Bulgaristan Vize işlemleri

b. kara 08/05/21, 10:10
Selamlar, Bulgaristan Vize işlemleri hakkında sizlerden bilgi edinme şansım var mıdır? Yaklaşık 2 sene önce birkaç arkadaşım ile Bulgaristan’a gezmek ve alışveriş yapmak için gitmiştik bir hafta falan kalmıştık. Tekrardan Bu yaz gitmeyi planlıyoruz 3 kız arkadaş. Ama geçmiş zaman bilmiyoruz. Hangi evraklar gereklidir ne kadar zaman önce başvuru yapmamız daha doğru olur? Hatta Bulgaristan’dan Romanya’ya geçip oradan Uçakla dönmeyi istiyoruz. Yani Bulgaristan Vizesi ile Romanya’ya geçip oradan geri dönebilir miyiz? Teşekkürler Geri dönüşlerinizi bekliyoruz.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba, Vize Merkezini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size sorularınız hakkında yardımcı olmaya çalışacağız. Bulgaristan Vizesi nispeten rahat alınan aşırı belge istemeyen bir Vize türüdür. Planladığınız tarihlerde Pandemiden ötürü bir sınırlama veya kısıtlama olmadığı takdirde rahatça seyahat edebilirsiniz. Bulgaristan Vizesi başvuru öncesinden yaklaşık 15 gün öncesinden Dosyayı hazırlamanızı ve eğer bizim ile çalışmak isterseniz tarafımıza göndermeniz daha sağlıklı olacaktır. Bulgaristan Turistik vizesi ile Romanya’ya geçiş yapabilirsiniz. Tek girişli olmak kaydı ile oradan direk Türkiye’ye geçiş yapmanız daha doğru olacaktır.

Bulgaristan Turistik vizesi için gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (En az 1 sene geçerliliği olmalı)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Beyaz arka fon, 3 ay içerisinde güncel çekilmiş, 35-45 mm ebatlarında olmalı)
  • Banka hesap özeti (7000-10000 tl en az bakiyede olmalı)
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (E devletten alınabilir)
  • İkametgah belgesi (E devletten alınabilir)
  • Otel rezervasyonu
  • 30000 euro teminatlı Zorunlu seyahat sağlık sigortası
  • İş ve mesleki durumunuzu özetleyen belgeler (Emekli ise; emeklilik belgesi Öğrenci ise; Öğrenci belgesi Çalışan ise; Sgk hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesi)

Bulgaristan Vize işlemleri hakkında sizi bilgilendirmeye çabaladık. En az 15 gün öncesinde tüm gerekli evrakları toplayıp tarafımıza ulaştırmanız yeterli olacaktır. Başvurunun tüm süreçlerinden sizi haberdar edip tarafınıza bildirmekteyiz. Başvuru sonrası ortama 7 ve 10 iş günü içerisinde Vizeniz sonuçlanmaktadır. Daha detaylı bilgi ve ücretsiz danışmanlık için iletişim: 02129700522 numaralı hattan Vize Merkezi Müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Vize Merkezi

Saygılarımla,

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan Vize işlemleri

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 57178
Telefon
x
POI