Edirne

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1/12 Merkez / Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 460 15 24

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

edirne@vizemerkezi.com

Burundi Vize Merkezi, Edirne

Edirne Vize Merkezi

Burundi Vize Merkezi Edirne sayfamıza hoşgeldiniz

Burundi vizenizi pratik yollardan Edirne'den alabilmek için aşağıdaki bilgileri dikkatli şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. İletişim bilgilerimizi kullanarak Edirne Vize Merkezi ile iletişime geçebilir Burundi vizenizi Edirne'den alabilmek için gerekli koşulları öğrenebilirsiniz.

Detaylı bilgi için çağrı merkezimizi arayabilir veya edirne@vizemerkezi.com adresine yazabilirsiniz. Öneri ve şikâyetlerinizi destek@vizemerkezi.com adresine yazarak bildirebilirsiniz.

Burundi Vizenizi Edirne'den Nasıl Alabilirsiniz?

  1. Adım: Burundi Vize Merkezi departmanımızı arayarak bilgi mail’ini talep edin.
  2. Adım: Bilgi mailinde belirttiğimiz Burundi Vizesi için gereken evrakları hazırlayın.
  3. Adım: Eksiksiz hazırladığınız gerekli evrakları Edirne Vize Merkezi şubemize kargo, kurye veya şahsen ulaştırın.
  4. Adım: Vize Merkezi temsilcimizi arayarak başvurunuz hakkında son durumu öğrenebilirsiniz.
  5. Adım: Burundi vize sonucunuz çıktıktan sonra pasaportunuzu teslim alabilir veya kargo ile talep edebilirsiniz.

Burundi Vizesi Edirne Başvuruları İçin Gerekli Evraklar

Burundi vizesi Edirne başvurunuzu seyahat amacınıza ve mesleki durumunuza uygun evraklarla yapın. Burundi vize talep edenler seyahat amacını netleştirdikten sonra web sitemizin Vize İşlemleri bölümünde evraklara dair ön bilgilendirmeye ulaşabileceklerdir. Burundi vize başvuru formuna Form ve Dilekçe başlığı altında bulabilirsiniz.

Lütfen dikkat! Burundi vize başvurunuzun kabul edilmesi için vize başvuru koşullarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmeniz gereklidir. Evraklarınız tam olmalıdır ve tamamlayamadığınız evraklarınız varsa yerlerine alternatif olarak hangi evrakların geçerli olabileceği bilgisine temsilcilerimizi arayarak öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Edirne Vize Merkezi temsilcilerimiz veya Burundi Konsolosluk vize bölümü görevlileri tarafından dosyanıza yeni evrak eklemeniz talep edebilir. Talep edildiği takdirde yeni evrakların tamamlanması zorunludur.

Burundi Vize Başvurularınızda Edirne Vize Merkezi Çalışma Saatleri

Burundi vizesine Edirne'den başvuru gerçekleştirecek kişiler, şubemizi mesai saatleri içerisinde randevu almadan ziyaret edebilirler.
Vize Merkezi – Edirne Şubesini aşağıdaki saatlerde ziyaret edebilirsiniz.
Pazartesi, Cuma: 08.00 / 19.00 saatleri arasında,
Cumartesi günü 09.00 / 14.00 saatleri arasında
Burundi vizesi başvurularınız için Ofisimize yapacağınız ziyaretlerde randevu alma zorunluluğu yoktur.

Burundi Vizesine Edirne'den Yapılacak Başvurularda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burundi vize başvurusu için yeterli sürenizin olup olmadığını kontrol edin. Burundi vize işlemlerinde seyahatinizden en fazla 3 ay öncesinden başvuru yapma hakkınız vardır. Burundi vizesinin çıkış süresi 15 -20 İş Günü bulabildiğinden seyahatinizden en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Edirne Vize Merkezi olarak Burundi vizesine başvuru yapacak kişilere Konsolosluk tatil günleri ve sezona bağlı yoğunluğu dikkate alarak başvuru yapmalarını öneriyoruz.
Burundi vizesine seyahat amacınıza uygun vize başvuru yapmalısınız.

Burundi vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacınızı-turistik, ticari, özel ziyaret- net olarak belirleyin. Burundi'de bulunan aile veya arkadaşınızdan bir istek yani davetiye gelmiş ise Burundi aile ve arkadaş ziyareti vize kategorisine, ülkeye sadece turistik gezi amaçlı seyahat edecekseniz Burundi turistik vizesine, Burundi'de bulunan iş ortağınızla toplantıya, fuar veya müşteri ziyareti gerçekleştirecekseniz Burundi ticari vizesine başvuru yapın ve vize türüne uygun evrakları hazırlayın ve seyahat amacınızı dışına çıkmayın.

Başvuru Evraklarınız Ve Seyahat Tarihleriniz Tam Ve Net Olmalıdır

Edirne Vize merkezi başvuru evraklarınızın Burundi Konsolosluğunun taleplerine uygun şekilde hazırlanması için size destek vermektedir. Bilgi mail’mizi dikkatle inceleyin ve evrak detayları ile ilgili bilgilere temsilcimizi arayarak ya da Burundi vize merkezi sayfamızın ilgili bölümlerinden ulaşabilirsiniz.

Burundi vize başvuruları için Edirne Vize Merkezimize teslim edeceğiniz evraklarınızda belirtilen seyahat tarihleriniz açık ve net olmalıdır. Burundi Konsolosluğu vize departmanına hitaben yazılacak vize talebinizin belirtildiği dilekçede bulunan tarih diğer vize evraklarınızda belirttiğiniz tarihler uyumlu olsun. Burundi Konsolosluğu vizenizi belirttiğinizi seyahat tarihten itibaren geçerli kılacaktır. Vize başvurunuz seyahat tarihinizden önce de sonuçlanabilir ancak bu şekilde olsa dahi vizeniz dilekçenizde yer alan seyahat tarihinden itibaren geçerli olur.

Hotel ve Uçak Bileti Rezervasyonları Hakkında

Vize sonucuna ve çıkış süresine karar veren kurum Burundi Konsolosluğudur ve bazı durumlarda vizenizin seyahat tarihinize yetişmeyebileceğini göz önünde bulundurarak Burundi vizesine satın alınmış hotel ve uçak bileti ile başvuruda bulunmanızı tavsiye etmiyoruz. Rezervasyon yaptırmanız ve bu belgeleri temsilcilerimizle paylaşabilirsiniz.

İstisnai olarak Konsolosluk vize bölümü görevlileri istisnai olarak gidiş-dönüş uçak biletini satın almanızı talep edebilirler. Bununla ilgili bilgilendirmeyi ilgili makamdan aldıktan sonra gerekiyorsa rezervasyonlarınız için ödeme yapabilirsiniz.
Başvuru İşleminiz devam ederken Burundi Konsolosluğu tarafından mülakata çağrılabilirsiniz.

Burundi vizesine Edirne'den başvuru yapmış ve işleminiz devam ederken Konsolosluk görevlileri telefon veya mail yoluyla sizi mülakata çağırabilirler. Lütfen böyle durumları Edirne Vize merkezi temsilcilerinizle paylaşmayı unutmayınız. Burundi Konsolosluğu görevlileri vize başvuru sahiplerinin ibraz ettiği bilgileri teyit etme ihtiyacı duyabilir. Bu ve benzeri durumlar Vize Merkezi temsilcilerimizden bağımsız olarak gelişmektedir ki Konsolosluk görevlilerinin yetkisi dâhilinde olup görüşmeye şahsen gitmeniz gerekecektir.
Burundi vize başvurularında normal şartlarda parmak izi alma ve mülakat uygulaması yoktur ancak istisnai durumlarda Konsolosluk vize başvuru sahibini mülakata çağırma hakkını saklı tutar.

Burundi Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Edirne'den yapacağınız Burundi vize başvurularınız 15 ile 20 İş günü arasında değişebilen süre aralığında sonuçlanmaktadır. Bu süre kesinlik taşımamaktadır ve normal şartlarda ön görülen bir süredir. T.C. vatandaşı olmayan yabancı pasaport sahiplerinin başvurularının sonuçlanma süresi daha uzun olabilir.

Vize Merkezi Personel

Burundi ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz