ruhsat vs. belgeleri
 11. Sarıhumma aşısı belgesi
 12. Cape Verde’de kalacağı yerin adres bilgileri
 13. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Cape Verde vizesi için ek görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Vizeniz sonuçlanmadan herhangi bir yolculuk için hazırlık yapmayın. Uçak biletlerinizi tarihi değiştirilebilir şeklinde ayarlayın.

Cape Verde vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Cape Verde vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Cape Verde vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Cape Verde vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 3-10 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Cape Verde ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Cape Verde vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Cape Verde yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Cape Verde Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Cape Verde vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Cape Verde vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Eğer Cape Verde Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almalısınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Cape Verde vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Cape Verde vizesi 3-10 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Cape Verde Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Cape Verde vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Cape Verde vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Cape Verde vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Cape Verde vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Cape Verde vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Cape Verde vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...