Oturum

Brunei Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Brunei vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Brunei vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Brunei vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Brunei vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Brunei’de Oturum

Brunei’de 90 günden uzun sürecek kalım durumlarında oturum izni alınması gerekmektedir. Bu vize ve oturum türü için pasaportunuzun en azından 6 aydan daha uzun bir geçerlilik süresinin olduğuna dikkat etmelisiniz. İsrail vatandaşlarının girişleri kabul edilmemektedir. Bunun dışında bir yasak bulunmamaktadır. Brunei oturum izinleri genellikle 2 yıllık bir süreyi kapsamaktadır.

Brunei oturum şartları çalışma vizesi üzerinden alınıyorsa öncelikle Göçmenlik Bürosundan size izin çıkmalıdır. Şirketin onayı tek başına yeterli değildir. Çalışma izni aynı zamanda aradan geçen sürenin sonunda vatandaşlık hakkı da vermektedir. Çalışma izni çıktıktan sonra Brunei Kimlik Kartı alabilirsiniz.

Brunei oturum izni için gerekli belgeler:

 1. Vize başvuru formu
 2. Pasaport
 3. Pasaport için uygun 4 adet biyometrik fotoğraf
 4. Sponsorluk mektubu (başvuru sahibi için isim, şirket bilgileri, ticari kayıt numarası, işçi kapasitesi, maaşı, sözleşme süresi, doğum günü, uyruğu vs.)
 5. Sözleşme fotokopisi
 6. Sağlık raporu
 7. Göçmenlik servisi onayı
 8. Öğrenciler için öğrenci belgeleri
 9. Polis raporu
 10. Başvuru ücreti ve dekont ispatı
 11. İletişim bilgileri
 12. Bankada yeterli miktarda para

Not: Bütün belgelerin fotokopilerini barındırdığınızdan emin olun. İptali durumunda gecikmelerden kaçınmaya çalışmanın en uygun yolu budur. Aileye bağlı gitmiyorsanız bu vize türünde 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Öğrenci durumları için okuldan verilmesi gereken izin ve öğrenci belgelerini de eklemelisiniz.

Gerekli durumlarda konsolosluk belgelerinizi tutma hakkına sahiptir. Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizi ek görüşmeye çağırabilir. Olumlu bir oturum izni için bu görüşmeye katılmanız son derece önemlidir.

Ödemeleriniz için aldığınız dekontlarınızı sunmalısınız. Gerekli durumlarda bunları fotokopi yapabilirsiniz. Gelecek zamanlar için bu belgeleri tutmanızda yeni bir işlem durumu için size yarar sağlayacaktır. İşlemlerini tek seferde ve doğru yapmanız sizi fazla masraftan koruyacaktır.

Eğer süresiz bir oturum izni almak istiyorsanız daha fazla işle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle dilerseniz bizler Vize Merkezi olarak sizlere profesyonel bir vize işlem danışmanlığı yapabiliriz. Daha fazla detaylı bilgi için Vize Merkezi şubelerimizi arayabilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 21
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 21
ayko@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 21
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 55 10
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 50 95
gaziantep@vizemerkezi.com