Botsvana Vize İşlemleri

Botsvana Seyahatiniz için Gereken Transit Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
Botsvana'ya kısa süreli seyahatler için Botsvana vize başvurusuna gerek yoktur. Ancak...
 
Botsvana Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler:
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Botsvana Vizesine Başvurmalı mıdır?
Botsvana Devleti’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri),  Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili T.C. vatandaşları Botsvana vizesinden muaftırlar. Ancak Botsvana’ya erişim için herhangi bir ülke üzerinden aktarmalı uçuş planı olan kişilerin, aktarma yapılacak ülkenin Türkiye dış temsilciliklerinden Transit Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir
 
Botsvana'ya erişim için Afrika ülkesi üzerinden aktarmalı uçuş planı olan kişilerin, aktarma uçuş yapılacak ülkenin T.C. vatandaşlarına Transit Vize uygulaması olup olmadığı hakkında bilgi edinmelidir.
 
Ancak Botsvana’ya erişim için herhangi bir Avrupa ülkesi üzerinden aktarma yapılması gerektiği durumlarda uçuş rotanıza göre bu ülkelerden birinin transit vizesine başvuru da bulunmanız gerekmektedir.
 
Aktarma yapılacak ülkenin Transit vize işlemleri konusunda  destek alabilmeniz için temsilcilerimizle irtibata geçin !
 
Vize Merkezi Avrupa Ülkeleri Vize Temsilcileri, Transit Vize İşlemlerini sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
İngiltere Transit Havaalanı Vizesi, Almanya Transit Vizesi, Avustralya Transit Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi vb. ülkelerin vize başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşmak ve ya Botsvana'ya uçuş rotanıza göre aktarma yapacağınız ülkenin transit vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Transit vize başvurusu ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Transit vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.
 
Botsvana Vize İşlemleri:
 
Botsvana Devleti’ne seyahat etmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri),  Hususi (Yeşil) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport hamili T.C. vatandaşları Botsvana vizesinden muaftırlar. Ancak Botsvana’ya erişim için herhangi bir ülke üzerinden aktarmalı uçuş planı olan kişilerin, aktarma yapılacak ülkenin Türkiye dış temsilciliklerinden Transit Vize başvurusunda bulunmaları gerekebilmektedir.
 
Bostvana Seyahati Öncesi Bilinmesi Gerekenler:
 
Botsvana Devleti, Türk vatandaşlarına vize muafiyeti sağlamasına rağmen, Bostvana sınır kapısından geçişte bir sorunla karşılaşılmaması için Botsvana turistik seyahat planını destekleyici belgelerin yetkililere beyanı önemlidir. Bostvana sınır kapılarında gümrük yetkilileri, Bostvana seyahatine ait ulaşım ve konaklamaya ait rezervasyon belgeleri ile birlikte seyahat için yeterli maddi dövizin beyanını istemektedir. Pasaport geçerlilik süresinin Botsvana’dan çıkış tarihinden sonra en az 6 ay olması gerekmektedir. 10 yıldan eski ve yıpranmış pasaportla yapılan geçişlerde, sınır kapılarından geri çevrilme riski bulunmaktadır.
 
Dünya Sağlık Örgütü’nün Botsvana Seyahati Öncesinde Tıbbi Önlem Uyarısı!
 
Dünya Sağlık Örgütü tarafından Botsvana seyahati öncesinde Hepatit A, tetanoz ve sıtma aşılarının olunması tavsiye edilmektedir. Sıtmaya karşı, kısa süreli Botsvana seyahatinde düzenli olarak kullanılabilecek ilaçlar mevcut olup, kişilerin kendi durumuna uygun ilaç ve aşılanma zamanı hakkında, T.C. Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlık Merkezleri’nden detaylı bilgi almalarında fayda bulunmaktadır.
 

Yükleniyor...
BOTSVANA VİZE İŞLEMLERİ
İletişim
İstanbul
Tel : +90 (212) 970 05 20
Faks : +90 (212) 287 72 44
ortadogu@vizemerkezi.com
Ankara
+90 (312) 970 05 20
ankara@vizemerkezi.com
İzmir
+90 (232) 970 05 20
izmir@vizemerkezi.com
Edirne
+90 (284) 236 24 24
edirne@vizemerkezi.com
Bursa
+90 (224) 322 25 21
bursa@vizemerkezi.com
Antalya
Tel: + 90 (242) 255 5510
antalya@vizemerkezi.com
Gaziantep
+90 (342) 255 58 21
gaziantep@vizemerkezi.com