Çocuk Bulgaristan Vatandaşı ise


Size yakın olan bölgedeki Vize Merkezi temsilcilerimizi arayarak durumunuzu uygun en güncel evrak listesini talep ederek işlemleriniz Vize Merkezi üzerinden yapabilirsiniz.  Vize Merkezi her türlü Bulgaristan vizesi için başvuru takibiniz yapmaya hazırdır. 

 

Bulgaristan Vatandaşı olan çocuğun Annesi olmaktan (Annelikten) dolayı Bulgaristan Oturum Vizesi için gereken evraklar 

Bulgar Vatandaşı çocuğu olanların Bulgaristan Oturum ve Vatandaşlık hakkı almak için hazırlamaları gereken evraklar listesi aşağıdaki gibidir. 

1. Kişisel Bilgi Formu
2. Bulgar vatandaşı çocuğun Bulgaristan doğum belgesi (Ak za rajdane)
3. Apostilli sabıka kaydı 
4. Arkası beyaz fon 2 adet biometrik fotoğraf (Formatı: 35x45mm) 
5. Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
6- Yabancı vatandaş Ebeveyn’in Bulgaristan bankasından hesap cüzdanı.Hesapta minimum 2300 € veya karşılığı leva olmalı
7. Yabancı vatandaş çocuğunun kalacak yerini, bakım ve masraflarını karşılayacağına dair taahhütname deklaratsiya1 - (örneğini kurumumuzdan alın)
8- Bulgar vatandaşı olan ebeveyn, eşin  çocuğu ile beraber yaşamasına  bakım ve masraflarını karşılamasına  itirazı olmadığına dair taahhütname (örneğini kurumumuzdan alın)
9. TC Pasaportu (Geçerlilik süresi en az 2 yıllık olacak)
Annelikten dolayı d vize, Babalıktan dolayı oturma izni, Aile birleşimi,Çocuk üzerinden süresiz oturum
 

Bulgaristan Aile Birleşimi Prosedürü şöyle ilerliyor

  • Öncelikle bir vize alarak Bulgaristan’a gidip, çocuğunuzun Bulgar doğum belgesi, banka ve taahütnameleri yaptırmalı ve D vize başvurusunda bulunmalısınız.Bulgaristan vize için  pasaport fotoğraf ve banka hesap cuzdanı, nüfus kaydı getirmeniz yeterli. 3-4 günde 10 günlük vize çıkar. 
  • Yukarıdaki belgelerinizi düzenledikten (form, sigorta, harç, 2 nüsha belge) D vize başvurunuzu Bulgaristan Konsolosluğu Edirne, Bursa, İstanbul ya da Bulgaristan Büyükelçiliğine gerçekleştirdikten sonra ortalama 2 ay sonrasına konsolosluktan pasaportunuzu geri alacak ve D vize teslim fişi verilecektir.
  • Konsolosluk ya da Büyükelçiliğe başvurduktan  ortalama 20 gün sonra Bulgaristan’da oturacağınıza beyan ettiğiniz eve emigrasyon polisi sorgulamaya gidecek evdeki büyükleriniz, komşunuz, ev sahibiniz ve o evde oturup oturmayacağınız araştırılacak. Çocuğun nerede okuyacağını bile sorabilirler. Bulgaristan'da okumayacak demesinler.
  • 25'inci gün itibari ile Bulgaristan Konsolosluğu ya da Büyükelçiliğine  vizenizi sorgulayacağız 2 aya kadar sürse de her gün takip edeceğiz çıktığı an size haber vereceğiz.  
  • Bulgar vatandaşı çocuğunuzun ebeveyni olarak  Bulgaristan D vizesi alacaksınız. Bu D vizesi 6 ay 180 günlük olacak. 6 ay çok girişli vize olarak kullanabileceğiniz bu vizeyi  bu süre içerisinde Bulgaristan’a oturacağınızı beyan etiğiniz yerin Bulgaristan yabancılar şubesine, Bulgaristan oturma izni / geçici oturum izni almak için başvurmanız gerekir.

 

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
+90 (212) 970 05 22
bulgaristan@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 22
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 22
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 23 65
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com