Oturum

Burundi Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Burundi vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Burundi vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Burundi vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Burundi vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Burundi’de Oturum

Burundi’de 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında Burundi oturum hakkı istemektedir. Burundi oturum hakları genellikle bir yıllık süre ile başlar. Ancak bu izin süresi yapacağınız vize türüne göre değişiklik de gösterebilir. Eğer 3 ay ve daha uzun süreli kalacaksanız Burundi Konsolosluğunda bu durumu belirtmelisiniz. Bu sayede bir yıllık oturum izni ile işe başlayabilirsiniz.

Burundi Afrika’nın ortasında bulunan bir ülkedir. Eğer çevredeki ülkelerden birinde oturum izniniz varsa bu ülkelerden Burundi’ye geçişlerinizde daha hafif şartlar aranır. Burundi’de oturum ve çalışma hayatı için Burundi devletinin sizden istediği bir takım belge ve gereksinimler bulunmaktadır. Burada genellikle Şemsiye Şirketler denen şirketler aracılığıyla çalışmalar da düzenlenir. Ancak yine de sizden bazı şartları yerine getirmeniz istenir. Bu şartları sağlamadan Burundi’de oturum hakkı almanız zordur. Öncelikle sizden istenen belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Vize başvuru formu (2 adet)
 2. Başvuru sahibinin pasaportu (1 yıldan uzun bir geçerlilik süresinin olmasına dikkat ettin)
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş olması lazım)
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme fotokopisi ve aslı
 6. Yetkili klinikten alınmış sağlık raporu
 7. Polis raporu
 8. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 9. Aşı kartı ve istenen aşıların yapılmış olması (özellikle sarıhumma)
 10. Gidecek kişilerin her biri için ayrı belgeler
 11. Aile sağlık raporu (gidecek kişiler için)
 12. Evlilik durumunda gidecek olanlar için evlilik cüzdan fotokopileri
 13. Eş durumu için sponsorluk ve masraf karşılama bildirimi
 14. Oturum izni belgesi
 15. İletişim bilgileri
 16. Banka hesap dökümü
 17. Burundi’ye kalınacak yerin adres bilgileri

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. İletişim adreslerinizi verirken ulaşılabilir olmasına dikkat edin.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için en iyi yol Burundi’de bir mülk sahibi olmanızdır. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 24
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 24
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 24
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 850 460 15 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 2075
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
+90 (242) 255 5072
ayko@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com