Burundi Vize İşlemleri

Burundi Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Burundi vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Burundi vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Burundi vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Burundi vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Burundi Vizesi

Burundi’ye yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabidir. Vize izin süresi 90 gün ile sınırlıdır. İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vizeden muaftırlar.

Burundi umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşlarına Burundi’ye yapacakları turistik yolculuklarında 90 günlük süre içinde ziyaretlerini yapabilirler. Eğer bu süreden uzun daha uzun süre kalacaksanız oturum izni ya da ticari vize izni almanız gerekir. Bu gibi durumlarda bazen belgeler değişiklik gösterebilir. Ancak oluşabilecek sıkıntılardan kaçınmak adına dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizler adına Burundi vizeniz için danışmanlık hizmeti sunmaktan memnun oluruz.

Burundi vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Burundi vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Burundi vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Burundi vizesi için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Burundi vizesi başvuru formu (2 adet doldurulmuş, tamamlanmış)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve aracı seyahat kurumundan mektup
 6. Sarıhumma hastalığına karşı aşı kartı
 7. Çalışan ya da şirket sahibi kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri ve izin mektubu)
 8. Burundi vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Geri dönüleceğine dair hazırlanmış, mühürlenmiş ve pul yapıştırılmış bir mektup
 10. Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 11. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Vize iptali durumunda ücret geri ödeneği bulunmamaktadır.

Burundi vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 15 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Burundi ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır. Burundi’ye yolculuk etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Burundi turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş hakkınız bulunmaktadır. Burundi ticaretin de yoğun olduğu ülkelerden biridir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazla olduğu için bu konuda gerekli bazı düzenlemeler yapılmıştır. Burundi’ye ticari amaçla gidiyorsanız mutlaka Burundi ticari vizesi almanız gerekir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek belgeler de istenmektedir. Bunları yukarıda saydık.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Burundi yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Burundi Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Burundi vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Burundi vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Pasaportunuzu aldıktan sonra Burundi Konsolosluğundan Burundi vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz. Burundi Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluk adresleri aşağıdaki gibidir:

Burundi Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Turan Güneş Bulvarı Korman Sitesi, Villa No: 51/H Ankara adresinde bulunmaktadır. Burundi Konsolosluğu adresi de aynı binadadır. Ancak Fahri Konsolosluk ayrıca İstanbul’da Burundi Konsolosluğu ASC Hukuk Harmancı Giz Plaza Kat: 15 34410 Levent adresinde de bulunmaktadır. Hem büyükelçilik hem de konsolosluk çalışma saatleri Pazartesinden Perşembeye saat 09:00 ile 17:00 arasındadır. Cuma günleri ise 09:00 ile 14:00 arasındadır. Ancak vize işlemleri için 10:00 ile 16:00 arasında işlemler yapılabilmektedir. Sonuçlar ise 13:00 ile 16:00 arasında olmaktadır. Bu saat aynı zamanda konsolosluk diğer işlemleri için de geçerlidir.

Konsolosluk geri bildirim durumları için geçerli bir e-posta adresi ile telefon numarası bildirmeniz önemlidir. Eğer Burundi Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almak zorundasınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Burundi vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Burundi vizesi 15 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Burundi Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Burundi vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Burundi Konsolosluğuna Burundi vizesi için başvuruda bulunacaksanız Burundi için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Burundi Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Burundi vize başvuruları Burundi Konsolosluğu ve Burundi Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Burundi vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Burundi vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Burundi vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Burundi vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Burundi vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Burundi vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2022 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6303