Bolivya Vize İşlemleri

Bolivya Seyahatiniz için Gereken Transit Vize Başvurusunu Sizin Adınıza Yapalım!
 
Bolivya'ya kısa süreli seyahatler için Bolivya vize başvurusu gerekmemektedir. Ancak...
 
Bolivya Vizesi Hakkında Bilinmesi Gereken Hususlar:
 
Türkiye Cumhuriyeti Pasaport Sahipleri Bolivya Vizesine Başvurmalı mıdır?
 
T.C. Umuma Mahsus, Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri, Bolivya’ya turistik amaçlı seyahatlerinde, 90 gün süreyle Bolivya vizesinden muaftırlar.  Ancak Bolivya’ya ticari veya çalışma amaçlı seyahat gerçekleştirecek kişilere, Bolivya Ticari Vize işlem prosedürü uygulanmaktadır.
 
Bolivya’ya erişim için herhangi bir ülke üzerinden aktarmalı uçuş planı olan kişilerin, aktarma uçuş yapılacak ülkenin T.C. vatandaşlarına Transit Vize uygulaması olup olmadığı hakkında bilgi edinin.
 
Ancak Bolivya’ya erişim için herhangi bir Avrupa ülkesi üzerinden aktarma yapılması gerektiği durumlarda uçuş rotanıza göre bu ülkelerden birinin transit vizesine başvuru da bulunmanız gerektiğini bilmeniz gerekir.
 
Aktarma yapılacak ülkenin Transit vize işlemleri konusunda  destek alabilmeniz için temsilcilerimizle irtibata geçin !
 
Vize Merkezi Ülke Vize Temsilcilerimiz, Transit Vize İşlemlerinizi sizin adınıza planlamaya ve takibini yapmaya hazırdır.
 
İngiltere Transit Havaalanı Vizesi, Almanya Transit Vizesi, Avustralya Transit Vizesi, Yunanistan Transit Vizesi vb. ülkelerin vize başvurusuna uygun hazırlanması gereken evrakların detaylı listesine ulaşmak ve ya Bolivya'ya uçuş rotanıza göre aktarma yapacağınız ülkenin transit vize uygulaması hakkında en güncel bilgilendirmeye ulaşabilmek için soru ve sorunlarınız için Vize Merkezi vize danışmanlarını telefonla arayabilir veya ortadogu@vizemerkezi.com adresinden elektronik posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.
 
Transit vize başvurusu ile ilgili gereken evraklar hakkında bilgiye ulaştıysanız, lütfen hazırlamış olduğunuz evrakları adresimize kargo veya kurye aracılığı ile postalayın.
 
Transit vize başvuru işlemlerinin sonuçlanmasının ardından Pasaportunuz isteğiniz doğrultusunda size kargo/kurye aracılığı ile ulaştırılacaktır.


Bolivya Seyahati Öncesinde Bilinmesi Gerekenler:

Bolivya Devleti, Türk vatandaşlarına vize muafiyeti sağlamasına rağmen, Bolivya sınır kapılarından geçişte bir sorunla karşılaşılmaması için Bolivya turistik seyahat planını destekleyici belgelerin yetkililere beyanı önemlidir. Bolivya sınır kapılarında gümrük yetkililerinin Bolivya seyahatine ait ulaşım ve konaklamaya ait rezervasyon belgeleri ile birlikte seyahat için yeterli maddi dövizin beyanını istemektedir. Pasaport geçerlilik süresinin Bolivya’dan çıkış tarihinden sonra en az 6 ay olması gerekmektedir. 10 yıldan eski ve yıpranmış pasaportla yapılan geçişlerde, sınır kapılarından geri çevrilme riski mümkün olmaktadır.

Bolivya Seyahati Gereçekleştireceklere Tıbbi Önlem Uyarısı!

Bolivya’nın başkenti La Paz’ın da yer aldığı Cochabamba, Santa Cruz, Tarija ve Chuquisaca bölgeleri yaz aylarında (Ocak-Şubat) yoğun yağış ve sel felaketleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Söz konusu yağışlar ve sıcak-nemli hava koşullarının etkisiyle “dengue” adıyla anılan salgın sıtma türü hastalıklara rastlanmaktadır.
 
Bolivya Konsolosluğu bu bölgelere seyahat edecekleri, ülkenin hava ve yağış durumunu önceden öğrenmeleri ve gerekli olan aşı ve tıbbi önlemleri alarak, seyahate çıkmaları konusunda uyarmaktadır. Sıtmaya karşı, kısa süreli Bolivya seyahatinde düzenli olarak kullanılabilecek ilaçlar mevcut olup, kişilerin kendi durumuna uygun ilaç ve aşılanma zamanı hakkında, T.C. Sağlık Bakanlığı Seyahat Sağlık Merkezleri’nden detaylı bilgi alınmasında fayda vardır.
 

Yükleniyor...
İletişim