Burundi Vizesi

Burundi Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!

Vize Merkezi Burundi vize hizmetlerini deneyimli kadrosuyla profesyonel bir Burundi danışmanlık vizesi veren bir firmadan çok daha fazla bir özelliğe sahiptir. Burundi vizesi için Vize Merkezi Burundi vizesi işlem sürecini profesyonel bir biçimde ele alır ve ihtiyaç duyduğunuz Burundi vizenizi almanızda profesyonel bir danışmanlık rolü üstlenir. Vize Merkezi Burundi vizesi için tecrübeli ve güvenilir ekibiyle evraklarınızı en iyi sunulacak biçimde hazırlar ve prosedürlere göre sunarak en kısa zamanda sonuçlanması için elinden gelenin en iyisini yapar. Daha çok ve detaylı bilgi almayı düşünürseniz Vize Merkezi ofislerimizi arayabilir Vize Merkezi şubelerimizi ziyaret ederek de bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Burundi Vizesi adına ihtiyacınız olabilecek her şeyi sizler için derledik ve düzenleyip burada bir arada sunduk.

Burundi Vize Şartları

Burundi’ye yolculuk edecek umuma mahsus pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vizeye tabi durumdadır. İki ülke resmi pasaport hamilleri 90 güne kadar yolculuklarında karşılıklı vizeden muaftırlar. Ancak umuma mahsus pasaport sahipleri aldıkları vize iznine göre 90 güne kadar bu izinden yararlanabilir.

Burundi vizesi için gerekli belgeler ise aşağıdaki gibidir:

 1. Pasaport (en az 6 ay geçerli)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Burundi vizesi başvuru formu (2 adet doldurulmuş, tamamlanmış)
 4. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 5. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri ve aracı seyahat kurumundan mektup
 6. Sarıhumma hastalığına karşı aşı kartı
 7. Çalışan ya da şirket sahibi kimseler için şirket bilgileri (ticari gazete, sicil, imza sirküleri ve izin mektubu)
 8. Burundi vizesi ücreti ödenti dekontu
 9. Geri dönüleceğine dair hazırlanmış, mühürlenmiş ve pul yapıştırılmış bir mektup
 10. Davet mektubu karşılığı gidenler için sponsor mektubu
 11. Uluslararası sağlık sigortası

Burundi ticari vizesi için aklınıza takılan başka bir soru olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Yine de Burundi vize başvurusu yapmadan önce aşağıdaki önerileri yapmanızda fayda vardır:

Burundi vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Burundi vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Burundi vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Vize başvurularınız için pasaportunuzun geçerlilik süresinin başvurduğunuz tarihten ileriye doğru en azından bir yıl olmasına özen göstermeniz tavsiye olunur. Pasaportunuzun süresi ne kadar uzun ise işiniz o derecede kolay olacaktır. Ayrıca vizeden muaf olma durumunda olanlarınız dahi gideceğiniz ülkenin pasaportunuzda aradığı geçerlilik süresini öğrenmeniz kesinlikle çok yararlı olacaktır. Örneğin pasaportunuzun süresi beş yıl ama Burundi vize izniniz üç hafta ise Burundi’de maksimum üç hafta kalabileceksiniz. Vize izin süreleri pasaport izin sürelerinin altında olmak mecburiyetindedir. Bu sebeple pasaport sürenizin uzun olması önem arz etmektedir.

Yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Burundi yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Burundi Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Burundi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burundi Konsolosluğuna yaptığınız Burundi vizesi başvurusu sonucu Burundi seyahati için işleme alındıktan sonra genellikle 15 iş günü içerisinde Burundi vizeniz sonuçlanır. Fakat vize türüne ve müracaat süresine göre bu zaman farklılıklar da gösterebilir. Bayramlar ve resmi tatiller gibi olağan dışı durumlar haricinde genellikle bu süre zarfında vize sonucunu alırsınız. Fakat sizden istenen belgeleriniz tam değilse bu süre siz onları tamamlayıncaya kadar farklılık arz edeceğinden ya da eksik belgeyle başvuru yapmış iseniz yine bu süre kadar alan bir zaman diliminde Burundi vizesi ret cevabı da alma durumunuz olasıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için Vize Merkezi ofislerimize gelerek veya İstanbul dışında ikamet ediyorsanız bizi arayarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ek olarak başvuru yaptığınız vize sayısı ve çeşidi farklıysa her birisinin aynı sürede sonuçlanmama gibi bir durumun da oluşması olasılık dâhilindedir. Böyle bir durumda başka bir ilde yaşıyor iseniz bazı sıkıntılarınız olması normaldir. Ancak Vize Merkezimiz aracılığıyla Burundi vizesine başvuru yapmışsanız Burundi vizesi sonuçları hakkında bizi arayıp güncel bilgilerinize ulaşabilirsiniz ya da bizler sizin adınıza bunları dilediğiniz yere gönderebiliriz.

Burundi Vize Ücretleri

Burundi vize ücretleri vize türüne ve zamanına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Burundi devletinin uyguladığı yasalara göre belirli zaman aralıklarında değişiklikler olması normaldir. Burundi vize ücretleri hakkında bu değişiklikler olması nedeni ile güncel Burundi vize ücretleri için Vize Merkezi ofislerimizi arayarak ya da bizi ziyaret ederek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yine de burada bilinmesi gereken bir başka durum da; Burundi vizesi için ücret ödemeniz ve sonrasında ret cevabı almanız halinde paranızın geri iade edilmediğini bilmeniz gerektiğidir. Burundi vize ücreti ödemeniz halinde bankadan bu ücreti ödediğinize dair Burundi vizesi banka ödendi dekontunuzu yanınızda bulundurmanız mecburi istenen belgeler arasındadır.

Burundi vize ücretleri Burundi turistik vize, Burundi öğrenci vizesi, Burundi aile vizesi, Burundi ticari vize, Burundi yatırımcı vizesi, Burundi konsolosluk çalışanları vizesi, Burundi basın vizesi gibi değişik vize çeşitlerinden oluşur ve amaçlarına göre bu sayı azalıp artabilmektedir. Burundi göçmenlik, Burundi aile birleşimi gibi durumlar haricinde ise çeşitli sınıfları içeren vize türleri ile Burundi vizesinde ücret değişikliğine sebebiyet verebilmektedir. Sonuç olarak Burundi vize ücretleri belirlenen zaman içinde geçerli olduğundan dolayı bir evvelki yıl alınan Burundi vize ücreti ile bir sonraki yılda alınan Burundi vize ücreti arasında farklılıklar olması rastlanan bir olaydır. Burundi vize ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi ya da konuyla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa Vize Merkezi şubeleri çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz bizi şahsen ziyaret edebilirsiniz.

Burundi Vizesi Başvuru Formu

Burundi vizesi başvuru formu Fransızca – Türkçe ya da Kirundi seçenekleriyle mevcuttur. Ancak Türkiye’ye genellikle İngilizce olarak vermektedirler.

Burundi vize başvuru formu Burundi Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan resmi bir form türüdür ve bu yüzden bu formu doldururken dikkatli olunması sağlıklı bir Burundi vizesi alınmasında gereklidir. Burundi vizesi başvuru formu Burundi Konsolosluğunun başvuru yapan birey hakkında bilgi edinmesini sağlar ve bu yüzden önemi yadsınamaz. Ayrıca Burundi Konsolosluğunda Burundi vize talebinde bulunduğunuza dair resmi bir belge niteliği taşıdığından dolayı bilgilerin yanlış ya da tutarsız olması ya da tam olmaması gibi durumlar Burundi vizesi sonucunun başarılı olup olmaması konusunda son derece etkili bir rol oynayabilir. Burundi vizesi başvuru formu, büyük harflerle ve okunacak bir biçimde doldurulmalı, düzenlenmeli ve gerekli bölümlere ve boşluklara istenmekte olan gerekli bilgiler doğru bir şekilde yerleştirilmelidir.

Burundi vize formu içinde adınız kısmına adınızı, soyadınız kısmına soyadınızı yazmalısınız. Ayrıca baba adı, doğduğu ya da yaşadığı ülke bölümlerini de doğru ve okunaklı bir şekilde yazmalısınız. Doğum tarihi, medeni hali gibi ya da cinsiyet türü ve uyruğu olduğu ülke ile iletişim ve ulaşım bilgileri gibi istihdam ve iş durumu bilgileri, vize ile ilgili gerekçeler ve pasaport bilgilerini de isteyen kısımlardan meydana gelen resmi bir form olması gerekçesiyle dikkatli bir şekilde doldurulmalıdır. Soru kısmındaki sorular çoğunlukla Burundi seyahati, sağlıkla ilgili bilgiler, aşılar ve bunun gibi durumları öğrenmek amaçlı olduğundan bunları elinizden geldiğince doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Burundi vizesi başvuru formunu doldururken son derece dikkatli olunmasında yarar görüyoruz. Yanlışlık yaptığınız zaman yeni bir form istemeli ve bu yeni formu özenle doldurup iletmelisiniz. Burundi vizesi başvuru formuna dilerseniz vize merkezi birimlerimizde ulaşabilirsiniz. Burundi vizesi başvuru formuna dair merak her şeyi sizin adınıza dilerseniz biz halledip sunalım. Ve ya dilerseniz Vize Merkezi bürolarımıza şahsen de gelerek doğrudan orada bulunan tecrübeli, profesyonel ve güvenilir ekibimiz yardımıyla da formlarınızı doldurabilir ya da diğer Burundi vizesine dair işlemlerinizi işleme alabilirsiniz.

Vize Merkezi Personel

Burundi ile ilgili bir sorunuz mu var? Bize sorabilirsiniz.

Alanlarında uzman danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Panodaki Son Yazılar Tümünü Görüntüle Soru/Yorum Yaz

Whatsapp