Vatandaşlık

Brezilya Vize Başvurunuzu Sizin Adınıza Yapalım!


Brezilya vizesi için gereken evraklar koşullara göre değişebilmektedir. Brezilya vizesi güncel evraklarına ulaşmak için Vize Merkezi ofislerimizi arayın. Vize Merkezi ofislerimiz Brezilya vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Daha fazla detay veya Brezilya vizesine dair merak ettiğiniz bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin!

Brezilya Vatandaşlığı

Brezilya vatandaşlığına başvuru yapabilmeniz için öncelikte vatandaşlık şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu vatandaşlık türleri kategorilere ayrılmıştır. Bunlar: yurt dışında doğmuş Brezilyalılar, sonradan Brezilya’ya taşınmış ve en az 4 yıldır orada iseniz, bir Brezilya vatandaşı ile evlenmişseniz Brezilya vatandaşlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

Daha önce kullandığınız oturum izinleriniz ve bu izinler süresinde göstermiş olduğunuz davranışlar da ayrıca size büyük bir yarar sağlayacaktır. Portekizce biliyor olmanız çok büyük bir getiri olacaktır.

vatandaşlık hizmeti vermemekteyiz

Eğer evlilik gibi bir nedenden dolayı vatandaşlık başvurusunda bulunacaksanız evliliğinizi ispat edecek belgeleri yanınızda bulundurmanız sürecin sağlığı için son derece önemlidir.  

Gerekli belge ve şartları aşağıdaki gibi sıraladık:

 1. Pasaport
 2. En az 4 adet biyometrik fotoğraf (4+4 en sağlıklı olanı)
 3. Maaş bilgisi (banka hesap dökümleri, aylık maaş ve diğer gelir kaynakları, adınıza düzenlenmiş mal ve mülklerin liste ve belgeleri)
 4. 18 yaş üstü olmak
 5. Portekizce bilmek
 6. Daha önce vatandaşı olduğunuz ülkedeki bilgileriniz (okul, diploma, meslek, gelir vs. durumu)
 7. En az 4 yıldır Brezilya’da olma şartı (ispat belgeleri vs.)
 8. Bir Brezilya vatandaşı ile evli iseniz evlilik cüzdanı
 9. Brezilya’da daha önce aldığınız oturum izni belgeleri
 10. Brezilya’da yatırım yapmak, iş kurmak ve yıllardır bu işlerde çalışmış olmak
 11. Sanat, eğitim, bilim gibi bir dalda bir yeteneğiniz, çalışmanız varsa
 12. Brezilya’ya özel bir hizmetiniz olmuşsa

Not: Vatandaşlık başvuruları devletten devlete göre değişmekle beraber Brezilya vatandaşlığı Avrupa devletlerine göre nispeten daha kolaydır. Size sponsor olacak bir bireye sahipseniz bu kişinin de yardımı dokunacaktır. Bu nedenle vatandaşlık için başvuru yapmadan önce yasal süreci ve Göçmenlik Dairesinden gerekli izinleri almanız son derece önemlidir. Eğer daha önce Portekizce konuşan bir ülke üzerinden başvuru yapacaksanız bir yıllık oturum izninizin sonunda bu başvuruyu yapabilirsiniz. Bunun için 4 yıl şartı aranmaz.

Eğer Brezilya’nın yasal bir vatandaşı ile evli iseniz, ya da yasal bir vatandaşı sizin anneniz, babanız ya da evladınız ise sizden vatandaşlık için 4 değil 1 yıllık oturum sonrası başvuru hakkı çıkar.

Çifte vatandaş olacaksanız ülkeye Brezilya pasaportu ile girmeniz gerekmektedir. Ayrıca Brezilya vatandaşlığında Brezilya’ya dayanan bir aile kökünüz varsa askerlik yapma olasılığınız da olabilir.

Brezilya vatandaşlığına dair bilmek istediğiniz başka bir durum olursa Vize Merkezi şubelerimizi arayabilir ya da İstanbul’da yaşıyorsanız bizi ziyaret edebilirsiniz.

daha fazla göster

Yükleniyor...
ALT MENÜ
×
Telefon
x
POI