Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi

e. topdemir 12/02/21, 15:16
Merhaba, Bulgaristan’da yakın bir arkadaşımın mart ayında düğünü var ve mutlaka katılmam gerekli Turist vizesi mi almam gerekli yoksa Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi mi almam gerekli nasıl ilerlemem konusunda emin değilim. Şuan geçerli olan schengen vizem var ama Bulgaristan sanırım kabul etmiyor o yüzden Bulgaristan vizesi başvurusunda bulunacağım. Ama okuduğum birkaç sitede aile ve arkadaş vizesi zorunlu değil Turistik vizeye de başvuru yapılacağını yazıyordu. Aklım epeyce karıştı. Yani sizce Turistik vize başvurusunda mı bulunmalıyım? yoksa aile ve arkadaş ziyaret vizesine mi başvuru yapmalıyım? Bana yardımcı olur musunuz yani net doğru bilgi verirseniz memnun kalırım. Bu durumu netleştirirsek başvuru işlemlerini başlatmak isterim. Teşekkür ederim.
Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Vize Merkezi

Merhaba size sormuş olduğunuz soru hakkında bilgilendirmeye çalışacağız. Bulgaristan’da arkadaşınızın düğünü için gidecekseniz mutlaka Bulgaristan ziyaret vizesi başvurusu yapmalısınız. Eğer mümkünse mutlaka Bulgaristan’da ki arkadaşınızın sizin için Bulgaristan Ziyaret Davetiye alıp size göndermesi gereklidir. Bu davetiye ise Bulgaristan’da ikamet ettiği bölgede ki Yabancılar şubesine gidip orada Onaylı imzalı ve kaşeli olmalı ve orijinali size ulaştırılmalıdır.

Bulgaristan ziyaret vizesi için gerekli evraklar ise;

  • Pasaport (Seyahat sonrası en az bir yıl geçerliliği olmalı)
  • Biyometrik fotoğraf ( 2 adet, Beyaz arka fon, 35-45 mm ölçülerinde olmalı ve güncel 3 ay içerisinde çektirilmiş olmalı)
  • Bulgaristan Vize işlemi takip belgesi
  • Davetiye
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Banka hesap cüzdan fotokopisi
  • Liçna karta fotokopisi (Başvuran kişiye davetiye gönderen kişinin önlü arkalı kimlik fotokopisi ve davetiye gönderen kişinin kalacağı süre boyunca masraflarını karşılayacağına dair taahhütname)
  • Muvafakatname ( 18 yaşından küçük başvuran kişi var ise mutlaka anne baba onayında seyahat ettiğine dair noter onaylı belge)

Ve sorduğunuz Schengen vize ise maalesef Bulgaristan Schengen vizesi kabul etmemektedir. Yalnızca Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi başvurusun da bulunabilirsiniz. Gidiş amacınıza en uygun olan vize türü şuan için bu şekildedir.

Daha ayrıntılı bilgi ve danışmanlık almak isterseniz iletişim: 0212 970 05 22 numaralı hattan Müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Sümeyye Akyüz

Bulgaristan aile ve arkadaş ziyaret vizesi

Bu yorumu faydalı buldunuz mu ?
Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Whatsapp
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2021 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 54600
Telefon
x