Turistik Vize

Burundi Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Burundi vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Burundi vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Burundi vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Burundi vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Burundi’ye turistik amaçlı yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vize izin süresi 90 gün ile sınırlıdır.

Burundi umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Burundi’ye yapacakları turistik yolculuklarında 90 günlük süre içinde ziyaretlerini yapabilirler. Eğer bu süreden uzun daha uzun süre kalacaksanız oturum izni ya da ticari vize izni almanız gerekir. Bu gibi durumlarda bazen belgeler değişiklik gösterebilir. Ancak oluşabilecek sıkıntılardan kaçınmak adına dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizler adına Burundi vizeniz için danışmanlık hizmeti sunmaktan memnun oluruz.

Burundi turistik vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Burundi vizesi başvuru formu (2 adet doldurulmuş, tamamlanmış)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve aracı seyahat kurumundan mektup
 6. Sarıhumma hastalığına karşı aşı kartı
 7. Çalışan ya da şirket sahibi kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri ve izin mektubu)
 8. Burundi vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Geri dönüleceğine dair hazırlanmış, mühürlenmiş ve pul yapıştırılmış bir mektup
 10. Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 11. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Burundi vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 15 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Burundi ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır. Burundi’ye yolculuk etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Burundi turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş hakkınız bulunmaktadır. Burundi ticaretin de yoğun olduğu ülkelerden biridir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazla olduğu için bu konuda gerekli bazı düzenlemeler yapılmıştır. Burundi’ye ticari amaçla gidiyorsanız mutlaka Burundi ticari vizesi almanız gerekir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek belgeler de istenmektedir. Bunları yukarıda saydık.

daha fazla göster

BURUNDİ VİZE İŞLEMLERİ
Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 24
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 24
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 24
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2075
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5072
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com