Brezilya Vize İşlemleri

Brezilya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Brezilya vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Brezilya vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Brezilya vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Brezilya vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Brezilya Vizesi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Brezilya’ya yapacakları 90 güne kadarki gezilerinde vizeden muaftır. Ancak eğitim, ticaret ve oturum amacıyla ülkeye gidecek olanlar için Brezilya tarafından uygulamaya alınan bazı şartlar konuşmuştur. Bankada miktar da para yatırmanız istenmektedir. Bu durum sizin orada iken lüzumu halinde bu parayı kullanmanız içindir. Teminat amaçlı istenen bu para vize türüne göre de değişiklik göstermektedir. Ticari amaçlı geziler ve işler için ise Brezilya ticari vize istemektedir.

Brezilya ticari vize için gerekli belgeler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 1. Pasaport (en az 6 ay ve daha uzun bir geçerliliği olmalıdır.)
 2. 2 adet biyometrik fotoğraf
 3. Brezilya ticari vize başvuru formu
 4. Brezilya ticari vizesi için dilekçe
 5. Nüfus cüzdanı fotokopisi
 6. Otel, uçak vs. rezervasyon belgeleri (kopyaları)
 7. Bankada yeterli miktarda para
 8. Davetiye mektubu (şirketten)
 9. İş türü, meslek bilgileri, konaklama ve yol ücret bilgileri
 10. Konsolosluk izni
 11. Brezilya ticari vizesi ücreti ödenti dekontu
 12. Banka bilgileri (hesap dökümü)
 13. Şirket bilgileri (ticari gazete, imza sirküleri, faaliyet belgesi vs.)
 14. Sarıhumma aşısı
 15. Brezilya’da kalacağı yerin adres bilgileri
 16. Uluslararası sağlık sigortası

Not: Brezilya Konsolosluğu ek görüşme için görüşme talep edebilir. Bu durumda yanınıza önceki belgelerinizin fotokopilerini bulundurmanızda yarar vardır. Vizeniz sonuçlanmadan herhangi bir yolculuk için hazırlık yapmayın. Uçak biletlerinizi tarihi değiştirilebilir şeklinde ayarlayın. Belgelerinizi orijinal olarak götürün. Çeviriye gerek yoktur. Ancak Brezilya’ya varışta uçak ve otel rezervasyon bilgilerinizi tanınızda bulundurmanız gereklidir. Çünkü Göçmenlik servisinden isteme durumu olabilir.

Brezilya vize başvurunuzu mümkün olan en erken bir tarihte; örneğin bir ay öncesinden yapmanız tavsiye olunur. Çalışma ve öğrenim amaçlı vizelerin alınması durumu ülkeden ülkeye değişmekle beraber Brezilya vizesi bazen normalden daha uzun bir zaman alabilmektedir. Hangi vize türünden başvuru yapacağınızı bilirseniz bu süreyi en iyi şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu sebeple Brezilya vizesi için aklınıza takılan bir şey olursa Vize Merkezi şubelerimizi aramaktan çekinmeyin. Kaliteli ve deneyimli kadrosuyla Vize Merkezi ve şubeleri sizlere gerekli bütün danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacaktır.

Brezilya Konsolosluğu: Askerocağı Caddesi, 6 - Süzer Plaza 4. Kat - Elmadağ, Şişli İstanbul adresinde bulunmaktadır. Brezilya Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri: Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu hafta içi 09:30 – 12:30 arasında hizmet vermektedir. Brezilya İstanbul Başkonsolosluğu telefon görüşmelerini hafta içi 14:30 – 16:30 arası kabul etmektedir.

Brezilya Ankara Büyükelçiliği ise Reşit Galip Caddesi İlk Adım Sokak No:1 G.O.P. 06700 Ankara adresinde bulunmaktadır. Brezilya Ankara Büyükelçiliği Pazartesinden Cumaya kadar saat 10:00 ile 12:00 arası ve 15:00 ile 17:00 arası hizmet vermektedir. Kendi başınıza gitmeden önce randevu almayı unutmayın. Ya da dilerseniz Vize işlemlerinizde bizler Vize Merkezi olarak size danışmanlık yapar ve bütün konularda size yardımcı oluruz. Bize bir telefon kadar uzaktasınız.

Brezilya vize başvurunuzu mümkün olduğu kadar erken bir tarihte yapmaya dikkat etmeniz sürecin sağlığı için son derece yararlıdır. Çünkü vize başvuruları değişmekle birlikte en erken 8-10 iş gününden daha uzun sürede onaylanabilmektedir. Brezilya ticari vize için gerekli belgeler ise öncelikle başvuru tarihinizden itibaren 6 ay geçerli olan ve boş sayfaları bulunan pasaportunuzdur. Pasaportunuzun yıpranmamış olmasına da dikkat etmeniz ayrıca önem arz etmektedir.

Yıpranmış pasaportunuzla vizeniz onaylansa bile ülkeye girişte sorun çıkması olasıdır. Brezilya’ya yolculuk etmek, tatil yapmak amaçlı gitmek istiyorsanız ve 90 günden daha az kalmayı düşünüyorsanız Brezilya turistik vize almanıza gerek kalmadan ülkeye giriş hakkınız bulunmaktadır. Brezilya ticaretin de yoğun olduğu ülkelerden biridir ve ticari amaçla ülkeyi ziyaret eden turist sayısı oldukça fazla olduğu için bu konuda gerekli bazı düzenlemeler yapılmıştır. Brezilya’ya ticari amaçla gidiyorsanız mutlaka Brezilya ticari vizesi almanız gerekir. Ticari vize için şirketinizden davetiye, şirket banka hesap cüzdanı vb. birtakım ek belgeler de istenmektedir. Bunları yukarıda saydık.

Ticari vize başvurunuzu yaptıktan sonra Brezilya vize ücreti ödemenizi de gerçekleştirerek işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz ve vizenizi onaya sunabilirsiniz. Vize başvurunuzu erken bir tarihte yapmanız tavsiye olunur.

Ancak unutmayın ki yıpranmış bir pasaportla yapmak istediğiniz vize başvurunuz kabul edilse bile ve vizenizi alsanız dahi sınırdan geri çevrilme olasılığı yüksek bir meziyet içerecektir. Bu bağlamda pasaportunuzun temiz ve deforme olmamış olmasına da önem vermeniz Brezilya yolculuğu adına artı bir puan getirecektir. Yine de her şey yerli yerinde olsa dahi vize başvurunuz reddedilebilir. Ret sebebini açıklama zorunluluğu bulunmamakla birlikte bazı ülkeler yazılı veya sözlü açıklama yapıp nedeni size açıklayabilir. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde Brezilya Konsolosluğuna bu konuda itirazda bulunabilme hakkında sahipsiniz.

Brezilya vizesi almak için bilmeniz gereken bir başka husus da Brezilya vize işlemleri içinde istenen en önemli belgenizin pasaport olduğunu unutmamalısınız. Eğer pasaportunuz yoksa pasaport alabilmenizin en basit yolu ikametinizin bağlı olduğu şehir ya da ilçe merkezinizdeki veya çok acil olması sebebiyle başka bir şehir ya da ilçe merkezlerindeki emniyet müdürlüklerinde veya polis merkezlerinde kendi adınıza ait pasaport bölümünde pasaport başvurusunda bulunabilirsiniz. Pasaport başvuruları şahsa özel olduğundan dolayı bunu şahsen yapmalı ve ayrıca pasaport için lazım olan belgelerin başvuru ücretini ödenmiş bir banka dekontuyla birlikte teslim etmek durumundasınız. Burada ayrıca sizden hakkınızda bilgiler istenir ve bazı sorular sorulur. İşlemleriniz devam ederken parmak iziniz alınır ve bu bağlamda parmaklarınızın parmak izi olan yerlerinin normal zamanlarda olduğu gibi olmasına dikkat etmeniz gerekir. İşlemlerinizi parmak izi alımında şüpheye düşürecek yahut zorlaştıracak kimyasallar, boyalarla vs. kaplı olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü bu, işlemleriniz sırasında size kolaylık sunacak etkenlerden biridir. Ayrıca pasaport başvurusu için bir de biyometrik fotoğraflarınızı da götürmeniz gerekecektir. Çünkü bu fotoğraflarınız pasaportunuzda yıllar boyunca kalacak şekilde işlenir. İşlemlerinizin olumlu ya da olumsuz sonuçlanması durumunda evraklarınız sizin adresinize gönderilir.

Eğer Brezilya Konsolosluğuna vize başvurusu yapmak istiyorsanız randevu almalısınız. Ya da dilerseniz sizin adınıza Vize Merkezi olarak biz randevu alır ve Brezilya vizesi için gerekli olan danışmanlık hizmetini en güvenilir biçimde sizin adınıza biz yapabiliriz.

Brezilya vizesi 8-10 iş günü içerisinde bir sonuca varabiliyor. Buraya vize başvurusu yapmadan önce yanınızda Brezilya Konsolosluğunun istediği belgeleri de almalısınız. Bunlar içinde en önemlileri Brezilya vize başvuru formu ve orijinal pasaportunuzdur. Bunun yanında istenilen diğer belgeleri de sunmalısınız.

Ayrıca Brezilya Konsolosluğuna Brezilya vizesi için başvuruda bulunacaksanız Brezilya için resmi tatil, bayram gibi tatil günlerini de bilmenizde fayda vardır. Brezilya Konsolosluğu günün ancak belli bir vaktinde vize işlemlerine bakabilmektedir. Brezilya vize başvuruları Brezilya Konsolosluğu ve Brezilya Ankara Büyükelçiliği ve vize işlemleri konusunda yetki sahibi kılınmış danışmanlık hizmeti veren firmalar yapabilmektedir. Bu bağlamda sizin seçtiğiniz firmanın size Brezilya vizesine dair başarı getirme şansı firmanın güvenirliliği ve deneyimi ile orantılı olduğundan dolayı bizler Vize Merkezi şubeleri ve çalışanları olarak burada sizin için her şeyin en iyi bir biçimde sonuçlanabilmesi konusunda size lazım olan her türlü danışmanlığı yapmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz. Brezilya vizesi için istenen gereklilikleri yerine getirmeniz halinde kişisel olarak ya da Brezilya vize işlemleri için yetki almış olan danışman şirketler ile Brezilya vizesi başvurularınızı yapabilirsiniz. Brezilya vize işlemlerine dair merak ettiğiniz herhangi bir şey hakkında soru sormak ya da Brezilya vize başvuru formunu almak isterseniz bizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyor iseniz bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
Vize Başvuru Merkezi
Vize Merkezi - 2023 Tüm Hakları Saklıdır PAGE_ID : 6300