Medya Mensubu

Medya Mensupları için Bulgaristan Vizesi

 

Bu vize yabancı uyrukluların Bulgaristan Cumhuriyeti’nde 90 günden fazla kalabilmelerini sağlayan uzun dönem (D tipi) vizeyi içerir. Bulgaristan Cumhuriyeti’nde akredite edilmiş olan yabancı ülkenin medya mensupları bu vizeye başvurmalıdır.

Gerekli Belgeler: 

  • Pasaport,En az 3 ay geçerlilik süresi olmalı,
  • Fotoğraf,
  • Ülkeye giriş vizesi ve ülkeye son giriş damgası ile birlikte yurtdışı seyahat belgesinin sayfalarının fotokopisi,
  • D vize Başvuru Formu (Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış)
  • Bir adet Biometrik fotoğraf, 3.5x4.5, renkli, arka fon beyaz olmalı ve 6 aydan eski olmamalı,
  • Ülkede kaldığı süre boyunca konaklama ve geçim teminatını gösteren kanıtlar,
  • İçişleri Bakanlığı tarafından verilen akredite belgesi,
  • Sicil kayit örnegi / Sabıka kaydı,    

DİKKAT:

  • Bütün belgeler yeni hazırlanmış olmalı. (3 aydan daha eski olmamalı)
  • Bütün belgeler bir adet fotokopisi ile birlikte orjinal olarak getirilmeli.
  • Elçilik/Konsolosluk gerektiğinde ek belge talep edebilir.
     

Bulgaristan Vizesi ile ilgili tüm sorularınız için Vize Merkezi danışmanları ile bölgenize en yakın şube telefonlarından bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 22
bulgaristan@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 22
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 22
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com